Jauni un pieredzējuši profesionāļi aizstāv kvalifikācijas darbus RTU un LLU

Jānis Rikters (no kreisās), Māris Minalgo, Vadims Mežeckis, Jānis Reiniks un Pāvels Kolotvins LLU ieguvuši pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības diplomus. Foto – Raimonds Eizenšmits

Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) un Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) jūnija sākumā kvalifikācijas darbus aizstāvējuši jauni un jau pieredzējuši nozares speciālisti.

LLU Vides un būvzinātņu fakultātē 3.jūnijā kvalifikācijas darbus aizstāvēja pieci jau pieredzējuši speciālisti, kuri savulaik ieguvuši celtniecības koledžas izglītību un kuriem saskaņā ar pašreizējo likumdošanu nākamgad vairs nedrīkstētu pagarināt būvprakses sertifikātus, informē valsts pārbaudījumu komisijas dalībnieks, Latvijas Būvinženieru savienības (LBS) valdes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Raimonds Eizenšmits. Nozares vidū ir pārrunāts, ka šo ierobežojumu varētu atcelt, tomēr vēl tas nav noticis, norāda LBS pārstāvis.

LLU absolventi darbu aizstāvēšanā parādīja labas zināšanas un apliecināja izpratni par būvniecības procesu. Valsts pārbaudījumu komisija LBS valdes priekšsēdētāja Mārtiņa Straumes vadībā pēc darbu aizstāvēšanas viņiem piešķīra pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības diplomus. Ar atzīmi 10 jeb izcili komisija novērtēja Jāņa Reinika darbu "Profesionālās vidusskolas mācību ražošanas korpuss Cēsīs" un Jāņa Riktera darbu "Internāta ēka Smiltenē".

Būvspeciālistu rindas 4.jūnijā papildināja 14 jaunieši, kuri LLU Vides un būvzinātņu fakultātē aizstāvēja diplomdarbus profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programmā Būvniecība. Kaspars Ķipsts par darbu "Līmēta koka būvproduktu ražošanas cehs Ozolnieku novada Cenu pagasta Raubēnos" saņēma 9 balles – teicamu vērtējumu.

RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātē, Būvuzņēmējdarbības un nekustamā īpašuma ekonomikas institūtā, 4.jūnijā maģistra darbus aizstāvēja 21 speciālists un bakalaura darbus – 20 jaunieši, informē pārbaudījumu komisijas dalībniece, LBS valdes priekšsēdētāja vietniece Helēna Endriksone. Komisijā līdz ar viņu bija Mārtiņš Straume, institūta direktore profesore Ineta Geipele, Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācijas prezidents Ģirts Beikmanis un docente Raja Kočanova.