LU Zinātņu mājas projektu prezentē Briselē

Eiropas Parlamentā (EP) Briselē 22.-23.janvārī norisināsies Eiropas Savienības (ES) nākamajam daudzgadu budžetam posmā 2021.-2027. veltīts seminārs “ES ieguldījumu kaleidoskops šodien un rīt”. Tajā kā vienīgais pārstāvis no Baltijas valstīm ar pieredzes stāstu un prezentāciju par Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskā centra būvniecību Torņakalnā uzstāsies LU rektors profesors Indriķis Muižnieks, vēsta EP preses sekretāre Signe Znotiņa-Znota.

LU Akadēmiskā centra būvniecības 2.kārtā tiek izmantoti ES struktūrfondu, Latvijas valsts budžeta un LU līdzekļi, kā arī Eiropas Investīciju bankas un Eiropas Padomes Attīstības bankas investīciju aizdevumi Investīciju Eiropai jeb “Junkera plānā”, kopumā vairāk nekā 85 miljoni eiro.

LU Akadēmiskā centra otrās kārtas pirmā ēka – Zinātņu māja – tiks atklāta 28.janvārī. Te strādās seši zinātniskie institūti un divas fakultātes, darbosies 72 modernas laboratorijas, vairāk nekā 450 darba vietas zinātniekiem. Vairāk par ēku varēs lasīt žurnāla Būvinženieris nākamajā numurā – abonē vai pērc ‘’Preses servisa’’ tirdzniecības vietās!

Foto - Māris Lazdāns, photored.lv