No zīmēšanas pulciņa līdz inženierim. Zigis Ostelis

Zigis Ostelis, AS UPB ēku konstrukciju būvinženieris, metāla konstrukciju būvinženieru nodaļas vadītāja vietnieks, pērn saņēma Būvindustrijas lielo balvu kategorijā Gada inženieris. Viņš ir punktuāls, neatlaidīgs, ar tehnisku prātu apveltīts jauns inženieris, kam sirdī jau kopš bērnības mājo radošums un aizrautība ar futbolu. 

Pērn tikāt atzīts par Gada inženieri. Kā pēc balvas saņemšanas mainījusies jūsu ikdiena?

Nekā (smejas)… Uzticēšanos un paļaušanos uz manu kompetenci no darba devēja puses jutu arī līdz balvas saņemšanai, tāpēc nevaru teikt, ka šī atzinība ienesa būtiskas pārmaiņas manā dzīvē. Šo balvu drīzāk uztveru kā novērtējumu savam līdzšinējam darbam. Tā parāda, ka mans vairāku gadu garumā veiktais darbs ir atzīts par noderīgu un labu. Cilvēki to ir novērtējuši, un, kas svarīgi, ir tapis kaut kas jauns un paliekošs.

Balvas pieteikumā jūs tikāt raksturots kā neatlaidīgs, punktuāls cilvēks ar nemitīgu vēlmi sevi pilnveidot. Vai inženiera profesijā tas ir būtiski?

Šajā profesijā nemaz nevar citādi! Vienmēr ir jāattīstās, jāredz jaunas lietas, jauni risinājumi. Tu nekad nedrīksti būt paviršs, pieļaut kļūdas, jābūt ļoti punktuālam. Inženiera profesija kļūdas nepiedod. Vienmēr jāpatur prātā, ka mūsu projektētajās ēkas atradīsies cilvēki, tāpēc tām jābūt drošām un arī estētiski pievilcīgām.

Un neatlaidība?

Arī neatlaidība ir svarīga. Mums bieži vien jāmeklē nestandarta risinājumi, kas prasa laiku un pacietību. Protams, var palikt pie vienkāršāka risinājuma, tādējādi zaudējot sākotnējo arhitektonisko ideju, bet var neatlaidīgi un spītīgi meklēt risinājumu, kas ļaus īstenot pat vistrakākās arhitektu idejas.

Visu rakstu lasiet žurnāla "Būvinženieris" oktobra numurā!*

*Žurnālu “Būvinženieris” var abonēt http://buvinzenieriem.lv, Latvijas Pastā, LBS birojā - Kr.Barona ielā 99.

Žurnālu var iegādāties LBS birojā - Kr.Barona ielā 99 un SIA “Preses serviss” piegādes vietās Rīgā, Siguldā, Dobelē, Mārupē, Daugavpilī, Cēsīs, Liepājā, Jelgavā, Ventspilī, Ogrē, Bauskā, Ādažos, Madonā, Salaspilī, Jūrmalā, Iecavā, Ķekavā un citur.

Dace Rozenšteina

Foto: no Ziga Osteļa personiskā arhīva