Objekti filtrēti pēc datums: jūnijs 2018

Konkursa “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2018” laureātus godināsim 20. jūnijā

Šodien, 20. jūnijā, notiks konkursa „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2018” noslēguma pasākums - laureātu apbalvošana. Jūnija sākumā konkursa žūrija klātienē apmeklēja visus 14 šogad konkursam iesniegtos projektus un iepazinās ar to sasniegtajiem energoefektivitātes rādītājiem.

““Mēs tagad zinām, ka var dzīvot arī labāk,” iztīrījuši un sakārtojuši pagrabus, sakopuši savas ēkas, tagad lepojas atjaunoto namu iedzīvotāji un daudzdzīvokļu namu dzīvokļu īpašnieki. Māja pēc mājas dažādās Latvijas vietās kļūst ne vien skaistākas, bet arī mājīgākas, komfortablākas un galvenais energoefektīvākas. Nākošnedēļ godināsim šā gada konkursa laureātus – ēkas, kas sasniegušas visaugstākos kvalitātes, energoefektivitātes un personīgā entuziasma rādītājus,” uzsver konkursa žūrijas priekšsēdētāja, žurnāla “Būvinženieris” galvenā redaktore Mārīte Šperberga.

Plānots, ka balvas konkursa "Energoefektīvākā ēka Latvijā 2018" laureātiem pasniegs vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Ēriks Eglītis, žurnāla "Būvinženieris" galvenā redaktore Mārīte Šperberga un Latvijas Būvinženieru savienības valdes priekšsēdētāja vietniece Helēna Endriksone. 

Vienlaikus atgādinām, ka līdz šā gada 18. jūnija plkst. 23.59 konkursa mājaslapā www.energoefektivakaeka.lv jebkurš Latvijas iedzīvotājs var balsot sev simpātiskāko energoefektīvāko ēku Latvijā. Ēka, par kuru nobalsos visvairāk iedzīvotāju, saņems konkursa Simpātiju balvu.

Kā zināms, konkursu „Energoefektīvākā ēka Latvijā” organizē Ekonomikas ministrija sadarbībā ar žurnālu „Būvinženieris” un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju. Šogad konkurss tiek organizēts jau astoto gadu pēc kārtas ar mērķi veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes jomā, veidot sabiedrības izpratni par ēku siltumnoturību, kā arī siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, lai radītu kvalitatīvu un arhitektoniski izteiksmīgu dzīves telpu. 

Šogad konkursa ietvaros kopumā tika saņemti 14 pieteikumi. Tradicionāli visvairāk pieteikumu – 10 – tika saņemti nominācijā „Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2018”. Nominācijā „Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2018. Jaunbūve” tika iesniegti divi pieteikumi, savukārt nominācijās „Energoefektīvākā sabiedriskā ēka Latvijā 2018” un “Energoefektīvākā vienģimenes ēka 2018” tika iesniegts pa vienam pieteikumam katrā.  Pilsētu griezumā vairāk pieteikumu tika saņemti no Liepājas un Valmieras, kas arī tradicionāli bijušas aktīvākās pilsētas māju atjaunošanā, un Rīgas, kur aktīvāk notiek jaunu ēku būvniecība.

Detalizētāka informācija par konkursu pieejama interneta vietnē www.energoefektivakaeka.lv

Konkursa nolikums sagatavots sadarbībā ar informatīvās kampaņas „Dzīvo siltāk” sadarbības partneriem. Konkursa atbalstītāji ir Profine Baltic pārstāvniecība, SIA “Paroc”, SIA “Saint-Gobain Celtniecības Produkti”, SIA „Knauf”, SIA "Rockwool", SIA "Robert Bosch", Attīstības finanšu institūcija Altum, AS "LAFIPA", AS "Latvenergo", SIA "Sika Baltic", SIA "DAW Baltica" (Caparol),istabai.com un SIA "EJOT Baltic". Konkursa informatīvie atbalstītāji ir laikraksts Latvijas Avīze, Nozare.lv, būvniecības portāli www.abc.lvwww.buvlaukums.lvwww.building.lv unwww.buvbaze.lv.

Lasīt vairāk...

Saint-Gobain paziņo 14. starptautiskā studentu konkursa “Multi-Comfort House” uzvarētājus

Saint-Gobain pasniedzis balvas 14. starptautiskā studentu konkursa “Multi-Comfort House 2018” starptautiskajā finālā, kas norisinājās Dubaijā (Apvienotie Arābu Emirāti) un ko vadīja Saint-Gobain grupas priekšsēdētājs un vadītājs Pjērs-Andrē de Šalendārs un Dubaijas pašvaldības izpilddirektors Davuds Abduls Ramans Al Hažiri.

Konkursa fināla uzdevums, kas izstrādāts tiešā sadarbībā ar Dubaijas pašvaldības plānošanas departamentu un Dubai Properties Group, bija radīt vīziju multikulturālai kopienai Dubaijas kultūras ciematā, kas ir Dubaijas Krikas Al Džadafas piekrastē izvietots daudzfunkcionāls rajons. Izaicinājumu šim uzdevumam radīja Dubaijas ļoti karstais un mitrais klimats. Studentiem bija jāatrod iespēja saskaņot dzesēšanas un ventilāciju sistēmu enerģijas patēriņa samazināšanu ar skaistajām un ārkārtīgi efektīvajām ēku konstrukcijām. To nepieciešams panākt, neietekmējot iedzīvotāju komfortu un vienlaikus nodrošinot optimālu saikni ar vidi un minimālu ietekmi uz to.

2004.gadā izveidotā Saint-Gobain studentu konkursa mērķis ir izstrādāt projektu, balstoties uz Multi-Comfort komforta principiem - optimāla iekštelpu vide, kas nodrošina pareizu svaigā gaisa, siltuma, vizuālā un akustiskā komforta līmeni, kas tiek garantēts ilgtspējīgā un energoefektīvā veidā.

„Arī šogad “Multi-Comfort House 2018” konkurss tiks atzīmēts rekordu ierakstos ar studentu iesniegto projektu augstā līmeņa kvalitāti. Mani vienmēr pārsteidz viņu novatoriskā pieeja attiecībā uz Saint-Gobain Multi Comfort risinājumu izmantošanu, lai radītu labākas un skaistākas dzīvesvietas jebkurā vietā. Es apsveicu viņus visus!,” norāda Saint-Gobain grupas priekšsēdētājs un vadītājs Pjērs-Andrē de Šalendārs.

Pirmo vietu konkursā ieguva Vahins Parmananda un Mtokozisi Sibisi no KvaZulu-Natal universitātes Dienvidāfrikā, otrajā vietā - Brestas Valsts universitātes studente Veronika Supruņiuka no Baltkrievijas, un trešo godalgu ieguva Vācijas studenti Tobiass Brecs un Dils Kāns, kā arī speciālbalvas saņēma Alehandra Gonzalesa, Pauliņu Poveda un Sanjtagu Rodrigezs no Spānijas un Joanna Vnuceka no Polijas.

Kopumā konkursa finālā piedalījās 50 studentu komandas no 28 valstīm, prezentējot savus projektus četrās izspēlēs starptautiskajai žūrijai, tostarp Dubaijas pašvaldības pārstāvjiem, arhitektiem un ekspertiem.

No Latvijas starptautiskajā konkursā piedalījās konkursa nacionālās kārtas uzvarētāji - RTU arhitektūras fakultātes studenti Helmuts Nežborts un Beatrise Šteina ar projektu “Oasis”, Lauma Kalniņa un Aiva Dorbe ar projektu “Three peaks”, un Laura Dārta Ivane un Inese Gusta ar projektu “Shipyard community”.

Kā atzīmē Saint-Globain pārstāvis, nacionālās atlases kārtas žūrijas loceklis Andris Lujāns: „Studentiem šī ir milzīga un unikāla pieredze - darboties reālā vidē, pārbaudīt un attīstīt savas spējas, smelties idejas un gūt jaunas, inovatīvas zināšanas. Mums ir prieks, ka varam sniegt savu ieguldījumu jauno profesionāļu izaugsmei”. 

PAR SAINT-GOBAIN

Franču koncerns Saint-Gobain projektē, ražo un izplata celtniecības materiālus un risinājumus, kas ir būtiskas sastāvdaļas mūsu katra un visas nākotnes labklājībai. Tos var atrast visur: ēkās, transportā, infrastruktūrā un daudzās rūpnieciskās lietojumprogrammās. Tie nodrošina komfortu, veiktspēju un drošību, vienlaikus risinot ilgtspējīgas būvniecības, resursu efektivitātes un klimata pārmaiņu problēmas.

 

Latvijā koncernu pārstāv tirdzniecības uzņēmums SIA Saint-Gobain Celtniecības Produkti.

SIA Saint-Gobain Celtniecības Produkti pārstāv zīmolu grupu, kas ražo plaša spektra inovatīvus risinājumus būvniecības videi:

 • Isover – Pasaules līderis siltumizolācijas materiālu ražošanā, 
 • Weber –  Pasaules lielākais sauso maisījumu (fasāžu, mūrjavu, flīžu līmju, grīdas sistēmu) ražotājs,
 • Gyproc – Viens no pasaules līderiem ģipškartona, ģipša plākšņu un ģipša akustisko griestu risinājumu ražošanā,

Fibo – Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs lielākais keramzītbloku ražotājs.

Lasīt vairāk...

Pabeigta īres namu būvniecība Valmierā

7.jūnijā ekspluatācijā tika pieņemti jaunie Valmieras daudzdzīvokļu īres nami Mālu ielā 1 un Ķieģeļu ielā 8. Lai iegūtu dzīvokļu īres tiesības, par dzīvokļiem tiks rīkota īres tiesību izsole. Pieteikties izsolēm varēs trīs nedēļas no 2018.gada 25.jūnija līdz 13.jūlijamSIA “Valmieras Namsaimnieks, kur notiks arī jūlijā paredzētās īres tiesību izsoles. To norišu datumi un laiki tiks izziņoti atsevišķi. 

Informācija par īrei pieejamajiem dzīvokļiem, telpu plānojumu, pieteikšanos īres tiesību izsolēm, to noteikumiem, īres līguma paraugs pieejami SIA “Valmieras Namsaimnieks” mājaslapas www.v-nami.lv sadaļā “Īres nami” un Valmieras pilsētas pašvaldības mājaslapas www.valmiera.lv sadaļā “Īres nami”. No mobilajām ierīcēm informācija pieejama pašvaldības mājaslapas www.valmiera.lv sadaļā “Pakalpojumi” – “Nekustamais īpašums” – “Īres nami”. 

Lai klātienē interesentus iepazīstinātu ar īrei pieejamajiem dzīvokļiem, 6., 7., 10. un 11.jūlijāno plkst.14.00 līdz 20.00 tiks organizētas publiskas dzīvokļu apskates. Dzīvokļu apskatei nepieciešams iepriekš pieteikties un saskaņot apskates laiku, zvanot pa tālruni 64207300vai rakstot e-pastu namsaimnieks@v-nami.lv. 

Reģistrācijas maksa izsolei – 20 EUR, katras izsoles sākumcena būs 50 EUR, bet izsoles solis – 50 EUR. Ja dzīvokļa īres tiesību izsolē būs pieteicies tikai viens pretendents, izsole tiks uzskatīta par notikušu, ja papildus samaksātajai reģistrācijas un izsoles sākumcenai būs izsolīts viens izsoles solis. Pretendentam iegūstot dzīvokļa īres tiesības, izsoles reģistrācijas maksa, sākumcena un vismaz viens nosolītais izsoles solis būs vienreizējs maksājums, kas netiks atgriezts, kā arī netiks ieskaitīts kā daļa no turpmākajiem īres maksājumiem. 

Daļai dzīvokļu īres tiesību tiks piešķirtas pilsētai prioritāri attīstāmajās nozarēs strādājošiem speciālistiem no uzņēmumiem un iestādēm, kurām noslēgts sadarbības līgums ar SIA “Valmieras Namsaimnieks”, saskaņā ar 25.01.2018. pašvaldības domes lēmumu Nr.295.

Daudzdzīvokļu īres namos kopā ir 150 dzīvokļi. 15 no tiem ir vienistabas dzīvokļi 25–30 m2platībā, 90 – divistabu dzīvokļi 34–41 m2platībā un 45 – trīsistabu dzīvokļi 50–54 m2platībā. Divi vienistabas dzīvokļi (Mālu ielā 1 – 3, Ķieģeļu ielā 8 – 63) ir īpaši pielāgoti cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem. Īres maksa par kvadrātmetru būs 5,20 EUR mēnesī (īres maksā ir iekļauti arī mājas apsaimniekošanas izdevumi). Īrniekam papildus būs jāmaksā maksa par komunālajiem pakalpojumiem, atbilstoši skaitītāju rādījumiem. 

Dzīvokļa īres tiesības varēs iegūt jebkura fiziska persona neatkarīgi no pašreizējās dzīvesvietas, taču īres līgums paredzēs visām dzīvoklī dzīvojošajām personām nepieciešamību deklarēt dzīvokļa adresi kā savu dzīvesvietu. Dzīvokļa īres tiesības tiks piešķirtas uz pieciem gadiem, un īres līgums aizliegs dzīvokli nodot apakšīrniekiem, kā arī viena persona varēs īrēt tikai vienu dzīvokli. 

Lasīt vairāk...

Ko darīt, ja pašiem nav pieejamu investīciju, vai esošās investīcijas nenosedz attīstības izmaksas? Meistarklase "Investīciju piesaiste" 30.augustā

Izdevniecība ''Dienas Bizness'' un Civitta 2018. gada 30. augustā organizē semināru ''Investīciju piesaiste – ceļš uz Jūsu ideju realizēšanu un straujāku uzņēmuma attīstību''

Domājot par uzņēmuma attīstību, viens no svarīgākiem elementiem, kas jāņem vērā, ir investīcijas,  resursi (nauda, laiks, cilvēki, u.c. resursi), kas nepieciešami, lai sekmīgi uzsāktu un nodrošinātu uzņēmuma ilgtspējīgu attīstību. Kā viens no visvairāk izmantotiem investīciju veidiem ir uzņēmuma pašu ieguldījums.

Ko darīt, ja pašiem nav pieejamu investīciju, vai esošās investīcijas nenosedz attīstības izmaksas?

Mūsdienās ir pieejami dažādi finanšu instrumenti, kā privātie investori, riska kapitāls, banku finansējums, AFI ALTUM atbalsts, Eiropas Savienības fondu atbalsts un citi finanšu instrumenti.

Šajā meistarklasē mēs apskatīsim investīciju piesaisti, kā procesu – straujākai uzņēmuma attīstībai.

Meistarklases laikā apskatīsim uzņēmējdarbības procesu – no idejas līdz investīciju piesaistei, pamatojoties uz reālu uzņēmumu pieredzi, kuriem mēs esam piesaistījuši finansējumu vairāku miljonu apmērā:

 • Radošās domāšanas metodes;
 • Pieejamie finanšu instrumenti un to prasības;
 • Mīti un patiesības par pieejamiem investīciju avotiem;
 • Investīciju piesaistes process.

Investīciju piesaistei ir jāsagatavojas. Bez sagatavošanās investīciju piesaiste var ilgt mūžīgi un bez panākumiem. Kā sagatavoties, ko darīt, lai piesaistītu investīcijas?

Tamdēļ atbildēsim arī uz jautājumiem:

 • Ar ko sākt, lai sagatavotos investīciju piesaistei;
 • Kas ir jāsagatavo noteiktu investīciju piesaistei;
 • Kā pārliecināt noteiktus investīciju avotus investīciju piesaistei.

Meistarklase orientēta uz uzņēmumiem, kuri  domā par attīstību (konkurētspēja, darbības mērogs, kapacitāte), inovāciju ieviešanu savā darbībā (jauni produkti, tehnoloģijas, procesi u.c. inovācijas)

Meistarklasē lietotie materiāli, kas paliks jūsu īpašumā:

 1. Pieejamo finanšu instrumentu apraksts;
 2. Dažādi investīciju piesaistes piemēri;
 3. Metodika projektu rakstīšanai un ES fondu vadīšanai;

​Meistarklasi​ vadīs finanšu piesaistes un inovāciju vadības eksperts, kompānijas Civitta projektu vadītājs REINIS BUDRIĶIS.

LAIKS UN VIETA  2018. gada 30. augusts | Swedbank Centrālās ēkas konferenču telpa (2. stāvs, Balasta dambis 15, Rīga)
DARBA FORMA –  prezentācija, praktiski darbi grupās un individuāli, aktīvas diskusijas, atbildes uz jautājumiem. 

​Vairāk par pasākumu un ​Pieteikšanās ​šeit​

Lasīt vairāk...

Atjauno vēsturisko Alūksnes stacijas bagāžas šķūni

Šomēnes SIA Re Re Meistari plāno pabeigt Gulbenes–Alūksnes šaursliežu dzelzceļa jeb bānīša Alūksnes stacijas bagāžas šķūņa restaurācijas – pārbūves darbus. Latvijā būs par vienu skaistu atjaunotu vēsturisku koka ēku vairāk, kurā turklāt Alūksnes pašvaldība sola līdz 1. septembrim – uz Bānīša svētkiem – atvērt izstāžu zāli ar interaktīvu ekspozīciju par bānīša vēsturi.

Projekta un būvdarbu vadītājs Andris Sausiņš stāsta, ka vēsturiski Alūksnes stacijas bagāžas šķūnis bijusi bagāžas glabātava, preču noliktava. Dzelzceļš nodrošinājis ne tikai pasažieru, bet arī preču kustību. Iecienīta bijusi sāls tirdzniecība. Bagāžas šķūnī starp pārvadājumiem uzglabāts sāls un citas preces. Laika gaitā preču apgrozījums audzis. Par to liecina šķūņa apjoma pieaugums pagājušajā gadsimta laikā – šķūnis uzbūvēts 1902. gadā kā neliela ēka, bet vēlāk – Otrā pasaules kara laikā – tam piebūvēta vidusdaļa, piecdesmito gadu beigās un sešdesmito gadu sākumā tapusi arī trešā daļa. Līdz ar to šķūnis kļuvis 37 metrus garš. Remontu savas dzīves laikā objekts nav pieredzējis, tikai pēc laika vienu sienu nojauca, lai varētu piebūvēt pagarinājumu, un vēl pēc laika atkal tāpat.

Jauns mētelītis ar siltu oderi

Andris Sausiņš stāsta, ka vasarā pēc darbu pabeigšanas šķūņa sienas no ārpuses un iekšpuses izskatīsies tādas pašas kā pirms pārbūves. Koka dēļi ir speciāli apstrādāti, lai saglabātu senatnes garšu, bet restaurācijas laikā ēka ir siltināta, lai to varētu izmantot izstāžu zāles vajadzībām un cilvēki arī aukstajā laikā tajā justos komfortabli. “Var teikt, ka restaurācijas tehnoloģija šoreiz ir “šķūnis šķūnī”. Vecā šķūņa sienas tika nosiltinātas ar ekovates mētelīti un apšūtas ar restaurētiem fasādes dēļiem. Tādējādi ēka gan no iekšpuses, gan ārpuses izskatās kā parasts vecs šķūnis. Tomēr siena vairs nav viena dēļa biezumā. Realitātē tā ir siltināta un apkurināma ēka izmantošanai augu gadu,” skaidro A. Sausiņš...

Visu rakstu lasi žurnāla "Būvinženieris" jūnija numurā (Nr.62)*

*Žurnālu “Būvinženieris” var abonēt http://buvinzenieriem.lv, Latvijas Pastā, LBS birojā - Kr.Barona ielā 99.

Žurnālu var iegādāties LBS birojā - Kr.Barona ielā 99 un SIA “Preses serviss” piegādes vietās Rīgā, Siguldā, Dobelē, Mārupē, Daugavpilī, Cēsīs, Liepājā, Jelgavā, Ventspilī, Ogrē, Bauskā, Ādažos, Madonā, Salaspilī, Jūrmalā, Iecavā, Ķekavā un citur.

Daiga Zemīte

Foto: no SIA Re Re Meistari arhīva

Lasīt vairāk...

Konkursa “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2018” laureātus godināsim 20. jūnijā

Šā gada 20. jūnijā notiks konkursa „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2018” noslēguma pasākums - laureātu apbalvošana. Jūnija sākumā konkursa žūrija klātienē apmeklēja visus 14 šogad konkursam iesniegtos projektus un iepazinās ar to sasniegtajiem energoefektivitātes rādītājiem.

““Mēs tagad zinām, ka var dzīvot arī labāk,” iztīrījuši un sakārtojuši pagrabus, sakopuši savas ēkas, tagad lepojas atjaunoto namu iedzīvotāji un daudzdzīvokļu namu dzīvokļu īpašnieki. Māja pēc mājas dažādās Latvijas vietās kļūst ne vien skaistākas, bet arī mājīgākas, komfortablākas un galvenais energoefektīvākas. Nākošnedēļ godināsim šā gada konkursa laureātus – ēkas, kas sasniegušas visaugstākos kvalitātes, energoefektivitātes un personīgā entuziasma rādītājus,” uzsver konkursa žūrijas priekšsēdētāja, žurnāla “Būvinženieris” galvenā redaktore Mārīte Šperberga.

Plānots, ka balvas konkursa "Energoefektīvākā ēka Latvijā 2018" laureātiem pasniegs vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Ēriks Eglītis, žurnāla "Būvinženieris" galvenā redaktore Mārīte Šperberga un Latvijas Būvinženieru savienības valdes priekšsēdētāja vietniece Helēna Endriksone.

Vienlaikus atgādinām, ka līdz šā gada 18. jūnija plkst. 23.59 konkursa mājaslapā www.energoefektivakaeka.lv jebkurš Latvijas iedzīvotājs var balsot sev simpātiskāko energoefektīvāko ēku Latvijā. Ēka, par kuru nobalsos visvairāk iedzīvotāju, saņems konkursa Simpātiju balvu.

Kā zināms, konkursu „Energoefektīvākā ēka Latvijā” organizē Ekonomikas ministrija sadarbībā ar žurnālu „Būvinženieris” un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju. Šogad konkurss tiek organizēts jau astoto gadu pēc kārtas ar mērķi veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes jomā, veidot sabiedrības izpratni par ēku siltumnoturību, kā arī siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, lai radītu kvalitatīvu un arhitektoniski izteiksmīgu dzīves telpu.

Šogad konkursa ietvaros kopumā tika saņemti 14 pieteikumi. Tradicionāli visvairāk pieteikumu – 10 – tika saņemti nominācijā „Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2018”. Nominācijā „Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2018. Jaunbūve” tika iesniegti divi pieteikumi, savukārt nominācijās „Energoefektīvākā sabiedriskā ēka Latvijā 2018” un “Energoefektīvākā vienģimenes ēka 2018” tika iesniegts pa vienam pieteikumam katrā.  Pilsētu griezumā vairāk pieteikumu tika saņemti no Liepājas un Valmieras, kas arī tradicionāli bijušas aktīvākās pilsētas māju atjaunošanā, un Rīgas, kur aktīvāk notiek jaunu ēku būvniecība.

Detalizētāka informācija par konkursu pieejama interneta vietnē www.energoefektivakaeka.lv.  

Konkursa nolikums sagatavots sadarbībā ar informatīvās kampaņas „Dzīvo siltāk” sadarbības partneriem. Konkursa atbalstītāji ir Profine Baltic pārstāvniecība, SIA “Paroc”, SIA “Saint-Gobain Celtniecības Produkti”, SIA „Knauf”, SIA "Rockwool", SIA "Robert Bosch", Attīstības finanšu institūcija Altum, AS "LAFIPA", AS "Latvenergo", SIA "Sika Baltic", SIA "DAW Baltica" (Caparol), istabai.com un SIA "EJOT Baltic". Konkursa informatīvie atbalstītāji ir laikraksts Latvijas Avīze, Nozare.lv, būvniecības portāli www.abc.lvwww.buvlaukums.lvwww.building.lv un www.buvbaze.lv.

 

Lasīt vairāk...

Top jauni pamati būvniecības attīstībai. Kurš par?

Latvijas būvniecība jau pavisam drīz kļūs par pirmo Latvijas ekonomikas nozari, kas vienosies par jauniem nozares darbības pamatprincipiem. Būvniecības nozares ģenerālvienošanos, kas palīdzēs izskaust aplokšņu algas un sniegs vairākas priekšrocības uzņēmējiem, jau parakstījuši vairāk nekā 120 būvniecības uzņēmumu, kuru kopējais apgrozījums veido 519 miljonu eiro. Lai ģenerālvienošanās stātos spēkā, tā jāatbalsta tik daudz uzņēmumiem, lai to kopējais apgrozījums būtu 700 miljonu eiro.

Šī ir nozīmīgākā reforma būvniecības nozarē kopš neatkarības atjaunošanas, tā stiprinās Latvijas būvuzņēmēju konkurētspēju, mazinās ēnu ekonomiku un nodrošinās būvniecībā iesaistīto darbinieku tiesību aizsardzību. Vairāk nekā divu gadu laikā paveikti apjomīgi priekšdarbi, lai reformu sagatavotu, tagad tā jāīsteno. Tāpēc Latvijas Būvuzņēmēju partnerība (LBP) aizvien aicina būvniecības uzņēmumus atsaukties un parakstīt ģenerālvienošanos, kas faktiski paredz nozares attīstību kvalitatīvi jaunā līmenī.

Vienošanās par algu minimālo līmeni

Partnerības organizētajā forumā Godīga konkurence Latvijas būvniecībā 10. maijā izdevās patiešām varens starta šāviens ģenerālvienošanās parakstīšanas uzsākšanai – to parakstīja vairāk nekā 120 uzņēmumu, kuru pašu spēkiem veikto būvdarbu apmērs veido 519 miljonu eiro, kas ir 73% no nepieciešamā apmēra, lai ģenerālvienošanās stātos spēkā un būtu saistoša visai būvniecības nozarei. Koplīgumu parakstīja gan nozares līderi, gan vidēji un nelieli uzņēmumi, taču vienošanās kontekstā būtiskāka par uzņēmuma izmēru ir tā gatavība strādāt jaunajos apstākļos. Vispirms jau tas nozīmē darbiniekiem maksāt algu legāli, adekvāti novērtējot motivētu un pieredzējušu darbinieku ieguldījumu. Kopā ar nozares pārstāvjiem strādājot pie vienošanās projekta, esam ņēmuši vērā virkni ieteikumu, panākuši dažus kompromisus, taču pamatotu argumentu pret pašu vienošanās ideju patlaban nav...

Visu rakstu lasi žurnāla "Būvinženieris" jūnija numurā (Nr.62)*

*Žurnālu “Būvinženieris” var abonēt http://buvinzenieriem.lv, Latvijas Pastā, LBS birojā - Kr.Barona ielā 99.

Žurnālu var iegādāties LBS birojā - Kr.Barona ielā 99 un SIA “Preses serviss” piegādes vietās Rīgā, Siguldā, Dobelē, Mārupē, Daugavpilī, Cēsīs, Liepājā, Jelgavā, Ventspilī, Ogrē, Bauskā, Ādažos, Madonā, Salaspilī, Jūrmalā, Iecavā, Ķekavā un citur.

Baiba Fromane,

Latvijas Būvuzņēmēju partnerības vadītāja

 

Lasīt vairāk...

Sakārtots vēl viens A3 ceļa posms

Skatē Gada labākā būve Latvijā 2017 nominācijā Inženierbūve trešo vietu ieguva valsts autoceļa A3 posma Inčukalns–Valmiera–Igaunijas robeža (Valka) segas pārbūve posmā no 60,20. līdz 79,45. km.

Īpašu uzmanību objekts izpelnījies ar darba veicēju spēju salīdzinoši īsā laikā – 14 mēnešos – paveikt tik apjomīgu uzdevumu, izbūvējot teju 20 kilometru garu ceļa posmu. Tiesa, iecere par A3 rekonstrukciju tapa pirms vairākiem gadiem, kad sākotnēji 2010.–2011. gadā tika izstrādāts būvprojekts A3 posmam no 48,50. līdz 79,45. kilometram. Projekta posms līdz 60,20. kilometram, ņemot vērā seguma stāvokli, tika izdalīts atsevišķi, un tā rekonstrukcija veikta 2014. gadā. Tā kā bija beigušies projekta saskaņojuma termiņi, būvprojekts par tālāku ceļa segas pārbūvi tika atjaunots 2014. gadā, ievērojot, ka līdz šim laikam bija mainījušās arī vairākas autoceļu būvdarbiem paredzētās specifikācijas.

A3 autoceļa posms no 60,20. līdz 79,45. kilometram atrodas Kocēnu novada, Burtnieku novada un Valmieras pilsētas teritorijā. Projekta pasūtītājs ir VAS Latvijas Valsts ceļi, projekta autors – AS Ceļuprojekts, bet galvenais būvuzņēmējs – ceļu būves firma SIA Binders. Pārbūves darbi ilga 14 mēnešu – tie tika uzsākti 2016. gada maijā, pēc tehnoloģiskā pārtraukuma ziemā turpināti līdz 2017. gada augustam, un oktobrī objekts tika nodots ekspluatācijā. Projekta kopējās izmaksas bija 15 467 817,51 EUR...

Visu rakstu lasi žurnāla "Būvinženieris" jūnija numurā (Nr.62)*

*Žurnālu “Būvinženieris” var abonēt http://buvinzenieriem.lv, Latvijas Pastā, LBS birojā - Kr.Barona ielā 99.

Žurnālu var iegādāties LBS birojā - Kr.Barona ielā 99 un SIA “Preses serviss” piegādes vietās Rīgā, Siguldā, Dobelē, Mārupē, Daugavpilī, Cēsīs, Liepājā, Jelgavā, Ventspilī, Ogrē, Bauskā, Ādažos, Madonā, Salaspilī, Jūrmalā, Iecavā, Ķekavā un citur.

Antra Veļķere

Foto: no SIA Binders arhīva

Lasīt vairāk...

Iznācis žurnāls Būvinženieris, 2018. gada jūnijs, nr.62

*Valsts un pašvaldību iepirkumos joprojām pietiekami neizmanto saimnieciskā izdevīguma kritēriju darbu veicēja noteikšanai, tomēr iepirkumu komisijas rīcībā ir pietiekami spēcīgi instrumenti piemērotākā piedāvājuma izvēlei.

*Būvniecības nozares ģenerālvienošanos jau parakstījuši vairāk nekā 120 būvniecības uzņēmumu, kuru kopējais apgrozījums veido 519 miljonu eiro. Lai vienošanās stātos spēkā, kopējam apgrozījumam jābūt 700 miljonu eiro.

*Ekonomikas ministrija sadarbībā ar nozari pilnveidojusi būvspeciālistu kompetences novērtēšanas un profesionālās darbības uzraudzības procesu.

*Gulbenes–Alūksnes šaursliežu dzelzceļa jeb bānīša Alūksnes stacijas bagāžas šķūņa restaurācija – pārbūve ir vēl viena atjaunota vēsturiska koka ēka.

*Topošā Ventspils mūzikas vidusskolas un koncertzāles ēka projektēta racionāli, ar mērķi dzīves gaitā tērēt maz enerģijas. Objektā ir vairāki inovatīvi risinājumi un elementi, kas pārsteigs apmeklētājus.

*Skatē Gada labākā būve Latvijā 2017 nominācijā Inženierbūve trešo vietu ieguva valsts autoceļa A3 posma Inčukalns–Valmiera–Igaunijas robeža (Valka) segas pārbūve. 14 mēnešos izbūvēts teju 20 kilometru garš ceļa posms.

*Par izcilo veikumu paaudžu mantojuma saglabāšanā Pēterim Blūmam piešķirta Būvindustrijas lielā balva kategorijā Gada arhitekts, bet kategorijā Mūža ieguldījums būvindustrijā Egīlam Dzelzītim.

*Kam būtu jāpievērš uzmanība, izvēloties ārējo norobežojošo konstrukciju sistēmas vai to komponentes, un kā atrast sev piemērotāko ārējās siltināšanas kompozītu sistēmu? Par to Energoefektīvākās ēkas dienasgrāmatā.

*Skanstes jeb New Hanza projekta dalībnieki diskusijā Latvija–Rīga–Skanste 2024 apsprieda zaļas un dinamiskas pilsētvides veidošanu, kā arī Rīgas vietu starptautiskajā tirgū.

*Latvijā par koka viedumu un izcilajām īpašībām nav jāpārliecina ne dizaineri, ne amatnieki, ne inženieri. Koks ir īpašs materiāls, kas pats izaug! Bet tas nav vienkāršs materiāls. Koks turpina «savu dzīvi» arī pēc nociršanas un apstrādes. Tas joprojām elpo, žūst un uzsūc mitrumu. Un laiki, kad koku pirms izmantošanas būvniecībai žāvēja vairākus gadus, ir pagājuši.

*Negaidiet Valsts darba inspekciju, sakārtojiet sava uzņēmuma darba vidi paši! Valsts darba inspekcija uzsāk tematisko pārbaudi būvniecības uzņēmumos par darba aizsardzības normatīvo aktu prasību ievērošanu.

Žurnālu 2018.gadam varat abonēt www.buvinzenieriem.lv vai Latvijas pasta nodaļās . Kā arī žurnālu varat iegādāties Preses servisa tirdzniecības vietās visā Latvijā.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei