Objekti filtrēti pēc datums: janvāris 2019

Aptauja: elektroinstalācija nav pārbaudīta 71%, dūmu detektoru nav 83% mājokļu

Ugunsdrošības pasākumi, kuros jāiegulda līdzekļi, nav īstenoti lielākajā daļā Latvijas mājokļu, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) aptauja. Elektroinstalācija nav pārbaudīta 71% aptaujāto iedzīvotāju mājokļu, dūmu detektori nav uzstādīti 83% mājokļu, vēsta VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļa.

Rezultāti liecina, ka 89% aptaujāto zina, kur zvanīt ugunsgrēka gadījumā, 76% mājokļu ir iztīrīti sodrēji no apkures ierīcēm un dūmvada. 96% aptaujāto ir sakopuši teritoriju ap dzīvojamo ēku, 80% zina, kur atrodas tuvākās ūdens ņemšanas vietas uguns dzēšanai.

Aptauja noritēja 2018.gadā no 10.augusta līdz 3.decembrim. Tajā VUGD speciālisti no teritoriālajām struktūrvienībām visā Latvijā iesaistīja vairāk nekā 10 400 mājokļu īpašnieku, konsultējot cilvēkus par ugunsdrošību. Aptaujas gaitā konsultēti vairāk nekā 860 iedzīvotāji Rīgā un galvaspilsētas apkaimē, 740 Zemgalē, 1705 Kurzemē, 3020 Vidzemē un 4100 mājokļu īpašnieku Latgalē.

No 2020.gada janvāra katrā mājoklī ir jābūt uzstādītam dūmu detektoram, un tā izmaksas ir nelielas – vienkāršākos modeļus var iegādāties par 5 eiro, informē VUGD. Glābšanas dienesta pārstāvji aicina gādāt, lai mājoklis būtu drošs, laikus uzdodot jautājumus par ugunsdrošību VUGD speciālistiem rakstiski, pa telefonu vai tuvākajā VUGD nodaļā.

Ilustratīvs foto: dūmu detektors no ''FN Serviss'' albuma.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei