Inovatīvas veidņu sistēmas Tallinas augstceltnē

Kopš pagājušā gada pavasara Tallinā top Maakri kvartāla debesskrāpis, ko plānots līdz šā gada Jāņiem. 30 stāvu konstrukciju ekspluatācijā nodos nākamā gada pavasarī. 

Katra stāva platība ir 400 m2. Maakri kopumā tiks izmantoti 8400 kubikmetru betona. Būve top ar kompānijas PERI veidņu un sastatņu sistēmu atbalstu.

PERI ir ģimenes kompānija ar saknēm Vācijā. Tā izveidota 1969. gadā. Patlaban tai ir 64 filiālēm un 120 loģistikas centri visā pasaulē, arī Latvijā, Igaunijā un Lietuvā. Tā ir viena no lielākajām veidņu un sastatņu ražotājām pasaulē. Uzņēmumā strādā 7700 darbinieku, apgrozījums 2014. gadā bija 1,141 miljards eiro.

Latvijā uzņēmums strādā 14 gadu. PERI mērķis ir garantēt augstu drošības līmeni būvniecības objektos un efektīvu būves karkasa betonēšanas procesu, ātrāku un ērtāku veidņu un sastatņu konstrukciju demontāžu pēc celtnes pabeigšanas, skaidro Latvijas filiāles veidņu nodaļas vadītājs Didzis Malkausis.

PERI piedāvā vairākas sienu, pārseguma un kāpjošās veidņu sistēmas. Vislielāko efektivitāti un celtniecības ātrumu Maakri projektam nodrošina trīs inovatīvas sistēmas: Maximo sienu veidņi 800 m2, Skydeck 500 m2 pārseguma veidņi un RCS paškāpjošā veidņu sistēma – 20 platformas. Sistēmu efektivitāti pirms objekta sākšanas vērtēja PERI Igaunijas filiāles un Merko inženieri, atrodot objektam vispiemērotākās... Visu tekstu lasiet žurnāla “Būvinženieris” jūnija numurā ( nr.56)*. 

*Žurnālu varat iegādāties: “Preses serviss”  piegādes vietās Rīgā, Ķekavā, Siguldā, Dobelē, Mārupē, Ādažos, Daugavpilī, Cēsīs, Liepājā, Ventspilī, Ogrē, Jelgavā, Bauskā, Salaspilī, Jūrmalā, Madonā un citur. 

Abonējiet: Latvijas Būvinženieru savienībā, http://www.buvinzenierusavieniba.lv/zurnals,  “Latvijas Pasts”https://abone.pasts.lv/lv/katalogs/ vai www.abone.lv

Antra Ērgle

Foto: no PERI arhīva