Žurnālā "Būvinženieris" par FIBO blokiem

Visātrāk sienas privātmājai var uzbūvēt no keramzīta celtniecības blokiem, kas turklāt ir viegli un izturīgi. 

Bloku galvenā izejviela ir keramzīts. Tā sauc augstā temperatūrā rotējošā krāsnī apstrādātas māla granulas. Tehnoloģisko procesu īpatnības dēļ lielā karstumā māla virsma sakūst, tādējādi granulu virsējās poras ir slēgtas. Tas nodrošina izejvielai galvenās pozitīvās īpašības. Pateicoties iekšējām porām, granulas kļūst vieglas, tām ir laba termoizolācijas spēja. Savukārt slēgtas ārējās poras piešķir granulām labu noturību pret ūdens absorbciju. Bloki tiek izgatavoti, keramzīta granulas sajaucot ar cementa javu un presējot ar vibropresi. Gataviem blokiem piemīt vēl viena papildu pozitīva īpašība – starp granulām esošās poras palīdz iztvaikot mitrumam un nodrošina augstu salizturību. Keramzīta bloku lielie izmēri ļauj ātri uzmūrēt mājai sienas. Neskatoties uz izmēru, tie ir viegli, tos var apstrādāt ar rokas instrumentiem. Tādi ir Saint-Gobain Weber produktu grupā ietilpstošie FIBO bloki, kas savas priekšrocības ēku sienu būvniecībā jau pierādījuši gan Skandināvijas, gan Baltijas valstīs. Bloku ražošanas tehnoloģijas attīstās, un tagad tos ražo ar speciālām gropēm sānos, kas atvieglo mūrēšanu un uzlabo mūrējuma kvalitāti.  

Rūpnīca Hādamestē

Jaunā būvniecības sezona sākās ar tirgus jaunumu demonstrēšanu. Savu piedāvājumu Latvijas tirgum – FIBO Efekt blokus – atrādīja arī Saint-Gobain FIBO rūpnīca Igaunijā, Hādemestē... Visu tekstu lasiet žurnāla “Būvinženieris” jūnija numurā ( nr.56)*. 

Andris Ozoliņš

*Žurnālu varat iegādāties: “Preses serviss”  piegādes vietās Rīgā, Ķekavā, Siguldā, Dobelē, Mārupē, Ādažos, Daugavpilī, Cēsīs, Liepājā, Ventspilī, Ogrē, Jelgavā, Bauskā, Salaspilī, Jūrmalā, Madonā un citur. 

Abonējiet: Latvijas Būvinženieru savienībā, http://www.buvinzenierusavieniba.lv/zurnals,  “Latvijas Pasts”https://abone.pasts.lv/lv/katalogs/ vai www.abone.lv

 

Andris Ozoliņš

Foto: no Saint-Gobain arhīva