Vērtēs iespēju Brasas pārvada vietā būvēt jaunu tiltu

Foto no iauto.lv

Brasas pārvada vietā apsver iespēju būvēt jaunu tiltu, bet par to ir jāpieņem izvērtēts, uz ekspertīzēm balstīts un iedzīvotāju interesēm atbilstīgs lēmums. Tā šodien pēc sanāksmes ar ekspertiem žurnālistus informēja Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Oļegs Burovs.

Sanāksmē šodien, 6.jūnijā, līdz ar Burovu piedalījās Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētājs Vadims Faļkovs, Satiksmes departamenta direktors Vitālijs Reinbahs, Latvijas Būvinženieru savienības valdes priekšsēdētāja vietniece Helēna Endriksone, kā arī apvienības “Pilsēta cilvēkiem” pārstāvis Māris Kalējs. Pēc sanāksmes dalībnieki informēja mediju pārstāvjus par turpmākajām Brasas pārvada tilta būvniecības iecerēm, vēsta pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Baiba Gailīte.

Burovs pauda: “Brasas pārvada tilta vietā apsveram iespēju izbūvēt jaunu tiltu, bet par to ir jāpieņem izvērtēts, uz ekspertīzēm balstīts un iedzīvotāju interesēm atbilstošs lēmums. Plānoju, ka lēmumu par jauna tilta būvniecību izvērtēsim līdz jūnija beigām. Lēmuma pieņemšanā iesaistīšu Rīgas domes Satiksmes departamenta un Latvijas Būvinženieru savienības speciālistus un nozares ekspertus, sagaidu priekšlikumus no apvienības “Pilsēta cilvēkiem”. Tomēr laikā, kamēr norit lēmuma pieņemšana, ir jāizdara visi nepieciešamie darbi, lai nostiprinātu pārvada konstrukcijas un izslēgtu jebkādus drošības riskus. Ja lēmums par jauna tilta būvniecību tiks pieņemts, tad to varētu uzbūvēt 2023.gadā.”

Faļkovs norādīja, ka ir saņemtas “Latvijas dzelzceļa” tehniskās prasības, kurās ir norādīts, ka līdzās esošajai stacijai būs nepieciešams veidot augstāku uzbērumu, tāpēc satiksme šajā vietā uz laiku varētu tikt ierobežota. Jauna tilta būvniecības gadījumā traucēta varētu būt tikai tramvaju satiksme. Lai nodrošinātu satiksmi pārējiem transportlīdzekļiem, pēc iespējas ātrāk ir jāīsteno projekts ar AS "Latvijas dzelzceļš". Projekts paredz izveidot vienlīmeņa pagaidu pārbrauktuvi ar divām joslām.

Šogad aprīļa beigās sākta Brasas tilta pārbūve, taču remontdarbu laikā tika atklāti apbedījumi, kuru dēļ darbi objektā apturēti. Pārvada pārbūves gaitā notiek nesošo konstrukciju remonts, pārvada seguma, tramvaju sliežu ceļa un kontakttīklu pārbūve, apgaismojuma pārbūve, kā arī pārvada ietves seguma pārbūve un margu maiņa. Brasas pārvads pār dzelzceļu ir uzbūvēts un nodots ekspluatācijā 1959.gadā. Tā kopējais garums ir 116 metri.