Iznācis žurnāls Būvinženieris, 2018. gada jūnijs, nr.62

*Valsts un pašvaldību iepirkumos joprojām pietiekami neizmanto saimnieciskā izdevīguma kritēriju darbu veicēja noteikšanai, tomēr iepirkumu komisijas rīcībā ir pietiekami spēcīgi instrumenti piemērotākā piedāvājuma izvēlei.

*Būvniecības nozares ģenerālvienošanos jau parakstījuši vairāk nekā 120 būvniecības uzņēmumu, kuru kopējais apgrozījums veido 519 miljonu eiro. Lai vienošanās stātos spēkā, kopējam apgrozījumam jābūt 700 miljonu eiro.

*Ekonomikas ministrija sadarbībā ar nozari pilnveidojusi būvspeciālistu kompetences novērtēšanas un profesionālās darbības uzraudzības procesu.

*Gulbenes–Alūksnes šaursliežu dzelzceļa jeb bānīša Alūksnes stacijas bagāžas šķūņa restaurācija – pārbūve ir vēl viena atjaunota vēsturiska koka ēka.

*Topošā Ventspils mūzikas vidusskolas un koncertzāles ēka projektēta racionāli, ar mērķi dzīves gaitā tērēt maz enerģijas. Objektā ir vairāki inovatīvi risinājumi un elementi, kas pārsteigs apmeklētājus.

*Skatē Gada labākā būve Latvijā 2017 nominācijā Inženierbūve trešo vietu ieguva valsts autoceļa A3 posma Inčukalns–Valmiera–Igaunijas robeža (Valka) segas pārbūve. 14 mēnešos izbūvēts teju 20 kilometru garš ceļa posms.

*Par izcilo veikumu paaudžu mantojuma saglabāšanā Pēterim Blūmam piešķirta Būvindustrijas lielā balva kategorijā Gada arhitekts, bet kategorijā Mūža ieguldījums būvindustrijā Egīlam Dzelzītim.

*Kam būtu jāpievērš uzmanība, izvēloties ārējo norobežojošo konstrukciju sistēmas vai to komponentes, un kā atrast sev piemērotāko ārējās siltināšanas kompozītu sistēmu? Par to Energoefektīvākās ēkas dienasgrāmatā.

*Skanstes jeb New Hanza projekta dalībnieki diskusijā Latvija–Rīga–Skanste 2024 apsprieda zaļas un dinamiskas pilsētvides veidošanu, kā arī Rīgas vietu starptautiskajā tirgū.

*Latvijā par koka viedumu un izcilajām īpašībām nav jāpārliecina ne dizaineri, ne amatnieki, ne inženieri. Koks ir īpašs materiāls, kas pats izaug! Bet tas nav vienkāršs materiāls. Koks turpina «savu dzīvi» arī pēc nociršanas un apstrādes. Tas joprojām elpo, žūst un uzsūc mitrumu. Un laiki, kad koku pirms izmantošanas būvniecībai žāvēja vairākus gadus, ir pagājuši.

*Negaidiet Valsts darba inspekciju, sakārtojiet sava uzņēmuma darba vidi paši! Valsts darba inspekcija uzsāk tematisko pārbaudi būvniecības uzņēmumos par darba aizsardzības normatīvo aktu prasību ievērošanu.

Žurnālu 2018.gadam varat abonēt www.buvinzenieriem.lv vai Latvijas pasta nodaļās . Kā arī žurnālu varat iegādāties Preses servisa tirdzniecības vietās visā Latvijā.