Latvijas jaunajiem meistariem 7.vieta konkursā Austrijā

Foto no Knauf albuma

Austrijas pilsētā Zalcburgā 5.jūnijā notika 13. Starptautiskais sausās būves konkurss Knauf Junior Trophy 2019, kurā Latviju pārstāvēja Liepājas Valsts tehnikuma audzēkņi Nauris Varoņins un Krists Rišķus. Jaunieši izcīnīja pirmo vietu Latvijas atlases konkursā Knauf Cubo & Jūgendstils, viņu pedagogs ir Gints Šulcs.

Austrijā spēcīgā 12 komandu konkurencē Latvijas komanda ieguva 7.vietu ar 174 punktiem no maksimāli iespējamā 200 punktu skaita. 1.vietā Baltkrievija, 2.vieta Serbijas un Beģijas apvienotajai komandai. 3.vieta netika piešķirta. Lietuva ieguva 6.vietu. Konkursa uzdevums bija izveidot multifunkcionālu sausās būves starpsienu un griestu konstrukciju, izmantojot Knauf Blue un Aquapanel plāksnes. Darba ilgums – 4 stundas bez pārtraukuma, virsmas apdares kvalitātes pakāpe – Q4.

Latvijas pārstāvjiem vizītē Austrijā bija iespēja apskatīt būvniecības tehnikumu, kur notika konkurss, Zalcburgu, izbaudīt lidojumu ar Red Bull Jet, piedzīvot ziemu ar sniegu kalnos 3000 metrus virs jūras līmeņa. Komandas dalībnieki atzīst – kaut arī pārbraucot bagāžā nebija pirmās vietas balvas, tomēr ir gandarījumu par sasniegto, prieks par iespaidiem bagāto ceļojumu un iedvesma darīt vairāk.

Konkurss Knauf Junior Trophy pirmo reizi tika rīkots Latvijā 2000.gadā. Latvijas komandā ir vistitulētākā, jo gadu gaitā pirmo vietu izcīnījusi trīs reizes.

Andris Veinbergs, SIA Knauf tehniskais vadītājs, Knauf akadēmijas vadītājs