Objekti filtrēti pēc datums: februāris 2019

Līdz 24.februārim balsojam par bērnu zīmējumiem skates ‘’Gada labākā būve” konkursā

Skates „Gada labākā būve Latvijā 2018” organizatori ir saņēmuši 326 darbus bērnu un jauniešu zīmējumu konkursā „Mana novada dārgakmens – jaunā būve”. Ikviens aicināts apskatīt zīmējumus un nobalsot par labāko skates vietnē internetā https://www.facebook.com/gadabuve/.

Zīmējumu konkurss kā nozīmīga skates daļa notiek jau ceturto gadu, un šoreiz saņemts daudz darbu. Bērnu un jauniešu domas un skatījums uz Latvijas mājām, tiltiem, ceļiem, rotaļu laukumiem, pastaigu takām, skatu torņiem būvniekiem ir ļoti nozīmīgs. Cēsu Mākslas skolas skolotāja Digna Bicāne raksta: "Mūsu skolēni paši ir atraduši jaunās ēkas, kuras zīmēt, jo tās nevar nepamanīt, tās ir brīnišķīgas pilsētas jaunās rotas."

Iesniegto zīmējumu skaits vecuma grupās: pirmsskolas un 1.-3.klase – 134 zīmējumi, 4.-6.klase – 141 zīmējums, 7.-9.klase – 51 zīmējums. Aktīvākie zīmētāji ir Limbažu, Jūrmalas, Cēsu un Valmieras skolēni.

Pašlaik zīmējumus vērtē Latvijas Mākslas akadēmijas studenti, bet ikviens ir aicināts piedalīties skatītāju balsojumā par simpātiju balvu, kuru katrā vecuma grupā saņems viens no autoriem. Zīmējumu konkursa uzvarētāji tiks apbalvoti skates „Gada labākā būve Latvijā 2018” noslēguma sarīkojumā 2019.gada 28.martā Pasaules tirdzniecības centrā „Rīga” Elizabetes ielā 2, kur Būvniecības dienas laikā notiks zīmējumu virtuālā izstāde. Labākie darbi ar autoru un skolotāju vārdiem, līdzīgi kā iepriekšējos gadus, tiks publicēti prestižajā gadagrāmatā „Gada labākā būve Latvijā 2018”, kuru zīmējumu konkursa uzvarētāji saņems dāvanā.

Patlaban rit skates „Gada labākā būve Latvijā 2018” 2.kārta, kurā žūrija dodas vērtēt 79 būves visā Latvijā, tiekas ar būvniekiem, arhitektiem, pasūtītājiem un vietējiem iedzīvotājiem. Žūrija uzsver, ka tā ir lieliska iespēja apmainīties ar pieredzi un diskutēt par būvniecības attīstību.

Skates ģeogrāfija ir ļoti plaša. 32 būves atrodas Vidzemē, 18 – Rīgā, 11 – Kurzemē, 8 – Latgalē, 9 – Zemgalē, viena – Zviedrijā. Žūrijā ir 49 augstas raudzes eksperti no 26 nozares sabiedriskajām organizācijām, publiskās pārvaldes institūcijām un augstskolām.

Skates „Gada labākā būve Latvijā 2018” fināls notiks 20.martā no pulksten 9.00 līdz 17.00 Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātē Ķīpsalas ielā 6. 28.martā Pasaules tirdzniecības centrā „Rīga” Elizabetes ielā 2 notiks skates uzvarētāju apbalvošana un konference „Droša un kvalitatīva būvniecība”, kurā Latvijas un ārvalstu būvnieki, būvmateriālu ražotāji, projektētāji un inženieri dalīsies pieredzē. Abi notikumi veidos ceturto Būvniecības dienu. Pagājušajā gadā Būvniecības dienu apmeklēja vairāk nekā 900 dalībnieku.

Skate notiek jau 21.gadu. Tā norit trīs kārtās un ir balstīta uz skaidri definētiem kvalitātes kritērijiem: http://gadabuve.lv/index.php/nolikums-2018/. Skates mērķis ir uzlabot būvniecības kvalitāti, popularizējot labākās būves un labās prakses piemērus Latvijā un ārzemēs, atbalstīt profesionālo izaugsmi, motivēt nozares pārstāvjus, izceļot būvniecības procesa gala rezultātu – būvi.

Skati organizē Latvijas Būvnieku asociācija un Latvijas Būvinženieru savienība sadarbībā ar Ekonomikas ministriju, Satiksmes ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Būvniecības valsts kontroles biroju, VAS „Valsts nekustami īpašumi”, Latvijas Pašvaldību savienību, Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Lauksaimniecības universitāti, RISEBA FAD, Biznesa augstskolas “Turība” Komunikācijas fakultāti, nozares žurnālu „Būvinženieris” un 18 būvniecības nozares sabiedriskajām organizācijām.

Skate „Gada labākā būve Latvijā 2018” notiek, pateicoties ģenerālsponsoram PERI un sponsoriem: BIM Solutions, CMB, Forum Auto, Hilti, Isover. Saint Gobain, Ramirent, Latvijas Būvkonstrukciju projektētāju asociācija, Valsts nekustamie īpašumi, Weber. Saint Gobain.

Skates informatīvie atbalstītāji: „Latvijas Avīze”, „Rīga TV24”, žurnāls „Būvinženieris”, LETA, Nozare.lv, City 24, building.lv, būvlaukums.lv, abc.lv, būvbāze.lv.

Papildu informācija pa tālruni 67228584 vai e-pastu: gadabuve@gmail.com

www.gadabuve.lv

www.facebook.com/gadabuve

Informāciju sagatavoja Latvijas Būvnieku asociācija

Lasīt vairāk...

LBS valdē apspriež būvnieku izglītību un gaidāmā kongresa norisi

Latvijas Būvinženieru savienības (LBS) valdes sēdē 19.februārī apspriesta nozares jauno speciālistu izglītošana, martā plānotā kongresa norise, kā arī sniegta informācija par jaunajiem biedriem un sabiedrisko attiecību projektiem.

LBS šogad iestājušies 7 jauni biedri, bet viens izstājies, jo pāriet strādāt citā jomā. Valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Straume informēja, ka LBS Būvniecības speciālistu sertificēšanas institūcija (BSSI) šogad sāk strādāt saskaņā ar jauno sertificēšanas shēmu. Valdes priekšsēdētāja vietniece Helēna Endriksone vēstīja par sadarbības plāniem ar Lietuvas un Polijas būvinženieru organizācijām.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Būvražošanas institūta direktors profesors Mārtiņš Vilnītis stāstīja, ka LBS un nozares mācību iestāžu pārstāvji februārī apmeklējuši Vidzemes augstskolas (VA) koledžas programmas ‘’Koka ēku celtniecība un ekobūves’’ studentu kvalifikācijas darbu aizstāvēšanu. Vērtējot darbu saturu un prezentācijas, Vilnītis atzina – kaut arī jaunieši pabeiguši programmas kursu, viņu kvalifikācija vēl neatbilst prasībām, ko sertificēšanai izvirza LBS BSSI. Tam piekrita vairāki citi valdes locekļi, un pēc ilgākas diskusijas tika nolemts nosūtīt ministrijām un Būvniecības padomei vēstuli, izskaidrojot situāciju un apstiprinot, ka VA pabeigušie būvspeciālisti var strādāt sertificēta inženiera vadībā un paaugstināt kvalifikāciju, lai saņemtu sertifikātu tad, kad būs vajadzīgais zināšanu un pieredzes līmenis. Vienlaikus nolemts aicināt Izglītības un zinātnes ministriju gaidāmajā VA programmas akreditācijā pieaicināt komisijā LBS ekspertu, lai kompetenti lemtu par kursa satura atbilstību nozares standartiem.

Valdes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Raimonds Eizenšmits informēja par RTU ziemas sesijas rezultātiem, kuras gaitā darbus aizstāvējuši 17 būvniecības programmas studenti.

Valde apstiprināja, ka ikgadējais LBS kongress notiks 29.martā Latvijas Universitātes Lielajā aulā. Apspriesta kongresa darba kārtība, dokumentu projekti, kā arī LBS medaļas par mūža ieguldījumu saņemšanai pieteiktie kandidāti.

LBS sabiedrisko attiecību vadītāja Mārīte Šperberga demonstrēja šogad sagatavoto videoklipu, kurā latviski un angliski vēstīts par organizācijas darbību. To iecerēts izmantot kā prezentācijas materiālu. Žurnāla ‘’Būvinženieris’’ redaktore Antra Ērgle valdi iepazīstināja ar iecerēm izdevuma turpmākajai darbībai.

Foto – Mārīte Šperberga

Lasīt vairāk...

Būs jālabo defekti pērn remontētos ceļu posmos

Valsts akciju sabiedrības ‘’Latvijas Valsts ceļi’’ (LVC) speciālisti ir konstatējuši defektus vairākos ceļu posmos, kur pērn notika remontdarbi, informē LVC komunikācijas daļa.

Uz reģionālā autoceļa Ulbroka-Ogre P5 posmā no ceļa Tīnūži–Koknese (P80) rotācijas apļa līdz Ogrei 20,54.- 25,00.km pērn notika segas pārbūve. Būvdarbus tur veica AS ‘’Ceļu pārvalde’’, līgumcena bija 4,5 miljoni eiro ar PVN, darbus līdzfinansēja ERAF. Šogad LVC speciālisti un būvuzraudzība ir konstatējuši, ka posma braucamajā daļā vietām ir izveidojusies rise līdz pat 1 cm dziļumā, savukārt veloceļa segums vietām plaisā. Patlaban būvnieks nepiekrīt, ka defekti ir radušies nekvalitatīvo būvdarbu dēļ, tāpēc ir piesaistīts neatkarīgs eksperts no Latvijas Būvinženieru savienības, kurš sniegs atzinumu, vai defektu iemesls ir nekvalitatīvi būvdarbi vai kļūdas projektā, vēsta LVC.

Latgalē autoceļa Krāslava–Preiļi–Madona (P62) posmā no Bašķiem līdz Preiļiem 44,15.-57,54.km 2017. un 2018. gadā notika ceļa segas pārbūve. Būvdarbus veica SIA ‘’YIT Infra Latvija’’, līgumcena bija 17,114 miljoni eiro ar PVN, ERAF līdzfinansējums 85%. Jau pērn gala pārbaudēs konstatēts, ka asfalts posmā nav ieklāts kvalitatīvi. Šogad posmā ir konstatētas garenplaisas, vietām sega kūkumo. LVC Ceļu laboratorijas speciālisti februārī atkārtoti pārbaudīja visu posmu. Februāra beigās LVC notiks vērtēšanas sapulce, kurā lems par defektu iemesliem, būvnieka atbildību un defektu novēršanai nepieciešamajiem darbiem.

Kurzemē autoceļa Saldus–Pampāļi V1180 posmā no Sesiles līdz Pampāļu pagasta robežai 7,70.-17,55.km 2018.gada vasarā un rudenī SIA ‘’Igate’’ veica seguma atjaunošanu ar izlīdzinošās grants un šķembu maisījuma kārtas un asfalta dilumkārtas ieklāšanu. Būvdarbu līgumcena bija 1,269 miljoni eiro ar PVN. Jau remontdarbu laikā tur bija konstatētas neatbilstības. Prasībām neatbilstošas porainības dēļ garantijas laiks būvdarbiem ir pagarināts no 3 līdz 5 gadiem. Posmā veidojas garenplaisas, ceļa seguma deformācijas dēļ tur ir uzlikts autotransporta masas ierobežojums 10 t. LVC Ceļu laboratorijas speciālisti februārī atkārtoti pārbauda objektu. Iestājoties labvēlīgiem laika apstākļiem, būvniekiem tiks uzdots veikt pārbūvi.

Gadījumos, kad valsts autoceļu remontdarbu posmos tiek konstatēti defekti vai neatbilstība specifikāciju prasībām, būvniekiem par saviem līdzekļiem defekti ir jālabo vai jāpārbūvē. Nelielu atkāpju gadījumā, ja tās nav lietderīgi labot, tiek pagarināts garantijas laiks, kurā būvniekiem remontdarbi jāveic par saviem līdzekļiem. Ir gadījumi kad tiek samazināta samaksa par paveiktajiem darbiem. LVC 2018.gadā ir organizējuši būvdarbus 183 objektos. Līgumcenu samazinājums pērn ir noteikts 47 gadījumos par kopējo summu 122,8 tūkstoši eiro. 16 gadījumos noteiktas papildu garantijas un grozījumi līgumā.

Neatbilstošas kvalitātes dēļ 2018. gadā būvniekiem bija uzdots pārbūvēt šādus autoceļu posmus:
- a/c Valmiera-Cēsis-Drabeši P20 posms 29,52.-39,73.km, virskārtas pārbūve 185m²;
- a/c Krāslava-Izvalta-Šķeltova-Aglona V636 posms 0,567.-1,143.km, virsmas apstrādes pārbūve visā posmā;
- a/c Pelēči-Aizkalne-Korsikova V748 posms 7,50.-13,09.km, virsmas apstrādes pārbūve neatbilstošajos posmos;
- gājēju un velosipēdistu ceļš gar a/c Jelgava-Dobele-Annenieki P97 posmā 34,00.-37,16.km, dilumkārtas pārbūve visam veloceļam.

Ilustratīvs foto no LVC arhīva.

Lasīt vairāk...

Kompānijas ‘’Merks’’ būvniecības apjomi pērn dubultojušies

A/S ‘’Merko Ehitus’’ grupas, kurā ietilpst Latvijas būvkompānija ‘’Merks’’, ieņēmumi 2018.gada 4. ceturksnī bija 119,2 miljoni eiro, un gada kopējie ieņēmumi sasnieguši 418 miljonus eiro. Grupas tīrā peļņa gada pēdējā ceturksnī bija 7 miljoni eiro, kopējā 2018.gada tīrā peļņa – 19,3 miljoni eiro. Gan ieņēmumi, gan peļņa augusi par 32%, salīdzinot ar 2017.gada rezultātiem, vēsta ‘’Merks’’ mārketinga un komunikāciju vadītāja Liene Meklere-Kutsare. Konsultējoties ar uzņēmuma padomi, valde ierosinājusi izmaksāt akcionāriem dividendēs 92% no aizvadītā gada peļņas jeb 1 eiro par katru akciju.

“Pēdējo gadu laikā mēs īstenojam stratēģiju, kuras rezultātā aptuveni puse no grupas biznesa apjomiem ir izvietota ārpus Igaunijas. Esam palielinājuši investīcijas jauno dzīvokļu attīstības projektos. 2018.gadā mūsu būvniecības apjomi ievērojami auga visās Baltijas valstīs, bet Latvijā pat dubultojās. Ieņēmumu pieaugumu veidoja vairāki ļoti lieli objekti Latvijā un Igaunijā, kuru būvniecība pabeigta 2018.gadā vai arī tiks pabeigta 2019.gada pirmajā pusē,” darbības rezultātus skaidro Andres Trink, ‘’Merko Ehitus’’ valdes priekšsēdētājs, “katrā valstī, kur strādājam, un visos galvenajos biznesa virzienos mēs spējām palielināt ieņēmumus un bijām pelnoši.”

“Būvkompānija ‘’Merks’’ 2018.gadā turpināja īstenot vairākus ļoti apjomīgus projektus – daudzfunkcionālā centra ‘’Akropole’’ celtniecību, tirdzniecības parka ‘’Alfa’’ paplašināšanu, multifunkcionālā kompleksa ‘’Z-Towers’’ pabeigšanas darbus, vēl vairāk nostiprinoties privātās būvniecības sektora. Valsts un pašvaldības pasūtījumos lielākais projekts bija Ventspils mūzikas vidusskola ar koncertzāli,” par Latvijā paveikto stāsta Oskars Ozoliņš, ‘’Merks’’ valdes priekšsēdētājs, “kā nekustamo īpašumu attīstītājs ‘’Merks’’ 2018. gada sākumā nodeva ekspluatācijā projekta ‘’Gaiļezera nami’’ pirmās kārtas trīs ēkas ar 96 dzīvokļiem un jau gada nogalē sāka projekta otrās kārtas būvniecību. Aizvadītajā gadā sākām jauna dzīvojamā projekta ‘’Merks Viesturdārzs’’ būvniecību, ko paredzēts īstenot trīs kārtās, kopumā izbūvējot aptuveni 350 dzīvokļus.”

Paralēli būvniecības pakalpojumu sniegšanai ‘’Merko Ehitus’’ stratēģiskais biznesa virziens ir dzīvojamo projektu attīstība, kur 2018.gadā investēti 35 miljoni eiro. Aizvadītā gada laikā sākta vairāk nekā 1000 jaunu dzīvokļu būvniecība Tallinā, Rīgā un Viļņā, no kuriem lielākā daļa tiks nodoti ekspluatācijā 2020.gadā. Pērn grupa pārdeva 482 dzīvokļus, no tiem 227 – gada pēdējā ceturksnī. “Dzīvokļu tirgus Baltijā 2018.gadā bija stabils un pieprasījums – veselīgs. Palielinoties dzīvokļu piedāvājumam, cenu līmenis ir stabilizējies un pārdošanas laiks kļuvis ilgāks. Sagaidām, ka šī tendence turpināsies arī šogad, īpaši augstākas cenu kategorijas dzīvokļu segmentā. No otras puses, dzīvokļu tirgus attīstību veicina zemās procentu likmes, augstā nodarbinātība un ekonomikas izaugsme kopumā,” tā Andres Trink.

Pieaugošo izmaksu un atalgojuma dēļ 2018.gads būvniecībā bija sarežģīts, īpaši strādājot ar līgumiem, kas noslēgti agrākos gados par fiksētu cenu, norāda Andres Trink. Būvniecības cenu kāpuma temps sāka samazināt jauno pasūtījumu apjomu tirgū, kas izraisīja vēl asāku konkurenci galveno būvuzņēmēju starpā un radīja papildu spiedienu peļņas maržai. 2018.gada 12 mēnešos grupa noslēdza jaunus līgumus ar kopējo vērtību 246 miljoni eiro, kur 4.ceturkšņa daļa bija 89 miljoni eiro. 2018.gada 31.decembrī ‘’Merko Ehitus’’ grupa bija nodrošinājusi pasūtījumus par 229 miljoniem eiro, salīdzinot ar 344 miljoniem eiro 2017.gada beigās.

“Merko Ehitus” grupu veido Igaunijas uzņēmumi “Merko Ehitus Eesti”, “Tallinna Teede” un “Merko Infra”, Latvijas būvkompānija “Merks”, Lietuvas uzņēmums “Merko Statyba” un Norvēģijas tirgū strādājošā “Peritus Entreprenør”. 2018.gada beigās grupā strādāja 764 darbinieki, apgrozījums 2018.gadā bija 418 miljoni eiro. Plašāka informācija par grupas darbību un rezultātiem: http://group.merko.ee/en/.

Foto: Gaiļezera nami, Merks

Lasīt vairāk...

Mūs gaida intensīvs darbs

Žurnāla ‘’Būvinženieris’’ februāra numurā jaunais ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV) uzrunā būvinženieriem nosauc darba prioritātes, paužot apņemšanos «nekļūt par OIK ministru» un vienlīdz produktīvi pievērsties gan mājokļu politikai, gan būvniecības jautājumiem, gan uzņēmējdarbības vides attīstībai.

Abonē https://abone.pasts.lv/, www.buvinzenieriem.lv, pērc http://www3.presesserviss.lv/

Lasīt vairāk...

Ar jaunu skatījumu uz būvspeciālistu kompetenci

Žurnāla ‘’Būvinženieris’’ februāra numurā pārmaiņas būvspeciālistu sertificēšanā skaidro Latvijas Būvinženieru savienības Būvniecības speciālistu sertifikācijas institūcijas galvenais administrators Mārtiņš Straume un Būvniecības valsts kontroles biroja sertificēšanas nodaļas vadītāja Maija Kavosa.

Žurnālu "Būvinženieris" var abonēt Latvijas Pastā https://abone.pasts.lv/ , mājaslapā www.buvinzenieriem.lv un Latvijas Būvinženieru savienībā. Žurnālu var iegādāties “Preses servisa” tirdzniecības vietās visā Latvijā.

Lasīt vairāk...

RTU studenti aicina uz BIM konferenci BUILDSOME

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Studentu pašpārvalde aicina būvniecības nozares profesionāļus uz konferenci BUILDSOME, kas notiks 5.-6.martā Arhitektūras fakultātes ātrijā, Ķīpsalas iela 6, informē pasākuma rīkotāju pārstāvis Māris Žugs.

Konferences lekcijas vadīs ASV eksperts Alberts Zulps, BIM VDC (virtuālais dizains un būvniecība) direktors inovatīvu būvniecības risinājumu grupā ‘’Skanska’’. Zulps ir sertificēts arhitekts, Ņujorkas būvobjektu drošības uzraugs, strādājis Kanādas Karaliskajā kara flotē par kuģu inženieru virsnieku.

Paneļdiskusijā piedalīsies vairāki Latvijas speciālisti. Jānis Berķis ir SIA "ITED" valdes loceklis un Būvniecības industrijas digitalizācijas asociācijas valdes priekšsēdētājs. Igors Adlersbergs ir SIA “Arhitektūrinženieru kompānija ARHIS” un inženiertīklu BIM projektēšanas kompānijas SIA “Arhis MEP” valdes loceklis, Būvniecības industrijas digitalizācijas asociācijas valdes loceklis. Jānis Kreicburgs ir projektu vadītājs, titula "Gada jaunais būvinženieris Latvijā 2008" ieguvējs, SIA "Skonto būve" speciālists. Atis Bogomazovs ir SIA "KRAG holding" pārstāvis.

Konferences BUILDSOME programma:

5.marts plkst. 6:30-17.30 – lekcija ''Building information modeling (BIM)”. BIM / VDC (Virtual design and construction) pamati – BIM iesācēju klase, kāpēc to lieto būvniecībā. Būvniecības tehnoloģijas, kas vērstas uz BIM un ietver iOT – ierīces, kas spēj komunicēt savā starpā. Vada ASV eksperts Alberts Zulps.

6.marts plkst. 16:30-17:30 – lekcija ”Sasniegumi būvniecības tehnoloģijās”. Alberts Zulps stāstīs par inovācijām būvniecības drošībā, realitātes uztveršanu – lāzera skenēšanu, 360 grādu kamerām, fotogrammetriju, droniem, kas izmanto mākslīgo intelektu u.c.

6.marts plkst. 17:30-19:00 – paneļdiskusija ar Albertu Zulpu, Igoru Adlersbergu, Jāni Berķi, Jāni Kreicburgu un Ati Bogomazovu.

Lasīt vairāk...

Februāra ''Būvinženierī'' - jaunumi sertifikācijā, inovācijas betona izmantošanā, LU Zinātņu māja

Žurnāla ‘’Būvinženieris’’ 66.numurā 2019.gada februārī lasiet:

Svarīgākās pārmaiņas būvspeciālistu sertificēšanā publikācijā Ar jaunu skatījumu uz būvspeciālistu kompetenci raksturo Mārtiņš Straume, Latvijas Būvinženieru savienības Būvniecības speciālistu sertifikācijas institūcijas galvenais administrators.

Jaunais ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV) uzrunā būvinženieriem nosauc darba prioritātes, paužot apņemšanos «nekļūt par OIK ministru» un vienlīdz produktīvi pievērsties gan mājokļu politikai, gan būvniecības jautājumiem, gan uzņēmējdarbības vides attīstībai.

Latvijas Universitātes Zinātņu māja – otrā jaunbūve topošajā Torņakalna Akadēmiskajā centrā – izceļas ar atvērtu, gaišu, ērtu iekštelpu un mūsdienīgām inženiersistēmām, kuru izbūve prasījusi trešdaļu celtniecības izmaksu, vēstīts aprakstā Atvērta vide un spilgtas detaļas.

Inženierzinātņu doktors Jāzeps Paplavskis, Būvindustrijas lielās balvas Pamatakmens ieguvējs, pusi darba mūža veltījis zinātnei, otru pusi – uzņēmējdarbībai. Intervijā Zinātnieks biznesā viņš pauž pārliecību – gāzbetons būs pieprasīts arī turpmāk, jo nākotnes ārsienu materiālam jābūt ekoloģiski tīram un ar labām siltumizolācijas spējām.

Nīderlandē nule pabeigto viaduktu nesabojājot var demontēt un uzcelt no jauna citur. Kā atklāts rakstā Lego tilts, būve pie senās Hanzas savienības pilsētas Kampenas ir pirmais «ziediņš» grandiozajos Nīderlandes plānos cirkulārās jeb aprites ekonomikas principus ieviest arī būvniecībā.

Rīgas Tehniskajā universitātē pētnieku grupa izstrādā jaunu metodi betona salizturības kontrolei. Kā vēstīts publikācijā Inovatīvas metodes betona salturības kontrolei, ar jaunās metodes palīdzību var iegūt plašāku informāciju par betona sairšanas procesu gan laboratorijā, gan vidē funkcionējošās konstrukcijās.

Lauksaimniecības ražošanas ēku projektēšana un celtniecība Būvindustrijas Lielās balvas titula Gada inženieris ieguvējam Mārtiņam Fībigam nav vienīgā nodarbe. Intervijā Lauku būvju projektu mamuts viņš atklāj – ir ļoti prasīgs gan darbā, gan kā lektors augstskolā, jo tikai tā var uzturēt augstus profesijas un kvalitātes standartus.

Ģeopolimēra betons ir viens no jaunās paaudzes materiāliem, kura ražošanā izmanto izdedžus, rūpniecības atlikumus un atkritumus. Rīgas Tehniskās universitātes doktorants Rihards Gailītis, Mg. sc. ing., publikācijā Ģeopolimēra betons spiedes slogojumā apraksta pētījumā iegūtos datus par otrreizējās pārstrādes materiāla īpašībām un izmantošanu infrastruktūras objektos.

Sacīkstē par augstāko koka ēku pieteikts Mjēsas tornis – 18 stāvu daudzfunkcionāla celtne ezera krastā Brumundalā, kas papildina mazstāvu apbūves ainavu, vēstīts publikācijā Mjøstårnet – koka augstceltne Norvēģijā.

Žurnālu "Būvinženieris" var abonēt Latvijas Pastā https://abone.pasts.lv/ , mājaslapā www.buvinzenieriem.lv un Latvijas Būvinženieru savienībā. Žurnālu var iegādāties “Preses servisa” tirdzniecības vietās visā Latvijā.

Lasīt vairāk...

Būvinženieri apmeklē augstceltņu objektu Z-Torņi

Latvijas Būvinženieru savienības pārstāvji 12.februārī apmeklēja augstceltnes Z-Torņi, projektu, kam kopš aizsākšanas aprit desmit gadu. Te nomainījušies vairāki īpašnieki un būvnieki, un nu ar kompānijas Merks komandu krāšņās augstceltnes ir tuvu nodošanai ekspluatācijā.

Būvinženieru spilgtākie iespaidi - arhitektoniski iespaidīgais un oriģinālām detaļām bagātais ātrijs, pārdomāti plānotas inženiersistēmas un pagrabs ar autostāvvietām, mājīgs demo birojs, stikla fasāde ar vēdināšanas lūkām dzīvokļos, skaisti galvaspilsētas, Daugavas un Rīgas ostas skati no 30.stāva. Būves arhitekts ir Andis Sīlis, konstruktors - Normunds Tirāns. Būvinženieru ekskursiju vadīja Merka speciālisti Jānis Zilgme un Toms Bišmeistars.

Plašāku aprakstu varēs lasīt žurnāla Būvinženieris aprīļa numurā, abonē www.buvinzenieriem.lv , www.buvinzenieriem.lv, pērc “Preses servisa” tirdzniecības vietās.

Foto - Māris Lazdāns, photored.lv

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei