Objekti filtrēti pēc datums: februāris 2018

Būvspeciālistu sertifikācijas siets ir par retu

Tagadējā likumdošanas kārtība būvspeciālistu sertifikācijā un nereglamentētajās sfērās – tāmēšana, būvdarbu organizācija, ugunsdrošība, energoefektivitāte – grauj būvprojektu un būvniecības kvalitāti. Arhitektūra, būvinženierija un būvenerģētika ir reglamentētās sfēras, kam vajadzīgi sertifikāti, vienīgi būvdarbu tāmēšanai sertifikātu nevajag. Jebkurš no ielas var mierīgi teikt: es māku tāmēt, un gatavot tāmi būvprojektam, pat ja neko no tā nesaprot.

Ir vai nav būvspeciālists?

Ministru kabineta (MK) noteikumos Nr. 239 noteikts: tāme ir būvspeciālista sagatavots izmaksu aprēķins. Būvspeciālistam jābūt sertificētam vai nu ēku būvuzraudzībā, vai citā speciālajā būvniecības jomā, vai arī sertificētam arhitektam vai būvenerģētiķim, lai varētu gatavot tāmes. Ekonomikas ministrija (EM) kā nozares likumdevējs saka: nē, tā ir nereglamentētā sfēra, tāmētājam nav jābūt sertificētam, pamatojoties uz MK noteikumiem Nr. 610, kas noteic būvspeciālistu kvalifikācijas pārbaudi. Tikai jāatrod sabiedrotais – būvspeciālists, kurš parakstītu ielas speca sacepumu jeb apšaubāmas kvalitātes tāmi. No tā rodas neprecizitātes tāmju un projektu gatavošanā, iepirkumos un būvēšanas procesā.

Nākamais normatīvo aktu klupšanas akmens: būvprojekta ekspertīzē ekonomiskās daļas atzinumu var parakstīt tikai un vienīgi būvkonstrukciju projektētājs – būvprojektu eksperts. Tāds drīkst būt tikai sertificēts būvspeciālists, tātad saņēmis būvkonstrukciju projektētāja sertifikātu Latvijas Būvinženieru savienībā (LBS) un Būvniecības valsts kontroles birojā (BVKB) ieguvis būvkonstrukciju eksperta sertifikātu. Taču būvkonstrukciju projektētāja kvalifikācijas eksāmenā nav neviena jautājuma par būvekonomiku, nemaz nerunājot par tāmēšanu. Tādi būvspeciālisti visā valstī pašlaik ir ne vairāk par 20, kuriem deleģēts pienākums parakstīt būvprojektu ekonomiskās daļas ekspertīzes atzinumu, kaut arī viņu zināšanas par to eksāmenā nav pārbaudītas.

Labot normatīvus vai sertificēšanu

Daudzi būvspeciālisti nemaz nezina, ka MK noteikumi Nr. 610 viņiem līdz ar tiesībām projektēt konstrukcijas piešķir tiesības ne tikai sagatavot tāmes, bet arī veikt ēku un būvju tehnisko apsekošanu. Pēdējā funkcija ir arī būvdarbu vadītājiem un būvuzraugiem, un daudziem no viņiem nav pietiekamas pieredzes, lai pienācīgā līmenī, nemaz nerunājot par atbilstību normatīvajām prasībām, izpildītu tik neikdienišķu pienākumu. Ir piemērs no prakses – nekompetenta speciālista sagatavots ēkas apsekojums, ko būvuzraudzības lekcijās rādu kā slikto piemēru – tā nedrīkst strādāt! Slikts ne tamdēļ, ka to izgatavojuši konkrēti autori. Slikts tamdēļ, ka atzinuma saturs velk uz iesācēja līmeni, par kvalitāti nemaz nediskutējot. Tomēr tiesības speciālistiem ir, un katrs tās izmanto, kā prot. Vai tiešām jāgaida, kamēr ēkas apsekošanā neatklātu nepilnību dēļ kaut kas sabruks, lai prasības sakārtotu?

Situāciju var mainīt divējādi – labot normatīvos aktus vai pielāgot sertificēšanu. Var ņemt piemēru no agrākās kārtības, kad LBS sertificēja ēku un būvju tehniskās apsekošanas speciālistus un tikai ar šo sertifikātu bija tiesības apsekot būves pirms projektēšanas, ja būvniecību atsāk pēc konservācijas vai citos gadījumos. Tādu sertifikātu esmu saņēmis pirms daudziem gadiem, uzturējis būvpraksi, apsekojot Rīgas pili pēc ugunsgrēka, ēku pēc daļējas avārijas Ventspilī, piedalījies lielveikala Prisma problēmu risināšanā, strādājis citos nozīmīgos objektos. Esmu sertificēts tāmēšanā, vienkāršs būvspeciālists būvuzraudzībā un ēku projektēšanā. Esmu gatavojis ekspertīzes par dažādām būvniecības projektu daļām, tostarp pilnu būvprojekta ekspertīzi līdz jaunajiem laikiem nozarē.

Likumdošanā nenoteikta prasība

Nevienā likumdošanas aktā nav rakstīts, ka būvspeciālistam jābūt dubulti sertificētam, taču viņam, lai varētu izpildīt būvprojekta kopumā vai tā atsevišķu daļu kvalitātes atbilstības pārbaudes, prasa BVKB pārsertifikāciju kā ekspertam. Strādāju ar LBS izdotu eksperta sertifikātu kopš 2005. gada. 2014. gada 1. oktobrī valsts pēkšņi noteica: tavs sertifikāts līdz ar tiesībām veikt būvprojektu ekspertīzes beidzas! Esmu gatavs salīdzināt savas zināšanas un iemaņas ar ikvienu pārsertificētāju un pārsertificēto (lasi: jaunizcepto) ekspertu (spečuku). Prasība pārsertificēties speciālistiem, kuriem ir spēkā LBS izdoti būvprojektu, būvju ekspertu sertifikāti, ir kā spļāviens sejā profesionāļiem, kuri līdz likumdošanas maiņai godprātīgi pildīja šos pienākumus...

Visu rakstu lasi žurnāla "Būvinženieris" februāra numurā*

*Žurnālu “Būvinženieris” var abonēt http://buvinzenieriem.lv, Latvijas Pastā, LBS birojā - Kr.Barona ielā 99.

Žurnālu var iegādāties LBS birojā - Kr.Barona ielā 99 un SIA “Preses serviss” piegādes vietās Rīgā, Siguldā, Dobelē, Mārupē, Daugavpilī, Cēsīs, Liepājā, Jelgavā, Ventspilī, Ogrē, Bauskā, Ādažos, Madonā, Salaspilī, Jūrmalā, Iecavā, Ķekavā un citur.

Guntars Liepiņš, 

Mg. ing., sertificēts būvspeciālists, būvniecības konsultants

Lasīt vairāk...

Noslēgusies “Decco Centra” būvniecība

Nepilnu gadu pēc būvdarbu uzsākšanas, noslēgusies “Decco Centra” būvniecība Katlakalna ielā 6d. Jau decembrī tika pabeigta objekta pirmā, apjomīgākā kārta, un februārī ekspluatācijā nodota arī otrā kārta. Tās ietvaros uzbūvēta vēl viena brīvi stāvoša ēka 1500 m2 platībā, kurā varēs iekārtoties pieci salonveikali. “Decco Centra” projektēšanas un būvniecības darbus vadīja SIA “Merks”.

“Šis ir kārtējais objekts, ar kuru būvkompānija “Merks” ir pierādījusi – mēs spējam realizēt projektus apsolītajā laikā, pat ja tas ir ļoti īss. Esam gandarīti, ka gan “Merks” komanda, gan arī mūsu izraudzītie sadarbības partneri apliecināja savu profesionalitāti, un mēs spējām īstenot pasūtītāja ieceres plānotajā termiņā,” saka “Merks” valdes priekšsēdētājs Oskars Ozoliņš.

Ēku komplekss, kas apvieno salonveikalus ar individuālām ieejām, birojus un noliktavas, aizņem 13 500 kvadrātmetrus un no kopējās platības aptuveni 65% atvēlēti veikaliem un birojiem, bet 35% – noliktavām. Baltijā lielākā interjera un dizaina priekšmetu kompleksa attīstībā ieguldīti aptuveni 10 miljoni eiro. Būvniecība noritēja ļoti īsā laikā – darbi būvlaukumā tika uzsākti 2017.gada aprīlī un jau decembrī pirmie veikali uzņēma apmeklētājus.

 “Augsti vērtējam sadarbību ar “Merks” “Decco Centra” idejas realizācijā, kas ir unikāla Baltijas mērogā. Esam pateicīgi “Merks” profesionālajai komandai, kas realizēja ne tikai mūsu idejas, bet arī nomnieku vēlmes,” saka “Decco centra” attīstītājs Valdis Kirikovs.

