Objekti filtrēti pēc datums: marts 2017

LBS XXIX kongresā atskaites ziņojumi un diskusija ar valsts institūciju pārstāvjiem

Latvijas Būvinženieru savienības gadskārtējais kongress notika Latvijas Universitātes Lielajā aulā un mājas saimnieks – LU rektors Indriķis Muižnieks uzrunājot kongresa delegātus teica, ka universitātes sadarbības ar Latvijas Būvinženieru savienību nav nejauša un ne jau tikai tāpēc, ka vairākiem no zālē sēdošajiem ir LU diploms, jo šajā universitātē piecdesmitajos gados varēja iegūt inženiera grādu, bet šodien, kad universitāte attīstās, top jauna studentu pilsēta Torņakalnā, saikne ar būvindustrijas ļaudīm ir vēl ciešāka. “Mēs esam partneri!” teica Indriķis Muižnieks un uzsvēra, cik būtiski ir ieguldīt cilvēkos, viņu izglītībā.

Mārtiņš Straume sākot atskaites ziņojumu teica: “Mēs visi Latvijas Būvinženieru savienības biedri, asociētie biedri, jaunbiedri esam būvniecības procesu  - projektēšanas, būvdarbu veikšanas un uzraudzības dalībnieki, tāpēc ziņojumā būs gan vispārējā informācija par nozari, gan informācija, kas saistīta ar LBS valdes darbu 2016. gadā.”

Kongresā tika runāts gan par nozares prestižu (sabiedrībā, izglītības iestādēs, darba tirgū), būvprojektu kvalitāti (pasūtītāju un projektētāju atbildība), būvniecības  kvalitāti (būvuzņēmēju un apakšuzņēmēju kvalifikācija un kompetence, būvdarbu  vadītāju un būvuzraugu kompetence un  atbildība), maksātnespējas (neuzbūvēti objekti, pazaudēti finanšu līdzekļi, jauni bezdarbnieki) un daudz ko citu.

LBS biedri ļoti atzinīgi vērtēja Jura Grīnvalda (“Sakret”) moderēto diskusiju, kurā piedalījās Edmunds Valantis (Ekonomikas ministrija), Pēteris Druķis (BVKB), Inguss Vircavs (Rīgas Būvvalde).

Par šo diskusiju lasiet žurnāla “Būvinženieris” aprīļa numurā, kuru abonementi savās pasta kastēs un pircēji “Preses servisa” tirdzniecības vietās varēs meklēt sākot ar 15. aprīli.

Kongresā demonstrētās prezentācijas

Lasīt vairāk...

Rīgā notiks seminārs par pieejamo atbalstu energoefektivitātes pasākumu īstenošanai daudzdzīvokļu ēkās

Šā gada 6. aprīlī aicinām uz semināru par energoefektivitātes pasākumu īstenošanu daudzdzīvokļu ēkās un pieejamo valsts atbalstu.  Seminārus organizē Ekonomikas ministrija un Attīstības finanšu institūcija Altum informatīvās kampaņas „Dzīvo siltāk” ietvaros.

Uz semināriem aicinām namu pārvaldīšanas uzņēmumu, dzīvokļu īpašnieku biedrību un būvniecības uzņēmumu pārstāvjus, kā arī daudzdzīvokļu dzīvojamo māju vecākos.

Seminārā „Daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšana. Nosacījumi, renovācijas process un kvalitāte” klātesošie tiks informēti par ES fondu atbalsta programmas „Veicināt energoefektivitātes paaugstināšanu dzīvojamās ēkās” nosacījumiem, tehniskās dokumentācijas sagatavošanas niansēm, lēmuma pieņemšanas procedūru, kā arī līdzfinansējuma saņemšanas aspektiem. Seminārā piedalīsies arī banku pārstāvji, kas informēs par kredīta saņemšanas nosacījumiem.

Pasākums notiks š.g. 6.aprīlī plkst. 17.30 Rīgā, Attīstības finanšu institūcijas Altum telpās (Rīga, Doma laukums 4). Aicinām iepazīties ar pasākuma dienas kārtību un reģistrēties semināram Ekonomikas ministrijas mājas lapā.

Sīkāku informāciju par semināriem var saņemt Ekonomikas ministrijā (dzivosiltak@em.gov.lv, 67 013240). Jaunumiem par ēku energoefektivitāti var sekot līdzi arī twitter.com/siltinam un facebook.com/dzivosiltak.

Kā zināms, 2016. gada 15. martā Ministru kabinets apstiprināja jauno atbalsta programma energoefektivitātes paaugstināšanai daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkās. Atbalstam daudzdzīvokļu ēku renovācijai laika periodā no 2016. līdz 2023. gadam būs pieejami 166 470 588 eiro. Jaunās programmas ietvaros plānots atbalstīt aptuveni 1 700 ēku atjaunošanu, sniedzot iespēju gandrīz 13,5 tūkstošiem ģimeņu sasniegt būtisku enerģijas ietaupījumu. Atbalstu daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumiem sniedz Attīstības finanšu institūcija Altum. Sīkāka informācija par programmu ir pieejama  Altum mājaslapā un Ekonomikas ministrijas mājaslapā.

Seminārs notiks Finanšu un kapitāla tirgus komisijas organizētās Finanšu izglītības nedēļas 2017 ietvaros. Informācija par visiem pasākumiem šeit http://finansunedela.lv/notikumi

Piektā FINANŠU IZGLĪTĪBAS NEDĒĻA notiks no 27. marta līdz 2. aprīlim http://finansunedela.lv/jaunums/piekta-finansu-izglitibas-nedela-notiks-no-27-marta-lidz-2-aprilim; Pasākumi šeit http://finansunedela.lv/notikumi 

Elita Rubesa – Voravko

Lasīt vairāk...

Mainu ordeni pret labiem ceļiem. TĀLIS STRAUME

Līdztekus Triju Zvaigžņu ordenim augstāko novērtējumu būvindustrijas nozarē – Būvindustrijas lielo balvu kategorijā par mūža ieguldījumu – saņēmis ceļinieks mūža garumā Tālis Straume. Godprātīgs, kompetents un korekts vīrs, kura mērķis vienmēr ir bijuši labi ceļi Latvijā, nevis apbalvojumi, jo uz tautas labklājību var aizvest vien gludi ceļi un stipri tilti.  

Kurš ir jūsu mīļākais ceļš?

Ceļš uz tēva mājām. Esmu dzimis ventspilnieks. Pa Rīgas–Ventspils autoceļu braucu pie vecākiem, braucu pie savām jaunības atmiņām. Turklāt tas ceļš ir sakopts un tiek labi uzturēts. Pirmkārt, ceļš ir inženierbūve un komunikāciju līdzeklis. Neredzu alternatīvu, kas varētu aizvietot ceļu. Protams, ceļi mainīsies, jo automašīnai, kas bija un ir galvenais nosacījums, lai ceļi attīstītos, ir tikai nedaudz vairāk par simt gadiem. Otrkārt, saprātīgi uzbūvēts un aprīkots ceļš ir skaists. Tas izceļ Latvijas dabas krāšņumu. Par kvalitatīvi uzbūvētu ceļu liecina ne tikai tā segums. Padomju okupācijas laikā speciālisti nodarbojās ar ceļa iekļaušanu apvidū, apzaļumošanu, ko tagad dara reti. Labs piemērs ir Saulkrastu apvedceļš, kur vērība pievērsta gan vides, gan apkārtējo iedzīvotāju dzīves kvalitātei. Ceļš ir komplekss pasākums.

Patlaban jūsu mīļo ceļu pārbūvē. Vai izdosies nogludināt posmu pie Tukuma, kur asfalta segums mūžīgi bijis nelīdzens?

Tai vietai nevar noteikt diagnozi. Ģeologi ir urbuši un pētījuši, bet beigās... pļurks! Ceļš vienalga nosēžas. Domāju, ka tur ir vāji nesošs augsnes slānis. Ja deformācija veidojas tāpēc, ka zemes masu izspiež uz sāniem, rievsiena varētu situāciju uzlabot. Tādas vietas gadās purvos vai slapjās vietās, kā ceļā no Kandavas uz Sabili, kur zemes kārta noslīd. Dažkārt notiek pretēji loģikai – viss tiek darīts, kā nākas, bet ceļš ir slikts. Pie vainas ir Latvijas ārkārtīgi mainīgā ģeoloģiskā situācija. Normatīvie dokumenti paredz veikt urbumus grunts pētīšanai ik pēc 200 metriem, bet pie mums šajā attālumā grunts var nomainīties daudzreiz. Tas var radīt vārgu posmu. 

Kāpēc Latvijā ir tik daudz vārgu ceļu?

Kritiskais punkts ir finanses. Igauņi ir uztaisījuši labu, racionālu ceļu tīklu, jo viņiem ir līdzekļi. Mūsu doma, ka uzspiedīsim uz kvalitāti un viss būs kārtībā – ceļi kalpos mūžīgi –, ir absurda, kaut gan kvalitāte, protams, vajadzīga. Tomēr ir lietas, ko var izdarīt par nelielu naudu. Kā zināms, 89% no visas informācijas autovadītājs uztver ar redzi, bet pie daudziem ceļiem nav informācijas, ceļa zīmes ir «paslēpušās», informācijas izvietojums ir neloģisks. Autovadītājs brauc no viena pārsteiguma līdz otram... Visu rakstu lasiet žurnāla "Būvinženieris" februāra numurā*!

*Žurnālu “Būvinženieris” var iegādāties LBS birojā, Kr.Barona ielā 99 un SIA “Preses serviss” piegādes vietās Rīgā, Siguldā, Dobelē, Mārupē, Daugavpilī, Cēsīs, Liepājā, Jelgavā, Ventspilī, Ogrē, Bauskā, Ādažos, Madonā, Salaspilī, Jūrmalā, Iecavā, Ķekavā un citur.

 

Andris Pētersons

Lasīt vairāk...

Jura dzīves dzirksts. JURIS GRODŅA.

Oficiāla informācija par SIA RERE BŪVE projektu vadītāju Juri Grodņu liecina: pieredze būvniecībā kopš 1993. gada – vienlaikus ar uzņēmuma SIA RE&RE dibināšanu; sācis kā darbu vadītājs, par projektu vadītāju strādā 16 gadu; īpaši specializējies restaurācijas darbu vadīšanā; pēdējos gados iesaistījies lielākajos, vērienīgākajos valsts nozīmes restaurācijas un rekonstrukcijas projektos: Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Doma baznīca un klostera ansamblis… Bet ar to vien ir par maz, lai iegūtu Būvindustrijas lielo balvu. Juris ar īpašu cieņu un pietāti izturas pret katru vēsturisko objektu, kura atjaunošanā piedalās. Viņš pelnīti kļuvis par Gada inženieri 2016, jo ir ļoti atsaucīgs un izpalīdzīgs gan būvobjektā, gan uzņēmuma sabiedriskajā dzīvē. Pasūtītāji, projektētāji, sadarbības partneri atzinīgi novērtē Juri ne tikai kā augsta līmeņa profesionāli, bet arī kā personību, viņa pozitīvo attieksmi, spēju pat ļoti sarežģītās situācijās saglabāt vēsu prātu un rast risinājumu.

Ko patlaban dari?

Esmu mazā, mīļā objektiņā – Jaunolainē top sporta skola. Tā ir jaunbūve. 

Tev patīk jaunas vai vecas mājas?

Restaurācija, protams, ir prioritāte. Tā ir veiksme un laime pieskarties vēsturei, tās idejām un domām, atjaunot seno, lai ir tikpat skaisti. Šis tas tiek arī uzlabots. Restaurējamie objekti ir sarežģīti, grūtāki. Taču arī jaunie man patīk. Tas ir labi, ka būvējam kaut ko jaunu. 

Nacionālā māksla muzeja direktore Māra Lāce minēja, ka tu saglabā mieru pat ļoti vētrainos apstākļos. Vai muzejā bija «vētra»?

Pēc Zolitūdes Maximas būvniekiem īpaši pievērš uzmanību. Saspringām, jo nācās savaldīt spiedūdeni, kas nāca no pazemes. Visā vidē, gaisā varēja just teju vai saasinātu virmošanu. Valdemāra ielas pusē vēsturiski bijusi upes sentece. Būvniecības procesā, kad lēnām rakām pa kārtām, pa slāņiem jauno pazemes būvapjomu un veicām pamatplātnes enkurojumu, nāca pazemes spiedūdeņi. Kamēr notamponējām spiedūdeņus, bija jāpieņem krasi un ātri lēmumi, lai neciestu vēsturiskā ēka. Tās pamatiem tika uzlikta bandāža. Jaunajam pazemes būvapjomam papildus jānobalsta rievsiena. Tā procedūra, kamēr viss tiek saskaņots, kamēr kopā ar konstruktoriem atrasts risinājum, prasa krietnu laiku. Jā, saprotam, ka vajag steidzīgi, bet tā praktiskā daļa visiem projektētājiem ir jāizdomā, jāizprot un jāatrisina. Tad vēl Valsts pieminekļu aizsardzības inspekcija uzstāj: «Mēs tūlīt apturēsim darbus, jo mikroplaisas parādījušās.» Saku, ka tās jau vēsturiski tur bija. Strādājot blakus tikai 80 centimetru attālumā, esam rētu uzgriezuši vēsturiskajai ēkai. Pārbaudītāji nāca bieži, vaicāja par plaisu monitoringu – vai plaisas progresē vai ne? Katram no iesaistītajiem būvniekiem ir savs darbs, un katram ir savs strikti noslēgtais līgums. Ja kāds sāk sprēgāt, jāsavācas kopā, jāapsēžas, lai novērstu tos zibeņus. Pamazām sašķetina un atrod kompromisu... Visu rakstu lasiet žurnāla "Būvinženieris" februāra numurā*!

 

*Žurnālu “Būvinženieris” var iegādāties LBS birojā, Kr.Barona ielā 99 un SIA “Preses serviss” piegādes vietās Rīgā, Siguldā, Dobelē, Mārupē, Daugavpilī, Cēsīs, Liepājā, Jelgavā, Ventspilī, Ogrē, Bauskā, Ādažos, Madonā, Salaspilī, Jūrmalā, Iecavā, Ķekavā un citur.

 

Mārīte Šperberga

Foto: Būvindustrijas lielās balvas arhīvs

Lasīt vairāk...

Ekonomikas ministrija aicina paust viedokli par izstrādāto Vispārīgo būvnoteikumu projektu

Ekonomikas ministrija ir sagatavojusi Ministru kabineta noteikumu projektu “Vispārīgie būvnoteikumi”, kurš pēc apstiprināšanas aizstās pašreiz spēkā esošos noteikumus, un aicina būvniecības nozari un citas ieinteresētās puses līdz šā gada 29.martam sniegt viedokli par sagatavoto regulējuma projektu.

“Šajā un turpmākajos gados varam prognozēt straujāku būvniecības nozares izaugsmi, ko sekmēs Eiropas Savienības fondu investīcijas. Lai veicinātu būvniecības apjomu pieaugumu un, kas būtiski, arī kvalitāti, ir svarīgi skaidri noteikt būvniecības procesa dalībnieku atbildību un mazināt administratīvo slogu būvniecībā,” uzsver Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Noteikumu projekts izstrādāts ar mērķi samazināt administratīvo slogu būvniecībā, pilnveidot būvju sadalījumu grupās, pārskatīt būvniecības procesu un iesaistīto būvniecības procesa dalībnieku atbildību, kā arī skaidri nodalīt būvniecībā iesaistīto juridisko personu un būvspeciālistu pienākumus un tiesības.

Salīdzinājumā ar pašreiz spēkā esošajiem Ministru kabineta 2014.gada 19.augusta noteikumiem Nr.500 “Vispārīgie būvnoteikumi”, noteikumu projektā ir paredzēts samazināt valsts un pašvaldību institūciju izdoto tehnisko un īpašo noteikumu izsniegšanas laiku no 20 dienām līdz 10 darba dienām. Tāpat ir plānots samazināt arī inženiertīklu īpašnieku izdoto tehnisko noteikumu inženiertīklu pievadu un inženiertīklu šķērsošanai izsniegšanas laiku no iepriekš noteiktajām 20 dienām līdz 10 darba dienām. Papildus, ja persona lūgs inženiertīklu īpašniekam izsniegt pieslēgšanās tehniskos noteikumus īsākā termiņā, inženiertīklu īpašnieks varēs izsniegt tehniskos noteikumus par maksu īsākā termiņā. Kā ierobežojums inženiertīklu īpašniekiem būs noteikts, ka par tīkla šķērsošanu nevarēs prasīt maksu, kā arī nevarēs prasīt veikt papildu darbības vai pieprasīt vēl kādus citus dokumentus, kas nav tieši saistītas ar šķērsošanu vai pieslēgšanos inženiertīkliem.

Noteikumu projektā konkrēti noteikti būvspeciālistu - būvprojekta vadītāja, būvprojekta daļas vadītāja, atbildīgā būvdarbu vadītāja, būvuzrauga - profesionālie pienākumi. Tāpat konkrēti noteikti pienākumi arī ieceres un būvprojekta izstrādātājam, galvenajam būvdarbu veicējam, būvuzraudzības veicējam.

Šobrīd spēkā esošajā regulējumā ir noteikts, ka projektēšanas darbi ir jāizpilda 2 vai 4 gadu laikā, bet būvdarbu uzsākšanai vairumā gadījumu tika noteikti 2 gadi. Ja šis termiņš netiek ievērots, būvniecības process bija jāuzsāk no jauna. Vairākas pašvaldības ir norādījušas, ka pašvaldībām ne vienmēr pēc būvprojekta izstrādes ir pieejams finansējums ieceres realizācijai vai ir iespējams to realizēt tikai daļēji, līdz ar to būtu jāparedz ilgāks termiņš projekta realizācijai. Tādēļ noteikumu projektā ir paredzēts, ka projektēšanas darbi būs izpildāmi 4 gadu laikā, savukārt būvdarbi būs jāuzsāk 5 gadu laikā. Plānots pagarināt arī pirmās grupas ieceres realizācijas termiņu no 2 gadiem līdz 5 gadiem.

Noteikumu projekts paredz, ka būvprojekta ekspertīze būs obligāta trešās grupas jaunu būvju un pārbūvju būvprojektiem, ja tiek mainītas nesošās konstrukcijas vai tiek mainītas slodzes uz nesošajām konstrukcijām. Būvprojekta ekspertīzes mērķis ir izvērtēt projektējamās būves mehānisko stiprību un stabilitāti, kā arī ugunsdrošību. Regulējums vairs nenoteiks, kādām būvprojekta daļām būs jāveic ekspertīze, bet noteiks, ka ekspertīzē ir jāpārbauda būves drošums – mehāniskā stiprība un stabilitāti, kā arī ugunsdrošības risinājumi. Ja būves mehāniskā stiprība un stabilitāte attiecas uz būvkonstrukciju daļu, tad ugunsdrošības risinājumi var skart gan arhitektūras daļu, gan būvkonstrukciju daļu, gan inženiertīklu daļas.  Bez tam noteikumu projekts paredz, ka otrās grupas būvju būvprojektiem būvkonstrukciju daļas vadītājam papildus būs pienākums organizēt būves konstrukciju risinājumu un aprēķinu papildus pārbaudi, t.i. ieviest “četru acu” principu.

Esošais regulējums paredz, ka noteiktos gadījumos būvuzraudzību var veikt tikai būvkomersants. Savukārt vairākas pašvaldības ir norādījušas, ka šobrīd pašvaldību objektos pašvaldība papildus norīko savus būvspeciālistus būvdarbu kontrolei, līdz ar to šāda dubultā kontrole nav lietderīga un prasa papildu finanšu līdzekļus. Tādēļ noteikumu projektā ir noteikts, ka būvuzraudzību varēs veikt būvspeciālists uz darba devēja (pasūtītāja) rīkojuma pamata, kā arī vairs nebūs obligāta prasība, ka būvuzraudzības veikšanai ir jāpiesaista būvkomersants.

Attiecībā uz būvdarbu kontroli, ko veic būvinspektori, noteikumu projektā ir paredzēts, ka būvinspektors par katru pārbaudi trīs darba dienu laikā sagatavos atzinumu. Ja būvinspektors atzinumā būs uzdevis pārtraukt būvdarbus, bet pasūtītājs vai būvdarbu veicējs informēs, ka trūkumi ir novērsti, būvinspektoram trīs darba dienu laikā atkārtoti būs jāapseko objekts. Noteikumu projekts arī paredz būvinspektoram liegumu sniegt būvniecības pakalpojumus būvuzraudzības, būvdarbu vadīšanas un būvekspertīzes jomās tikai viņa kontrolējamā administratīvajā teritorijā.

Detalizētāk ar sagatavoto noteikumu projektu var iepazīties Ekonomikas ministrijas mājas lapā

Pēc sabiedriskās apspriešanas Ekonomikas ministrija iesniegs noteikumu projektu starpinstitūciju saskaņošanai Valsts sekretāru sanāksmē, kā arī apstiprināšanai Ministru kabineta sēdē.

Lasīt vairāk...

Administratīvā apgabaltiesa noraidījusi Ivara Sergeta apelācijas sūdzību par būvprakses sertifikāta anulēšanu

Administratīvā apgabaltiesa izskatījusi administratīvo lietu, kas ierosināta, pamatojoties uz Ivara Sergeta pieteikumu par Ekonomikas ministrijas 2014.gada 28.maija lēmuma Nr.1-6.12-6 atcelšanu, sakarā ar Ivara Sergeta apelācijas sūdzību par Administratīvās rajona tiesas 2015.gada 13.aprīļa spriedumu.

2014.gada 7.janvārī Latvijas Būvinženieru savienības Būvniecības speciālistu sertificēšanas institūcija (LBS BSSI) izdeva rīkojumu Nr.001/14 anulēt Ivaram Sergetam būvprakses sertifikātu ēku konstrukciju projektēšanā (sert.Nr.205890)  par pieļautajām rupjām kļūdām būvprojekta „Daudzstāvu dzīvojamā ēka un tirdzniecības centrs Priedaines ielā 20, Rīgā” konstruktīvās daļas projektēšanā.

Ivars Sergets apstrīdēja sākotnējo lēmumu Ekonomikas ministrijā. 

Administratīvā apgabaltiesa nosprieda noraidīt Ivara Sergeta pieteikumu par Ekonomikas ministrijas 2014.gada 28.maija lēmuma Nr.1-6.12-6 atcelšanu. 

Administratīvās apgabaltiesas lēmums.

Lasīt vairāk...

Uzmanību būvspeciālistiem!!! 1.aprīlis nav tālu

Pamatojoties uz 2014.gada 7.oktobra MK noteikumiem Nr. 610 „Būvspeciālistu kompetences novērtēšanas un patstāvīgās prakses uzraudzības noteikumi” ( p.31 un p.53 ), un  2016.gada 21.janvāra noteikumu grozījumu p.1.11, precizējot noteikumu 31.punktu, būvspeciālistiem, lai varētu sniegt  pakalpojumus būvniecībā, kontaktinformāciju, kā arī informāciju par būvpraksi un kvalifikācijas celšanu par iepriekšējo gadu, līdz 2017. gada 1.aprīlim ir nepieciešams ievadīt Būvniecības informācijas sistēmas būvspeciālistu reģistrā (BIS BR) www.bis.gov.lv un samaksāt valsts noteikto patstāvīgās prakses uzraudzības gada maksu 67,00 EUR apmērā par katru profesionālās darbības sfēru par tekošo gadu.


Maksājums jāveic uz sekojošiem rekvizītiem:
Latvijas būvinženieru savienība
Kr.Barona iela 99, lit.1A, Rīga, LV 1012
PVN reģ. Nr. LV40008000225
LV74UNLA0050018462984 A/S „SEB bankas” Vecrīgas filiālē.

Elektroniski sagatavotu rēķina veidlapu Jūs varat atrast LBS Mājas lapā. Sagatavot rēķinu.


Kontaktinformācija: tālr. 67 845 910 vai 25153353, e-pasts: - liene.dusa@lbs.bssi.lv
Cerot uz Jūsu izpratni,
Jūsu LBS BSSI

Lasīt vairāk...

Salaspilī, Ādažos, Jūrmalā, Olainē un Rīgā notiks semināri par pieejamo atbalstu energoefektivitātes pasākumu īstenošanai daudzdzīvokļu ēkās 

Salaspilī, Ādažos, Jūrmalā, Olainē un Rīgā notiks semināri par energoefektivitātes pasākumu īstenošanu daudzdzīvokļu ēkās un pieejamo valsts atbalstu.  Seminārus organizē Ekonomikas ministrija un Attīstības finanšu institūcija Altum informatīvās kampaņas „Dzīvo siltāk” ietvaros.

 

Uz semināriem aicinām namu pārvaldīšanas uzņēmumu, dzīvokļu īpašnieku biedrību un būvniecības uzņēmumu pārstāvjus, kā arī daudzdzīvokļu dzīvojamo māju vecākos. 

 

Seminārā „Daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšana. Nosacījumi, renovācijas process un kvalitāte” klātesošie tiks informēti par ES fondu atbalsta programmas „Veicināt energoefektivitātes paaugstināšanu dzīvojamās ēkās” nosacījumiem, tehniskās dokumentācijas sagatavošanas niansēm, lēmuma pieņemšanas procedūru, kā arī līdzfinansējuma saņemšanas aspektiem. Seminārā piedalīsies arī banku pārstāvji, kas informēs par kredīta saņemšanas nosacījumiem.

 

Seminārs Salaspilī notiks š.g. 15. martā plkst. 17.30 (pieteikšanās šeit); Ādažos seminārs notiks š.g. 21. martā (pieteikšanās šeit); š.g. 23. martā plkst. 17.30 semināra dalībniekus gaidīs Jūrmalā (pieteikšanās šeit); seminārs Olainē notiks š.g. 29.  martā plkst. 17.30 (pieteikšanās šeit). Semināru ciklu noslēgs Rīgā un interesenti tiks gaidīti š.g. 6. aprīlī plkst. 17.30 Attīstības finanšu institūcijā Altum (pieteikšanās šeit). 

 

Detalizētāka informācija par semināru norises vietām un dienas kārtību pieejama Ekonomikas ministrijas mājaslapā. Sīkāku informāciju par semināriem var saņemt Ekonomikas ministrijā (dzivosiltak@em.gov.lv, 67 013240). Jaunumiem par ēku energoefektivitāti var sekot līdzi arī twitter.com/siltinam un facebook.com/dzivosiltak.

 

Kā zināms, 2016. gada 15. martā Ministru kabinets apstiprināja jauno atbalsta programma energoefektivitātes paaugstināšanai daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkās. Atbalstam daudzdzīvokļu ēku renovācijai laika periodā no 2016. līdz 2023. gadam būs pieejami 166 470 588 eiro. Jaunās programmas ietvaros plānots atbalstīt aptuveni 1 700 ēku atjaunošanu, sniedzot iespēju gandrīz 13,5 tūkstošiem ģimeņu sasniegt būtisku enerģijas ietaupījumu. Atbalstu daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumiem sniedz Attīstības finanšu institūcija Altum. Sīkāka informācija par programmu ir pieejama Altum mājaslapā un Ekonomikas ministrijas mājaslapā.

 

 

Elita Rubesa - Voravko

Lasīt vairāk...

LATEA ievēlēta jauna valde

Latvijas energoefektivitātes asociācijas (LATEA) biedri kopsapulcē apsprieda finanšu pārskatu, ievēlēja jaunu asociācijas valdes sastāvu. LATEA biedri noklausījās novembrī dibinātās biedrības ”Būvniecības Industrijas Digitalizācijas asociācijas” pārstāvja Aleksandra Švaikova prezentāciju par Digitalizācijas platformas kontroles programmas vīziju. Pēc debatēm tika parakstīts sadarbības līgums starp abām asociācijām.

Lasīt vairāk...

Izsludinām konkursu „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2017”

Ekonomikas ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un žurnāls „Būvinženieris” izsludina konkursu „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2017”. Konkurss informatīvās kampaņas „Dzīvo siltāk” ietvaros notiks jau septīto gadu.

 

Konkursa mērķis ir veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes jomā, kā arī veidot sabiedrības izpratni par ēku siltumnoturību, siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, lai radītu kvalitatīvu un arhitektoniski izteiksmīgu dzīves telpu.

 

Pieteikumus konkursam var iesniegt piecās kategorijās:

  • Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka;
  • Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka – jaunbūve;
  • Energoefektīvākā sabiedriskā ēka;
  • Energoefektīvākā vienģimenes ēka;
  • Energoefektīvākā industriālā ēka.

 

Konkursa „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2017” nolikums publicēts konkursa tīmekļa vietnē www.energoefektivakaeka.lv.Papildu informāciju par konkursu var saņemt Ekonomikas ministrijā (kontaktpersona: Inese Bērziņa, inese.berzina@em.gov.lv, 67013240). 

 

Pieteikumus konkursam „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2017” aicinām iesniegt līdz 2017. gada 19. maijam plkst. 17.00, nosūtot tos elektroniski uz e-pasta adresi dzivosiltak@em.gov.lv un papīra formātā nosūtot pa pastu Latvijas Būvinženieru savienībai, Kr.Barona iela 99-1a, Rīga, LV - 1012 (pasta zīmogs: 2017. gada 19. maijs).

 

Konkursa nolikums sagatavots sadarbībā ar informatīvās kampaņas „Dzīvo siltāk” sadarbības partneriem – Latvijas Būvinženierusavienību, Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociāciju, Latvijas Inženierkonsultantu asociāciju, Latvijas Būvnieku asociāciju, Tehnisko ekspertu asociāciju, Latvijas Logu un durvju ražotāju asociāciju, Rīgas Tehnisko universitāti, Būvmateriālu ražotāju asociāciju, Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padomi un Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienību. 

Konkursa atbalstītāji ir Profine Baltic pārstāvniecība, SIA „Paroc”, SIA „Saint-Gobain Celtniecības produkti”, SIA „Knauf”, SIA „Rockwool”, SIA „Robert Bosch”, Attīstības finanšu institūciju Altum, SIA “Metāldarbnīca”, AS “Lafipa” un AS “Latvenergo”. Konkursa informatīvie atbalstītāji ir laikraksts “Latvijas Avīze”, kā arī būvniecības portāli www.abc.lvwww.buvlaukums.lv,www.building.lv un www.buvbaze.lv.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei