Objekti filtrēti pēc datums: jūnijs 2019

Ziņas darba laika uzskaites datubāzei būs jāsniedz no nākamā gada februāra

Ilustratīvs foto no buvbaze.lv

Saeima 30.maijā galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā "Par nodokļiem un nodevām", kas noteic, ka būvniekiem elektroniski uzkrātā informācija par katras būvlaukumā strādājošās personas darba laiku vienotajā nozares elektroniskās darba laika uzskaites datubāzē būs jāsniedz no 2020.gada februāra, ziņo aģentūra LETA pēc parlamenta preses dienesta sniegtās informācijas.

Likums grozīts, lai Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) Būvniecības informācijas sistēmā (BIS) varētu iestrādāt jaunu moduli un sākt vienotās elektroniskās darba laika uzskaites datubāzes darbību, teikts grozījumu anotācijā.

Elektroniskā darba laika uzskaites sistēma būvlaukumos ieviesta kopš 2017.gada 1.oktobra. Galvenajam būvdarbu veicējam jānodrošina visu būvlaukumā strādājošo darba laika elektroniska uzskaite un kontrole. Elektroniski jāreģistrē arī personas, kuras uzturas būvlaukumā, bet nav nodarbinātas būvdarbos, piemēram, materiālu piegādātāji, pasūtītāju pārstāvji. Būvnieku darba laiks sistēmā jāuzskaita un jākontrolē arī apakšuzņēmējiem.

Elektroniskās darba laika uzskaites sistēmas mērķis bija mazināt ēnu ekonomikas īpatsvaru būvniecībā un efektīvāk kontrolēt būvuzņēmumus nodarbinātības un nodokļu nomaksas jomā. Darba laika reģistrācija ļauj nodrošināt datu glabāšanu, informācijas sniegšanu nodokļu administrācijai, nodarbinātības un būvniecības procesa kontrolētājiem.

Lasīt vairāk...

Energoefektīvāko ēku konkursa žūrija vērtē objektus klātienē

Pirmdien, 3.jūnijā, sākas konkursā ‘’Energoefektīvākā ēka Latvijā 2019” iesniegto projektu otrās kārtas vērtēšana – trīs dienas žūrija klātienē apmeklēs un vērtēs 18 energoefektīvas ēkas 11 Latvijas pilsētās, informē Ekonomikas ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Evita Urpena.

Pirmdien, 3.jūnijā, žūrija apmeklēs atjaunotu daudzdzīvokļu ēku Jelgavā, Vīgriežu iela 30, atjaunotu daudzdzīvokļu ēku Grobiņā, M. Namiķa iela 15, un četras atjaunotas daudzdzīvokļu ēkas Liepājā, Eduarda Veidenbauma iela 2a, Klaipēdas iela 88, Klaipēdas iela 126 un Daugavas iela 1. Žūrija Liepājā apskatīs arī publisku ēku – Liepājas vieglatlētikas manēžu Brīvības iela 55.

Otrdien, 4.jūnijā, žūrija vērtēs četras atjaunotas ēkas – Jūrmalā, Zigfrīda Meierovica prospektā, Ventspils novadā, Skolas 5, Ugāles pagastā, Talsu novadā "Saullēkti" Mundigciemā, Lībagu pagastā, Tukuma novadā "Pūre 22", Pūres pagastā. Žūrija apmeklēs ražošanas ēku – SIA “Jūrmalas Mežaparki” ražotni Jūrmalā.

Trešdien, 5.jūnijā, konkursa žūrija apmeklēs trīs daudzdzīvokļu ēkas, jaunbūves, Rīgā Gaiļezera ielā 15, un Valmierā, Māla ielā 1 un Ķieģeļu ielā 8. Žūrija apskatīs četras atjaunotas daudzdzīvokļu ēkas Siguldā, Institūta iela 10, Valmierā, Kārļa Baumaņa iela 2, Valkā, Raiņa iela 18, un Rīgā, Viestura prospekts 83.

Papildu informācija par ēkām un žūrijas darbu tiks publicēta konkursa mājaslapā www.energoefektivakaeka.lv un facebook.com kontos www.facebook.com/dzivosiltak, https://www.facebook.com/BuvinzenierisLBS. Plānots, ka konkursa komisija darbu beigs jūnija vidū. Noslēguma pasākums un konkursa laureātu paziņošana plānota 20.jūnijā. Kopumā konkursā šogad iesniegti 27 projektu pieteikumi.

Konkursu organizē Ekonomikas ministrija sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un žurnālu „Būvinženieris”. Sīkāka informācija par konkursu pieejama interneta vietnē www.energoefektivakaeka.lv. Konkursa mērķis ir vairot labo praksi ēku energoefektivitātes un ilgtspējas jomā, īstenojot energoefektīvu ēku būvniecību, atjaunošanu un pārbūvi, tādējādi samazinot siltumnīcefekta gāzu emisiju daudzumu atmosfērā un veicinot sabiedrības izpratni par ēku siltumnoturību, telpu mikroklimatu, kā arī siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, lai radītu kvalitatīvu, arhitektoniski izteiksmīgu dzīves telpu.

Konkursa nolikums sagatavots sadarbībā ar informatīvās kampaņas „Dzīvo siltāk” sadarbības partneriem – Latvijas Būvinženieru savienību, Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociāciju, Latvijas Būvnieku asociāciju, Tehnisko ekspertu asociāciju, Latvijas Logu un durvju ražotāju asociāciju, Rīgas Tehnisko universitāti, Būvmateriālu ražotāju asociāciju, Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padomi un Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienību.

Konkursa atbalstītāji ir SIA „Windows Factory", VentSys, SIA „Paroc”, SIA „Saint-Gobain Celtniecības produkti”, SIA „Knauf”, SIA „Rockwool”, SIA „Robert Bosch”, Attīstības finanšu institūcija Altum”, AS „Latvenergo”, SIA „Sika Baltic”, SIA „Ejot Baltic”, SIA „DAW Baltica”, SIA „VELUX Baltija", SIA „Kingspan Insulation” un SIA „Tenapors”. Konkursa informatīvie atbalstītāji ir laikraksts “Latvijas Avīze”, būvniecības portāli www.abc.lv, www.buvlaukums.lv, www.building.lv, www.buvbaze.lv un raidījums “Laiks mājai”.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei