KNAB aizdomas par liela kukuļa izspiešanu saistībā ar Siguldas sporta kompleksu

Būvuzraudzības uzņēmuma SIA «Jurēvičs un partneri» īpašnieks un vadītājs Māris Jurēvičs atteicās komentēt uzņēmuma iespējamo saistību ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sākto kriminālprocesu par, iespējams, kukuļa lielā apmērā izspiešanu saistībā ar būvobjekta nodošanu ekspluatācijā un par dokumentu viltošanu būvniecības objektā.

Jurēvičs, uzzinot, kāds ir žurnālista jautājums, divas reizes pārtrauca telefonsarunu, otrajā reizē vienīgi piebilstot «neko nekomentēšu».

Latvijas Televīzijas raidījums «Panorāma», atsaucoties uz savā rīcībā esošu neoficiālu informāciju, ziņoja, ka KNAB redzeslokā nonācis būvuzraudzības uzņēmums SIA «Jurēvičs un partneri» un kukulis esot prasīts saistībā ar Siguldas sporta kompleksa nodošanu ekspluatācijā.

Pēc «Panorāmas» rīcībā esošas neoficiālas informācijas, KNAB pagājušajā pagājušajā ceturtdienā aizdomās par kukuļņemšanu aizturējis kādu uzņēmuma «Jurēvičs un partneri» darbinieku. Neoficiāli zināms, ka pie viņa atrasti pāris desmiti tūkstoši eiro, bet esot aizdomas, ka lietā iesaistītā kukuļa summa ir krietni lielāka. KNAB nekomentē, vai aizdomās turamā persona ir pats uzņēmuma dibinātājs Jurēvičs vai kāds cits viņa darbinieks.

Jurēvičs būvuzraudzības uzņēmumu «Jurēvičs un partneri» dibināja vairāk nekā pirms 20 gadiem. 2015.gadā uzņēmuma apgrozījums bijis vairāk nekā pusmiljons eiro, peļņa - nepilni 40 000 eiro, bet valstij nodokļos samaksāti 186 000
eiro.

Siguldas novada domē «Panorāma» guvusi apstiprinājumu, ka KNAB darbinieki pašvaldībā bija ieradušies saistībā ar sporta kompleksa būvniecību. «Mēs varam apstiprināt, ka pagājušajā nedēļā pašvaldībā bija ieradušies KNAB pārstāvji, kuriem tika uzrādīti, izsniegti nepieciešamie dokumenti,» raidījumam teica Siguldas novada domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics (RA). Viņš apliecināja, ka KNAB apmeklējums nebija saistīts ne ar vienu Siguldas domes amatpersonu vai darbinieku.

Siguldas novada domē «Panorāmai» apstiprināja, ka KNAB interese saistīta ar vairāk nekā astoņus miljonus vērto Siguldas sporta kompleksa būvniecību un nodošanu ekspluatācijā. Kā būvnieks iepirkuma rezultātā izvēlēta personu apvienība «S.J.U.C». Arī būvuzraugs izvēlēts iepirkuma ceļā.

Siguldas sporta centrs ir pilnībā pabeigts un iekārtots jau kopš pagājušajā gada beigām. Dome meklē risinājumus, kā esošajā situācijā objektu tomēr nodot ekspluatācijā, lai to varētu sākt izmantot.