Žurnālā „Latvijas Būvniecība” Vija Gēme par aktualitātēm Eiropas Civilo inženieru padomē

Žurnāla tēma – restaurācija, renovācija, rekonstrukcija. Vai iespējama gaumīga un energoefektīva vēsturisko ķieģeļu ēku renovācija, lai daļa no Eiropas veco pilsētu kvartāliem nekļūtu par mirušām zonām, kā tas šobrīd notiek Hamburgā, liekot bēgt no lielajiem rēķiniem? Andras Blumbergas, RTU pasniedzējas un zinātņu doktores, atbilde lasāma žurnālā. Ar dažādu fondu finansiālu līdzfinansējumu eksperimenti notiek dažādās ES valstīs, un rezultāti ne vienmēr ir tik nevainīgi, ja iejauktas nanodaļiņu tehnoloģijas. Arī Rīgā eksperimentēs (bet neizmantojot nanotehnoloģiju radītus materiālus) un transformēs Spīķeru kvartāla publisko WC par energoefektīvu informācijas centra ēku.
Aktuālās Eiropas Civilo inženieru padomes nostādnes – nacionālās delegātes, būvinženieres Vijas Gēmes skatījums.
Kļūdu TOPS būvvaldē iesniegtajos renovācijas projektos Rīgas pilsētas būvvaldes Projektu izvērtēšanas nodaļas vadītājas Marikas Treijas skatījumā.
Profesionālā korupcija - pirmajā izklāsta daļā lasāms kā komplekts – autoruzraugs, būvnieks, būvuzraugs – apvienojas pret pasūtītāju. Komentē LBA prezidents M.Nikolājevs. Turpinājums sekos.
Uz jautājumu „Quo vadis, būvniecība?” atbild Gatis Ābele, EM valsts sekretāra vietnieks, bet būvnieki vērtē aizvadīto 2012.gadu.
Rīgai nepieciešamais risks – būves uz ūdens Vēsturiskā centra zonā, tā Juris Dambis, VKPAI priekšnieks lielajā intervijā Antrai Ērglei.
Arhitekta Vilhelma Neimaņa (1849-1919) labi domātā stikla hidroizolācija Rīgas Domam nodarījusi vairāk ļaunuma nekā labuma; kultūras centra „Ziemeļblāzma” un vēsturiskā parka atjaunošana, rekonstrukcijas projekta autors Juris Monvīds Skalbergs. Arhitekts ir autors arī teritorijas akcentam – komplicētas formas (monolītās betonēšanas meistariem tas bija izaicinājums un arī lepnums, ko pēc tam atrādīt starptautiskajā izstādē) 35 metrus augstajam skatu tornim. Vēl par rekonstrukcijas projektiem: Līgatnes dabas taku un ciemata koka vēsturiskās apbūve atjaunošana, Rīgas 1.slimnīcas korpusu renovācija, koka ēku saglabāšana, jauns meikaps TV tornim Zaķusalā, Brāļu kapu ansambļa aprūpe, kā arī rekonstrukcijas Latvija lidostās – Rīgā, Tukumā, Ventspilī, Liepājā, Daugavpilī, Lielvārdē (NBS aviācijas bāze).
Atjaunotā un skaistā Kuldīgas pilsētvide nav draudzīga cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, toties labas prakses vides pieejamības piemērs meklējams atjaunotajās Siguldas pilsdrupās.
Citas tēmas: LNB tapšanas process, pasīvais birojs Liepājā, jaunā zvēru klīnika LLU Jelgavā, skursteņu drošība, auduma gaisa sadalītāji, ēku energoefektivitātes vājie posmi, eksperimentālie stendi energoefektivitātes monitoringam, labās akustikas meklējumi, būvtehnikas jaunumi no pasaules. Enerģētikas sadaļā – kā mūs maldina ar „zaļumu”.