Energoefektīvākās ēkas dienasgrāmata. Ventilācija kvalitatīviem dzīves apstākļiem

Lai pagarinātu daudzdzīvokļu ēku dzīves ciklu, samazinātu siltumenerģijas patēriņu un galu galā uzlabotu savu dzīves kvalitāti, daudzdzīvokļu ēku iedzīvotāji arvien biežāk lemj par ēkas atjaunošanas jeb tā saukto renovācijas nepieciešamību. Cilvēki sagaida, ka pēc ēkas atjaunošanas viņiem būs silti dzīvokļi, mazi komunālo pakalpojumu rēķini un estētiska, glīta ēkas fasāde. Par ventilācija viņi diemžēl nedomā, sak’, desmitiem gadu bez bēdu dzīvojām hruščovkā, gaisa nekad nav trūcis… Tomēr drīz vien pēc ēkas atjaunošanas telpās uzkrājas mitrums, līdz ar to veidojas pelējums. Kā tad tā? 

Lai izprastu ventilācijas nozīmi, sarunājāmies ar jomas ekspertiem Rīgas Tehniskās universitātes profesoru Arturu Lešinski, eksperti ēku energoefektivitātes jomā un sertificētu siltumapgādes un ventilācijas sistēmu projektētāju Ilzi Dimdiņu, Latvijas Logu un durvju ražotāju asociācijas (LLDRA) valdes locekli un Profine Baltic pārstāvniecības vadītāju Ivaru Bulu, kā arī SIA Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde tehnisko direktoru Oļegu Kukutu... Visu tekstu lasiet žurnāla “Būvinženieris” jūnija numurā ( nr.56)*. 

Dace Rozenšteina

*Žurnālu varat iegādāties: “Preses serviss”  piegādes vietās Rīgā, Ķekavā, Siguldā, Dobelē, Mārupē, Ādažos, Daugavpilī, Cēsīs, Liepājā, Ventspilī, Ogrē, Jelgavā, Bauskā, Salaspilī, Jūrmalā, Madonā un citur. 

Abonējiet: Latvijas Būvinženieru savienībā, http://www.buvinzenierusavieniba.lv/zurnals,  “Latvijas Pasts”https://abone.pasts.lv/lv/katalogs/ vai www.abone.lv