LLU notikuši Rektoru grāmatu sērijas jaunākā izdevuma atvēršanas svētki

Šodien, 21.maijā Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Vides un būvzinātņu fakultātes telpās norisinājās rektoru grāmatu sērijas “JLA-LLA-LLU rektori” jaunākā izdevuma par Juri Skujānu prezentācija.

Uz jaunās grāmatas atklāšanas svētkiem bija ieradušies gandrīz visi līdzautori, kas īsāku vai garāku laika periodu ir pavadījuši kopējā darbā ar Juri Skujānu, tostarp Leonīds Jākobsons, Mārtiņš Straume, Leonīds Ribickis, Arvīds Barševskis, Baiba Rivža, Andris Veinbergs, Guntis Dūks un citi viesi, kā arī Jura Skujāna plašā ģimene, kuras atbalstu viņš jūt ikdienā.

Grāmatas, tāpat kā visas grāmatu sērijas “JLA-LLA-LLU”, autore ir Prof.Emeritus Ināra Melgalve. Grāmatu sērijā, kurā izdotas jau 11 grāmatas, tiek atspoguļots ne tikai paša Rektora dzīvesgājums, bet aprakstīta arī universitātes attīstība gan zinātniskā, gan studiju jomā konkrēta Rektora vadīšanas laikā. 

Profesore savā ievadrunā novērtēja Jura Skujāna precīzās, punktuālās rakstura iezīmes gan rektora amatā, gan arī līdzdarbojoties grāmatas tapšanā.

“Ieraugot Skujānu iestājas miers un stabilitāte,” tā par Juri Skujānu raksta viņa ilggadīga darba kolēģe Silvija Štrausa, un tāds varētu būt arī novēlējums viņa turpmākiem darba un mūža gadiem LLU. 

Arī Arhitektūras un būvniecības katedras vadītāja Sandra Gusta kopā ar kolēģiem sveica profesoru Juri Skujānu un novēlēja labu veselību un ilgstošu raženu darbu zinātnes jomā, strādājot ARBU katedrā un audzinot jaunos zinātniekus un nozares profesionāļus.

 

Juris Skujāns arī saņēmis būvindustrijas prestižāko apbalvojumu "Būvindustrijas Lielo Balvu" par mūža ieguldījumu nozarē. Interviju ar Juri Skujānu iespējams lasīt ŠEIT