Ventspils Mūzikas vidusskola ar koncertzāli

Racionāli veidota ēka ar mūsdienīgi inovatīviem risinājumiem un senas klēts vizuālajām iezīmēm – tāda top Ventspils Mūzikas vidusskola ar koncertzāli.

Siltumsūknis pāļos

Jaunbūve ir noslēdzošais elements Ventspils Lielajam laukumam ar dizaina strūklaku un apstādījumiem, kas nozares balvu saņēma 2016. gadā. Ēkā trijos stāvos atradīsies mūzikas vidusskolas mācību klases un bibliotēka, koncertzāle ar 600 skatītāju vietām, mazā zāle, skaņu studija, trešajā stāvā būs zaļā zona atpūtai. Telpa virs trešā stāva atvēlēta tehniskajām ierīcēm.

Īpaši jāpiemin koncertu telpa ar atveramu ārējo metāla sienu. Te iecerēts rīkot brīvdabas koncertus, un klausītāji to laikā iekārtosies laukumā un zaļajā nogāzē pie ēkas. Mūziku varēs dzirdēt visā pilsētas centrālajā laukumā. Nākotnē Ventspilī plānots izveidot amfiteātri.

Īpaša uzmanība celtnē pievērsta energoefektivitātei – mazu siltuma zudumu nodrošināšanai plānots izmantot jaunu apkures veidu, pāļos iebūvējot siltumsūkņa sistēmu. Ventilāciju un apkuri vienlaikus nodrošinās ar ārpusē uzstādītiem gaisa kanāliem, caur kuriem ienākošais gaiss tiks iesūknēts ikvienā telpā, pēc tam izplūstot caur jumta kanālu, stāsta projekta vadītājs Ivo Brālēns. Telpās par unikālo sistēmu – apvienotu konvektoru un ventilatoru – liecina vien restītes virs grīdā ierīkotās infrastruktūras. Ātrija zonā ierīkota apsildāmā grīda.

Jumta konstrukcija

Būves vizuālais veidols no ārpuses atgādina senu klēti ar dziļām pārkarēm. Līdz ar energoefektivitātes risinājumu jumta konstrukcija ir viens no sarežģītāk veidojamajiem elementiem. Alumīnija profili un paneļi stiprināti uz sijām, nesošo struktūru jumta pārkarēm ārpus ēkas sienām balsta dzelzsbetona stabi. Jumta detaļas savienotas 11 dažādās plaknēs, kas prasīja īpašu precizitāti salaiduma vietās. Brālēns skaidro, ka detalizēts jumta konstrukcijas projekts (MKD) pasūtīts Ukrainas kompānijai, kuras projektētājiem ir liela pieredze šajā jomā...

Visu rakstu lasi žurnāla "Būvinženieris" jūnija numurā (Nr.62)*

*Žurnālu “Būvinženieris” var abonēt http://buvinzenieriem.lv, Latvijas Pastā, LBS birojā - Kr.Barona ielā 99.

Žurnālu var iegādāties LBS birojā - Kr.Barona ielā 99 un SIA “Preses serviss” piegādes vietās Rīgā, Siguldā, Dobelē, Mārupē, Daugavpilī, Cēsīs, Liepājā, Jelgavā, Ventspilī, Ogrē, Bauskā, Ādažos, Madonā, Salaspilī, Jūrmalā, Iecavā, Ķekavā un citur.

Antra Ērgle

Foto un vizualizācijas: no Merks arhīva