Žurnālā “Būvinženieris” raksts - Viņa Augstība būvprojekts!

Gadiem tiek runāts par to, ka būvprojekti nav kvalitatīvi, ka laba būve nevar būt tāda, kur sliktu projektu “izvilcis” būvētājs, vai zemu būvniecības kvalitāti novelt uz projektētāju kvalifikāciju. Taču joprojām nemainās nekas. Pasūtītājs nemāk definēt savas prasības būvei, bet profesionālu konsultantu neizmanto. Projektētājs aprēķinus veic pavirši, cerot, ka materiālu piegādātāji un būvnieks pamanīs un nepieļaus neprecizitātes vai kļūdas. Ja katram no komandā iesaistītajiem būtu precīzi definēts uzdevums un atbildība, situācija projektēšanas birojos un būvlaukumos būtu citāda. Jāapzinās, ka katrs procesā iesaistītais tomēr ir atbildīgs par savu konkrēto darbu, tāpēc šoreiz žurnāls “Būvinženieris” vēlas pievērst uzmanību projektēšanas un būvkonstrukciju projektēšanas praksei Latvijā.

SIA “Kurbads” vadītāja, Latvijas Būvkonstrukciju projektētāju asociācijas valdes priekšsēdētāja Normunda Tirāna rakstu par projektēšanas stadijām, par būvprojekta ekspertīzi un būvkonstrukciju aprēķina atskaitēm lasiet žurnāla “Būvinženieris” jūnija numurā ( nr.56). 

Žurnālu varat iegādāties: “Preses serviss” Preses serviss” piegādes vietās Rīgā, Ķekavā, Siguldā, Dobelē, Mārupē, Ādažos, Daugavpilī, Cēsīs, Liepājā, Ventspilī, Ogrē, Jelgavā, Bauskā, Salaspilī, Jūrmalā, Madonā un citur. Abonējiet: Latvijas Būvinženieru savienībā, http://www.buvinzenierusavieniba.lv/zurnals, “Latvijas Pasts” https://abone.pasts.lv/lv/katalogs/ vai www.abone.lv.