Svarīgi tagadnes objekti. Arnis Kleinbergs

«Grūti kaut ko jaunu izdomāt mūsu profesijā,» saka Būvindustrijas lielās balvas un titula Gada arhitekts 2016 ieguvējs Arnis Kleinbergs, ieskatoties desmit gadu vecā pasaules arhitektūras katalogā un secinot, ka jauno būvju racionālisms un iederība apkārtējā vidē kļuvusi par normu.

Grūti, bet nebūt nav neiespējami. To pierāda paša Kleinberga jaunās un atjaunotās celtnes, jo īpaši Ceļu satiksmes drošības direkcijas jaunā ēka un atjaunotais Motormuzejs Mežciemā, kas sader savā starpā un iekļaujas gan meža, gan dzīvojamās apkaimes fonā.

Vai arhitektu darbs vairāk nav pārvirzījies uz senu ēku atjaunošanu, nevis jaunu izdomāšanu?

Ļoti daudz ir tādu projektu, un daži kolēģi uzskata, ka nevajadzētu vispār neko jaunu būvēt, jo daudz veco ēku stāv tukšas vai tiek izmantotas tikai daļēji; tās vajadzētu pārbūvēt un pielāgot. Es šai nometnei nepiederu, es saku: vajag būvēt jaunas ēkas. Mūsu biroja darbības lauks ir ļoti plašs, mēs strādājam gan ar pārbūvēm un jaunbūvēm, gan lielākām un mazākām ēkām. Funkcijas mūsu ēkām ir atšķirīgas, un ir interesanti izpētīt kādu jaunu virzienu un izpildīt to.

Strādājot gan ar jaunām, gan vecām mājām, tās jāsavieno savā starpā...

Motormuzejā un jaunajā CSDD ēkā Mežciemā šo savienojumu var redzēt trešā stāva līmenī! (Smejas.) Tas ir viens veids... Visu tekstu lasiet žurnāla “Būvinženieris” jūnija numurā ( nr.56)*. 

*Žurnālu varat iegādāties: “Preses serviss”  piegādes vietās Rīgā, Ķekavā, Siguldā, Dobelē, Mārupē, Ādažos, Daugavpilī, Cēsīs, Liepājā, Ventspilī, Ogrē, Jelgavā, Bauskā, Salaspilī, Jūrmalā, Madonā un citur. 

Abonējiet: Latvijas Būvinženieru savienībā, http://www.buvinzenierusavieniba.lv/zurnals,  “Latvijas Pasts”https://abone.pasts.lv/lv/katalogs/ vai \

Antra Ērgle

Foto: no Būvinženiera un Arņa Kleinberga arhīva