Sāks ekspertīzi “Rail Baltica” būvprojektam lidostā “Rīga”

Dzelzceļa projekta "Rail Baltica" projekta īstenotājs Latvijā - uzņēmums "Eiropas Dzelzceļa līnijas" pēc konkursa procedūras ar sarunām noslēdzis līgumu ar SIA "Firma L4" par "Rail Baltica" starptautiskās lidostas "Rīga" dzelzceļa stacijas, saistītās infrastruktūras un estakāžu būvprojektu ekspertīzes veikšanu. Līgumcena par ekspertīžu veikšanu nevarēs pārsniegt 348 000 eiro bez PVN, informēja "Eiropas Dzelzceļa līnijas".

Inženieru un konsultantu uzņēmumam" Firma L4" līdz 2022. gada 31. jūlijam būs jāveic "Rail Baltica" dzelzceļa stacijas starptautiskajā lidostā "Rīga" un ar to saistītās infrastruktūras un estakāžu būvprojekta profesionāla pārbaude, sniedzot vērtējumu par būvprojekta tehniskā risinājuma atbilstību normatīvo aktu un tehnisko noteikumu prasībām, kā arī sagatavojot ekspertīzes atzinumu.

Saņemot būvprojekta ekspertīzes atzinumu, ir iespēja pārliecināties par publiski pieejamu un sabiedriski nozīmīgu ēku būvprojektu atbilstību drošas būves parametriem, savukārt ekspertīzes praktiskā jēga ir palīdzēt pasūtītājam un projektētājiem būvprojektu kvalitātes nodrošināšanā, skaidroja uzņēmumā.

"Eiropas Dzelzceļa līnijas" atzīmēja, ka "Firma L4" ir viens no vadošajiem inženieru un konsultantu birojiem Latvijā ar 25 gadu pieredzi projektēšanā, būvuzraudzībā un inženieru konsultāciju sniegšanā. Saskaņā ar noslēgto līgumu līgumcena par ekspertīžu veikšanu nevarēs pārsniegt 348 000 eiro bez PVN.

Ekspertīze tiek līdzfinansēta no Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta (EISI) projekta "Eiropas standarta platuma 1435 mm dzelzceļa līnijas izbūve ''Rail Baltica'' koridorā caur Igauniju, Latviju un Lietuvu" finanšu līdzekļiem.

Būvprojektu "Rail Baltica" stacijai, saistītajāi infrastruktūrai un estakādei pēc uzvaras atklātā starptautiskā konkursā laikā no 2018. gada marta izstrādāja trīs valstu uzņēmumu apvienība "Prosiv" ("Sintagma" (Itālija), "Prodex" (Slovākija) un "Vektors T" (Latvija)). Paralēli 2019. novembrī izsludināts un norit starptautisks konkurss, ko izsludināja SIA "Eiropas Dzelzceļa līnijas", lai atrastu būvniekus "Rail Baltica" stacijas ēkas starptautiskajā lidostā "Rīga", estakāžu, piebraucamo ceļu, uzbēruma, sešu kilometru sliežu ceļa posma un pārvada pār K. Ulmaņa gatvi būvēšanai.

Avots: https://www.lsm.lv/raksts/zinas/ekonomika/saks-ekspertizi-buvprojektam-rail-baltica-dzelzcela-stacijai-lidosta-riga.a351892/