Jaunajā kvartālā pieejami jau vairāk kā 20 Latvijas profesionāļu salonveikali, kas piedāvā vannas istabas mēbeles un aprīkojumu, virtuves mēbeles un aksesuārus, grīdas segumus un paklājus, durvju, flīžu, apgaismojuma, interjera preces, mājas tekstilu un aksesuārus, guļamistabu, viesistabu, priekšnamu un biroju mēbeles, tapetes, žalūzijas un mājas automātiku.

SIA “Merks” ir AS “Merko Ehitus” grupas uzņēmums, viens no vadošajiem būvniecības un nekustamo īpašumu attīstītājiem, kas uzbūvējis jau vairāk kā 120 objektus, tai skaitā sabiedriskās un ražošanas būves, un vairāk kā 1000 dzīvokļus dažādos dzīvojamo māju projektos Latvijā.

Lasīt vairāk...

Labi pārdomāta čaula

Atvērto durvju dienās apmeklētājiem tiek demonstrētas dažādas būves: privātmājas, biroji, publiskās celtnes. Jaunmārupē varēja apskatīt savrupmāju Ezernieki ar pirti, Sauriešos demonstrēja SIA i2 Smartwin logu ražotni, kas atbilst pasīvo ēku A klasei.

Uzsilst pati

Dzīvojamo ēku varēja apskatīt no ārpuses. Tā uzbūvēta pusotra gada laikā, taču saimnieks neesot aprēķinājis, par cik dārgāk izmaksājusi pasīvā māja salīdzinājumā ar parastu. Iepriekšējo ziemu tā jau tika pilnībā apdzīvota, un siltuma tēriņš izrādījies mazāks, nekā plānots. Apkurei izmanto elektriskos caurplūdes sildītājus un vienu malkas krāsni, dažās telpās ir siltās grīdas.

Enerģijas patēriņš pērn bijis 14 kWh/m2 gadā atbilstīgi pasīvās mājas prasībām. Ar 234 m2 apsildāmo platību par elektrību pērn mēnesī vidēji maksājuši 80 eiro, ieskaitot pirts būvniecības gaitā patērēto enerģiju un sadzīves iekārtu darbināšanu. Dušās ir siltummaiņi, kas silda pienākošo ūdeni ar aizplūstošā siltumu.

Saimnieks uzskata, ka pasīvo māju nav vērts celt, ja cilvēks vēlas ietaupīt naudu, tam labāk atbilst zema enerģijas patēriņa standarta būve. Ieguvums ir svaigs gaiss no rekuperācijas sistēmas. Ja ārā ir saule, māja ziemā uzsilst līdz plus 24 grādiem, mākoņainā un drēgnākā laikā, ja ārā gaisa temperatūra nenokrīt zem nulles, telpās turas ap 20 grādiem.

Ziemā neizsalst

Pirti ar pasīvās mājas komponentiem izrādīja arhitekts Ervīns Krauklis. Tā būvēta ar līdzīgiem elementiem kā dzīvojamā māja. Izmantoti gatavi karkasa paneļi, kas ražoti Latvijas Finiera rūpnīcā, būve salikta pāris dienās...

Visu rakstu lasi žurnāla "Būvinženieris" februāra numurā*

*Žurnālu “Būvinženieris” var abonēt http://buvinzenieriem.lv, Latvijas Pastā, LBS birojā - Kr.Barona ielā 99.

Žurnālu var iegādāties LBS birojā - Kr.Barona ielā 99 un SIA “Preses serviss” piegādes vietās Rīgā, Siguldā, Dobelē, Mārupē, Daugavpilī, Cēsīs, Liepājā, Jelgavā, Ventspilī, Ogrē, Bauskā, Ādažos, Madonā, Salaspilī, Jūrmalā, Iecavā, Ķekavā un citur.

 

Antra Ērgle

Foto: Sarmīte Livdāne

Lasīt vairāk...

6.martā Rīgā notiks seminārs par energoefektivitāti daudzdzīvokļu ēkās un līdzfinansējuma piesaisti

Ekonomikas ministrija un Attīstības finanšu institūcija Altum šā gada 6. martā Rīgā rīko semināru par pieejamo ES fondu un valsts atbalstu energoefektivitātes pasākumu īstenošanai daudzdzīvokļu ēkās.

