Žurnāls ''Būvinženieris'' atkārtoti saņem atzinību par labu valodu

Latvijas Būvinženieru savienības žurnāls ''Būvinženieris'' arī šogad saņēmis balvu par labu latviešu valodu Valsts valodas centra rīkotajā akcijā ''Latviešu valodas kvalitāte periodiskajā presē'' specializēto izdevumu grupā. Līdz ar to arī šogad žurnāla vāku rotās akcijā uzslavētajiem izdevumiem piešķirtais zīmols ''Laba valoda''. Ar gandarījumu pateicamies ikvienam autoram, redaktorēm un informācijas avotam, kas ieguldījuši savu artavu žurnāla kvalitātē.

Piektdien, 13. martā, Valsts valodas centrā ar svinīgu laureātu un veicināšanas balvu ieguvēju apbalvošanu noslēdzās Valsts valodas centra rīkotā akcija “Latviešu valodas kvalitāte periodiskajā presē”.

Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš un Valsts valodas centra Terminoloģijas un tiesību aktu tulkošanas departamenta vadītāja p. i. Arturs Krastiņš ar apsveikuma uzrunām un atzinības rakstiem sveica periodiskās preses izdevumus, kuros lietota kvalitatīva latviešu valoda, kā arī pasniedza veicināšanas balvas preses izdevumiem, kas sevišķu veikumu dēļ bija izpelnījušies akcijas komisijas locekļu atzinību.

Šogad akcijā piedalījās 20 preses izdevumi. Tika noteikti uzvarētāji katrā no šādām kategorijām: nacionālie laikraksti; reģionālie laikraksti; specializētie izdevumi; žurnāli, kas iznāk reizi nedēļā; žurnāli, kas iznāk retāk nekā reizi nedēļā. Katrs no laureātiem saņem tiesības izmantot zīmolu “Laba valoda”. Lai veicinātu laikrakstu piedalīšanos akcijā un palielinātu akcijas pievienoto vērtību, četriem laikrakstiem tika pasniegtas veicināšanas balvas, kā arī akcijas laureāti un veicināšanas balvu ieguvēji varēja noklausīties Latviešu valodas institūta pētnieces, lektores Dr. philol. Dites Liepas, Valsts valodas centra Terminoloģijas un tiesību aktu tulkošanas departamenta redaktoru Annas Zahares un Rūtas Lazdas, kā arī departamenta vadītāja p. i. Artura Krastiņa prezentācijas par laikrakstu vērtēšanas gaitā gūtajām atziņām.

Laureātu saraksts

Nacionālie laikraksti:

“Latvijas Avīze”.

Reģionālie laikraksti:

“Kursas Laiks”;

“Kurzemes Vārds”;

“Bauskas Dzīve”.

Specializētie izdevumi:

“Būvinženieris”;

“Jurista Vārds”;

“Domuzīme”.

Žurnāli, kas iznāk reizi nedēļā:

“Kultūras Diena un Izklaide”.

Žurnāli, kas iznāk retāk nekā reizi nedēļā:

“Liepājas Vēstules”.

Veicināšanas balvu ieguvēji:

“Rēzeknes Vēstis”;

“Kurzemnieks”;

“Brīvā Daugava”;

“GEO”.

Valsts valodas centrs pateicas visiem, kas ciena un godā valsts valodu!