ALTUM Rīgas reģiona vadītāja Diāna Karacejeva: “Šobrīd ALTUM īsteno divas vērienīgas valsts atbalsta programmas energoefektivitātes jomā. Jaunums ir mūsu energoefektivitātes programma uzņēmumiem. Tās ietvaros uzņēmumiem, lieliem un maziem, pieejams finansējums līdz 500 tūkstošiem eiro dažādiem energoefektivitātes pasākumiem. Piemēram, lai iegādātos jaunas, enerģiju taupošas ražošanas iekārtas, apgaismojuma atjaunošanai, apkures un kondicionēšanas sistēmām. Ir aprēķināts, ka veicot investīcijas modernākās iekārtās, uzņēmumi var panākt tiešām būtisku enerģijas ietaupījumu – nomainot apgaismojumu pat līdz 50%.

Tāpat ALTUM ar ES fondu līdzekļiem turpina programmu daudzdzīvokļu mājām, kas šobrīd strauji uzņem ātrumu visā Latvijā - esam saņēmuši jau gandrīz 300 grantu pieteikumus. Veicot mājas atjaunošanu iedzīvotāji var ietaupīt līdz pat 50% no kopējā mājas siltumenerģijas patēriņa”.

Šā gada 6. martā plkst. 17.30 Rīgā, Doma laukumā 4, Attīstības finanšu institūcijas Altum telpās notiks seminārs par pieejamo ES fondu un valsts atbalstu energoefektivitātes pasākumu īstenošanai daudzdzīvokļu ēkās. Uz semināriem aicinām namu pārvaldīšanas uzņēmumu, dzīvokļu īpašnieku biedrību un būvniecības uzņēmumu pārstāvjus, kā arī daudzdzīvokļu dzīvojamo māju vecākos.

Semināra laikā klātesošie varēs uzzināt par atbalsta programmas „Veicināt energoefektivitātes paaugstināšanu dzīvojamās ēkās” nosacījumiem, tehniskās dokumentācijas sagatavošanas aspektiem, lēmuma pieņemšanas procedūru, kā arī līdzfinansējuma saņemšanas aspektiem un būvniecības darbu veikšanas iepirkuma procedūras organizēšanu.Semināros piedalīsies arī Latvijas komercbanku pārstāvji, kas informēs par banku nosacījumiem finansējuma saņemšanai daudzdzīvokļu ēku atjaunošanai.

Pasākuma dienas kārtība un informācija par reģistrēšanos dalībai seminārā pieejama Ekonomikas ministrijas mājaslapā. Pasākumu varēs vērot arī interneta tiešraidē www.em.gov.lv

Papildu informāciju var saņemt Ekonomikas ministrijā (dzivosiltak@em.gov.lv, 67 013 240). Jaunumiem par ēku energoefektivitāti var sekot līdzi arī twitter.com/siltinam un facebook.com/dzivosiltak. Informatīvos pasākumus organizē Ekonomikas ministrija un Attīstības finanšu institūcija Altum informatīvās kampaņas “Dzīvo siltāk” ietvaros.

Vienlaikus aicinām būvniecības nozares pārstāvjus un dažādu energoefektivitātes projektu īstenotājus šā gada pavasarī apmeklēt dažādus informatīvos pasākumus Rīgā, kuru mērķis ir izglītot un sniegt praktiskus padomus par ēku kvalitatīvu atjaunošanu:

Lasīt vairāk...

"Uzmanību būvspeciālistiem!!! Svarīgi un Būtiski! 1. aprīlis nav tālu

LBS BSSI atgādina, ka atbilstoši 2014. gada 07. oktobra Ministru kabineta noteikumiem Nr. 610 „Būvspeciālistu kompetences novērtēšanas un patstāvīgās prakses uzraudzības noteikumi”, ( p. 31 un p. 53 ) un atbilstoši  2016.gada 21. janvāra   grozījumu  p.1.11 precizējot  noteikumu  31. punktu, būvspeciālistiem jāaktualizē kontaktinformācija,  kā  arī  informācija par būvpraksi un kvalifikācijas celšanu par iepriekšējo gadu līdz 2018. gada 01. aprīlim ir jāievada Būvniecības informācijas sistēmas būvspeciālistu reģistrā (BIS BR) www.bis.gov.lv un jāsamaksā par tekošo gadu valsts noteiktā patstāvīgās prakses uzraudzības gada maksa 67,00 EUR par katru profesionālās darbības sfēru.

Maksājums jāveic uz sekojošiem rekvizītiem:

Latvijas būvinženieru savienība

Kr.Barona iela 99, lit.1A, Rīga, LV 1012

PVN reģ. Nr. LV40008000225

LV74UNLA0050018462984 A/S „SEB bankas” Vecrīgas filiālē.

Nepieciešamības gadījumā LBS Mājas lapā www.buvinzenierusavieniba.lv Jūs varat sagatavot rēķinu.

Kontaktinformācija: tālr. 67 845 910 vai 25153353, e-pasts: - liene.dusa@lbs.bssi.lv

Cerot uz Jūsu izpratni,

Jūsu LBS BSSI

Lasīt vairāk...

Pirmie trīs Gaiļezera nami nodoti ekspluatācijā

Ekspluatācijā nodotas pirmās trīs deviņu stāvu ēkas ar kopumā 95 dzīvokļiem projektā “Gaiļezera nami”, kura attīstītājs ir būvkompānija “Merks”. Projektā izbūvēti 60-100 m2 plaši 2-4 istabu dzīvokļi, kopējā platībā 5996 m2. Labiekārtota teritorija 7766 m2 platībā, kurā ierīkoti rotaļu laukumi bērniem, pastaigu laipa gar ezeru un auto stāvvietas.

“Attīstot jaunu dzīvojamo projektu, mēs vienmēr centrā liekam cilvēku, kurš tajā dzīvos. Tās nav tikai dzīvokļa sienas un apdares materiāli - tā ir kopējā apkārtne un dzīves telpa, kurai jābūt mūsdienīgai, kvalitatīvai un ērtai, lai cilvēki šo vietu izvēlētos par savām mājām,“ saka Oskars Ozoliņš, “Merks” valdes priekšsēdētājs. “Dzīvokļu rezervācijas temps liecina, ka cilvēki novērtē “Gaiļezera namu” projekta un tā apkaimes priekšrocības, tāpēc esam pieņēmuši lēmumu jau šajā pavasarī sākt būvēt nākamos trīs namus”.

 “Mežciemā ir gan attīstīta pilsētas infrastruktūra ar sabiedrisko transportu, bērnudārziem, skolām un iepirkšanās centriem, kas nodrošina ērtu ikdienas dzīvi, gan vienlaikus te ir ezera krasts, Biķernieku un Juglas meži, dabas tuvums, kas sniedz plašas atpūtas iespējas,” stāsta Dace Tumšā, “Merks” projektu vadītāja nekustamo īpašumu tirdzniecībai, “jau būvniecības laikā saņēmām daudz zvanus, īpaši no apkārtnes iedzīvotājiem, kuri interesējās par dzīvokļu iegādi “Gaiļezera namos”, un šobrīd ir rezervēti vairāk kā 30% no dzīvokļiem. Labiekārtota teritorija, pārdomāti dzīvokļu plānojumi un uzticams būvnieks ir biežākie iemesli, kādēļ cilvēki izvēlas iegādāties dzīvokļus “Gaiļezera namos””.

Projektā īstenota arhitekta iecere dzīvokļos izbūvēt plašus logus un iestiklotus balkonus, lai to izmantošanu netraucētu laika apstākļi. Ēkas izceļas ar augstu (B klases) energoefektivitāti, ārsienas siltinātas ar 21 cm biezu akmensvates slāni. Apkuri nodrošina AS “Rīgas Siltums”, katram dzīvoklim ir individuāls siltuma skaitītājs un regulējami apsildes elementi. Iedzīvotāju ērtībām ēku pirmajos stāvos ierīkotas koplietošanas telpas bērnu ratiņu un velosipēdu novietošanai. Projektā iespējams atsevišķi iegādāties individuālas noliktavu telpas un slēgtas autostāvvietas.

Dzīvokļu cenas “Gaiļezera namos”, atkarībā no ēkas, stāva un plānojuma, ir 1500 – 1800 eur/m2, un dzīvokļu iegādei iespējams izmantot “Altum” mājokļu garantiju programmu.

“Gaiļezera namu” projektēšanu un celtniecību vada būvkompānija “Merks”, kuras būvētajos mājokļos Latvijā dzīvo jau vairāk kā 1000 ģimenes – projektos “Jaunbiķeri”, “Viesturdārza mājas”, “Skanstes mājas”, “Skanstes Parks” un citos. SIA “Merks” ir AS “Merko Ehitus” grupas uzņēmums, viens no vadošajiem būvniecības un nekustamo īpašumu attīstītājiem Latvijā.

Lasīt vairāk...

LBS valdes sēdē lemj par izvirzītajiem kandidātiem LBS valdei

20.februārī notika LBS valdes sēde, kurā LBS valde savās rindās uzņēma jaunus biedrus, akceptējot LBS Uzņemšanas komisijas protokolu, kā arī precizēja LBS XXX kongresa darba kārtību un LBS Statūtus.

Tāpat valde izskatīja LBS XXX kongresa Lēmuma projektu un lēma par kandidātiem apbalvošanai LBS XXX kongrsā nominācijā “Par mūža ieguldījumu būvniecībā”, par “Labāko darbaudzinātāju” un par “Ieguldījumu jauno inženieru sagatavošanā”, kā arī kongresa organizēšanas un norises plānu.

Klātesošie tika informēti arī par Būvniecības likuma izmaiņu projektu un par 15.februārī Latvijas Būvniecības padomē izskatītajiem jautājumiem un pieņemtajiem lēmumiem.

LBS valdes sēdes dalībnieki lēma arī par izvirzītajiem kandidātiem LBS valdei.

Lasīt vairāk...

Energoefektīva “aukstumtiltu karaļvalsts”

Pasīvo ēku atvērto durvju dienās oriģināls apskates objekts bija jūgendstila nams Slokas ielā 31 Rīgā, ko par enerģiju taupošu dzīvokļu māju pārvērtusi uzņēmuma Rīgas Industriālais Parks komanda.

Māja ir izteiksmīgākais galvaspilsētai raksturīgā arhitektūras stila paraugs Pārdaugavā, kas ilgu laiku burtiski bruka, līdz nonāca Rīgas Industriālā Parka (RIP) īpašumā. Nu pēc arhitekta Konstantīna Pēkšēna projekta 1908. gadā celtā māja atjaunota vienlaikus autentiskā un mūsdienīgā veidolā.

Pārbaudīti risinājumi

RIP valdes loceklis Gatis Jansons stāsta, ka uzņēmums vairāk nekā desmit gadu nodarbojas ar ēku būvniecību, attīsta industriālā parka teritoriju Dzelzavas ielā. Vairākas pēdējās RIP ēkas ir energoefektīvas, un testa būve bija pašu birojs, kur rādītāji pēc energosertifikāta ir 25 kWh par kvadrātmetru gadā – tuvu pasīvās ēkas standartam. Te izmēģināti vairāki energoefektīvās būvniecības elementi un materiāli.

Seno namu atjaunošana bijis īpašs darbs. RIP iegādājās divas vecas ēkas Pārdaugavā – Smiļģa ielā 9 un Slokas ielā 31. Smiļģa ielas nams atjaunots agrāk, visi dzīvokļi tajā pārdoti vai iznomāti. Slokas ielas namam vispirms saremontēta fasāde un jumts, pēc kāda laika turpināti iekšdarbi...

Visu rakstu lasi žurnāla "Būvinženieris" februāra numurā*

*Žurnālu “Būvinženieris” var abonēt http://buvinzenieriem.lv, Latvijas Pastā, LBS birojā - Kr.Barona ielā 99.

Žurnālu var iegādāties LBS birojā - Kr.Barona ielā 99 un SIA “Preses serviss” piegādes vietās Rīgā, Siguldā, Dobelē, Mārupē, Daugavpilī, Cēsīs, Liepājā, Jelgavā, Ventspilī, Ogrē, Bauskā, Ādažos, Madonā, Salaspilī, Jūrmalā, Iecavā, Ķekavā un citur.

Antra Ērgle

Foto: Sarmīte Livdāne

“Ieviesām dzīvē visus energoefektīvos risinājumus, ko apguvām, būvējot gandrīz pasīvas biroju ēkas. Esmu sertificēts pasīvo ēku būves konsultants, mūsu komandā ir septiņi pasīvo ēku amatnieki, kuri beiguši kursus. Viņi strādā būvlaukumā ar apakšuzņēmējiem, lai celtniecība ritētu precīzi saskaņā ar pasīvās būvniecības metodēm un paņēmieniem,” stāsta Jansons.

Saglabā blīvumu

Pasīvā ēka nenozīmē tikai siltumizolācijas biezumu, tas ir vesels komponentu kopums, kas praksē stingri jāievēro, uzsver būvnieks. 

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei