Objekti filtrēti pēc datums: oktobris 2017

Rīgā notiks projekts Energoefektīva ēku būvniecība un rekonstrukcija. Vācu kvalitāte Latvijā. Labās prakses projekti

Vācijas-Baltijas Tirdzniecības kamera (AHK) sadarbībā ar Vācijas Federatīvo Ekonomikas un enerģētikas ministriju š.g. 26. oktobrī Rīgā organizē projektu Energoefektīva ēku būvniecība un rekonstrukcija. Vācu kvalitāte Latvijā. Labās prakses projekti. Projekta ietvaros plašākai auditorijai tiks dota iespēja detalizēti iepazīties ar pieciem Vācu būvtehnoloģiju labās prakses projektiem Latvijā, kuros izmantoti energoefektīvi vācu būvmateriāli un tehnoloģijas. Tie būtu: Ādažu Brīvās Valdorfa skolas sporta zāle, Latvijas Nacionālā bibliotēka, viesnīcas " Park Inn by Radisson Residence Riga Barona" un " Park Inn by Radisson Riga Valdemara", kā arī pasīvā biroja ēka Liepājā, Kūrmājas prospektā 8/10. Dienas programma (dalība visos pasākumos ir bezmaksas, vietu skaits ierobežots): 
09:15 – 13:30 Divu izvēlētu labās prakses projektu apskate* (plkst. 10:00 – Ādažu brīvās Valdorfa skolas sporta zāle, Attekas 35, Ādaži; plkst. 12:00 – Latvijas Nacionālā bibliotēka, Mūkusalas 3) 
* Ērtākai nokļūšanai apskates vietās esam pasūtījuši autobusu un piedāvājam ceļā doties organizētā braucienā. Izbraukšana no Kongresu nama pieturas 26. oktobra rītā plkst. 09:15. 14:00 – 17:30 Seminārs: "Vācu būvtehnoloģijas: energoefektīvai ēku būvniecībai un rekonstrukcijai" (Latvijas Nacionālās bibliotēkas konferenču centrā) 18:00 – 20:00 Vācu būvtehnoloģiju labās prakses projektu godināšanas pasākums Latvijas Nacionālās bibliotēkas korē (Mūkusalas 3, 11. stāvs, Rīga)

Pielikumā nosūtām Jums semināra programmu un ielūgumu uz vakara pasākumu. Lūgums uz visiem programmā paredzētajiem pasākumiem pieteikties savlaicīgi. Reģistrēties pasākumiem lūgums līdz 23. oktobrim, izmantojot šo reģistrācijas formu

 

 

Deutsch-Baltische Handelskammer (AHK) | Vācijas-Baltijas Tirdzniecības kamera (AHK) 

Strēlnieku iela 1-4 | LV-1010 Rīga | T +371 6732 0718 | F +371 6783 0478

ilze.jaunskunga@ahk-balt.org | www.ahk-balt.org

 

Lasīt vairāk...

Noticis ceturtais seminārs jaunajiem būvspeciālistiem par patstāvīgas prakses tiesību iegūšanu

Š.g. 16.oktobrī Latvijas Būvinženieru savienībā (LBS) notika trešais seminārs jaunajiem būvspeciālistiem par patstāvīgas prakses tiesību iegūšanu. Seminārā piedalījās 26 jaunie speciālisti, kuri aktīvi darbojas nozarē un tuvākajā laikā plāno iegūt būvspeciālistu patstāvīgas prakses sertifikātu.

LBS speciālisti trīs stundu semināra laikā sniedza informāciju par: plānotajiem  jauno  būvinženieru  pilnveides  procesiem, Būvniecības  likumu, Vispārīgiem  būvnoteikumiem (MK – 500) un Ēku  būvnoteikumiem ( MK – 529), būvspeciālistu   kompetences  novērtēšanas  un  patstāvīgās  prakses  uzraudzības  noteikumiem (MK-610), datu  ievadīšanu Būvniecības  informatīvās  sistēmas  būvspeciālistu  reģistrā  (BIS BR), kā arī informēja par iespēju jauniem speciālistiem abonēt žurnālu „Būvinženieris” 2018.g. ar 33,33% atlaidi un atbildēja uz dalībnieku individuāliem jautājumiem.

Nākamie semināri notiks 6. un 13.novembrī, kā arī 11. un 18.decembrī. Dalība semināros ir bez maksas.

Pieteikšanās pie jauno speciālistu uzraudzības programmas koordinatores: Tatjanas Titarevas, tālr.nr.: 29382555, tatjana.titareva@lbs.bssi.lv.

Lasīt vairāk...

Iznācis žurnāla “Būvinženieris” 2017.gada oktobra numurs

Žurnāls “Būvinženieris”  2017.gada oktobris. Nr.58

Notikums nozarē - 4. septembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā tika pasniegts valstī augstākais nozares apbalvojums – Būvindustrijas lielā balva “Pamatakmens”.

Kopš 1. augusta Būvniecības valsts kontroles biroju vada BVKB direktore Svetlana Mjakuškina. Žurnāls Būvinženieris iepazīstina ar jauno vadītāju.

Kamēr Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja ēku projektē starptautiski atzīts britu arhitektu birojs Adjaye Associates un tā Latvijas partneris AB3D, varam iepazīties ar cita mākslas muzeja tapšanu. Pasaulslavena arhitekta Šigeru Bana (Shigeru Ban) projektēta mākslas muzeja ēka pirms dažiem gadiem uzbūvēta Aspenā (ASV).

“Lursoft” pētījums speciāli “Būvinženierim”. Būvniecību kā pamatdarbību norāda 9110 uzņēmumu. 2016. gadā izsniegtas 1846 būvatļaujas viena dzīvokļa māju būvniecības uzsākšanai, kapitālajam remontam, rekonstrukcijai un restaurācijai, no kurām 1329 jeb 72% būvatļaujas izsniegtas tieši jauna viena dzīvokļa māju būvniecībai. 178 būvatļaujas pērn izsniegtas rūpnieciskās ražošanas ēku un noliktavu būvniecības uzsākšanai, kapitālajam remontam, rekonstrukcijai un restaurācijai. Būvfirmu TOP un citas lietas.

Gatavojoties Latvijas valsts simtgadei, VAS “Valsts nekustamie īpašumi” pērn uzsāka īpaši aizsargājamā kultūras pieminekļa Turaidas muižas kompleksa 18. gadsimtā celtās Klaušinieku mājas atjaunošanu. Projektu plānots pabeigt nākamā gada vasarā, kad vēsturiskajā mājā muzejs ierīkos ekspozīciju par klaušu laiku un zemnieku ceļu līdz Latvijas valstij. Līdz mūsdienām daļēji bija saglabājušies ēkas pamati un neliela daļa ēkas, kas bija sliktā tehniskajā stāvoklī. Klaušinieku māju atjauno SIA “RERE MEISTARI”.

Pirms vairākiem gadiem Latvijā daudziem šķita pašsaprotami, ka atkritumus varēja izgāzt mežā vai dedzināt pagalmā un energoresursus tērēt, nerūpējoties par dabu un nedomājot par izmaksām. Šodien gribam būt konkurētspējīgi, vienlaikus dzīvot tīrā vidē un samazināt enerģijas izmaksas. Lai to sasniegtu, ir jāpieņem lēmumi un jārīkojas gan katram savās mājās, gan iestādēs un uzņēmumos. Ko nozīmē izmantot enerģiju efektīvi? Par to žurnālā “Būvinženieris”.

Nereti mēdz teikt, ka viss jaunais ir labi aizmirsts vecais, un šis teiciens labi attiecināms uz fibrolītu. Materiāls ar senu vēsturi, kas, pateicoties uzlabotām ražošanas tehnoloģijām, piedzīvo renesansi un atklāj jaunas izmantošanas iespējas. Fibrolītu izgatavo no garām un smalkām ēveļskaidām (koksnes vilnas), kā saistvielu izmantojot cementu un pievienojot ūdeni. Fibrolīta plātnes Eiropā pazīstamas jau vairāk nekā 100 gadu, Latvijā tās sāka izmantot aptuveni pirms pusgadsimta.

Tuvojoties Latvijas valsts simtajai jubilejai, Latvijas Būvinženieru savienības (LBS) biedrs Jānis Lancers gatavo dāvanu valstij  - grāmatu "Būvniecība Latvijā", kas būs sava veida būvniecības vēstures enciklopēdija. Iepriekšējos divos "Būvinženiera" numuros tika publicēti fragmenti no grāmatas pirmās un otrās daļas. Šajā reizē Lancera kungs dalās pārdomās par nupat aizritējušām desmitgadēm atjaunotajā Latvijas republikā.

Rīga turpina attīstīties. Cenšas būt zaļa un harmoniska. To pierāda pilsētas jaunie centri. Par tādu top arī Skanste. Par iecerēm “Būvinženieris” aicināja pastāstīt Skanstes attīstības aģentūras valdes priekšsēdētāju Mārtiņu Vanagu. Kompaktie centri. Eiropā daudz tiek runāts par pilsētu kompaktā centra attīstību. Arī Rīgā par to diskutējam. Kas ir mūsu galvaspilsētas problēma? Rīgā cilvēki strādā centrā, bet dzīvo ārpus tā. Centrā dzīvo tikai 23 tūkstoši no gandrīz 700 tūkstošiem Rīgas iedzīvotāju. Tie, kuri strādā centrā un dzīvo vai nu priekšpilsētās, vai pat Pierīgā, katru rītu brauc uz darbu ar automašīnām un rada ielās milzu sastrēgumus.

Lielākā daļa – 76% – Rīgas iedzīvotāju mitinās padomju laikā celto mikrorajonu mājokļos. Vai tas atbilst mūsdienīga cilvēka dzīves prasībām? Vai šīs ēkas nav tehniski un, pats svarīgākais, morāli novecojušas? Tādas par paraugiem uzskatītas pilsētas kā Kopenhāgena, Stokholma vai Helsinki mēģina attīstīt pilsētu kompaktos centrus. Tā ir ideja par to, ka cilvēki gan dzīvo, gan strādā centrā, kur viņiem ir daudz lielākas iespējas pārvietoties ar sabiedrisko transportu, kājām vai velosipēdu, plašāka sabiedriskā un kultūras dzīve, izglītības iespējas, kā arī iespējas kvalitatīvi pavadīt laiku pilsētvidē.

Laikā, kad iznāk žurnāla “Būvinženieris” oktobra numurs, ekspluatācijā tiek nodots vēl viens no pēdējo gadu vērienīgajiem rekonstrukcijas un restaurācijas objektiem – VEF Kultūras pils. Atjaunošanas darbi tika sākti pērn 2. maijā, un, neraugoties uz to, ka darbu gaitā atklājās neparedzētas problēmas, kas ieviesa korekcijas projektā, objekta pabeigšanas termiņš netika mainīts. Projekta pasūtītājs ir Rīgas domes Īpašuma departaments, rekonstrukcijas projekta autors – arhitektu birojs “Graf X”, darbus veica projekta ģenerāluzņēmējs SIA “VELVE”, projektu līdzfinansēja Eiropas Reģionālās attīstības fonds, un tā kopējās izmaksas sasniedza ap 12,1 miljonu eiro.

Vai nākotne mums sola kaut ko tik kardinālu kā cements, kas tad taptu par jaunajiem civilizācijas pamatiem? Vai tā nesīs kaut ko, kas kļūtu tikpat neaizvietojams kā nagla? Vai tai padomā kaut kas tik radikāls kā kanalizācijas sistēmas, pateicoties kurām mēs dzīvojam vismaz 40 gadu ilgāk? Nīderlandē notiekošais starptautiskais Green Challenge konkurss veltīts tehnoloģiju jaunuzņēmumiem, kas spēj sniegt «ilgtspējīgu atbildi uz mūsdienu samilzušajiem jautājumiem», lai ko tas arī nozīmētu. Tas nav speciāli veltīts būvniecības jautājumiem, tomēr starp šāgada 25 izvirzītajiem kandidātiem uz 500 tūkstošu eiro lielo balvu bija idejas, kam ir pielietojuma potenciāls būvniecībā.

Ilgi gaidītais peldbaseins Bauskā uzcelts līdz spārēm, būvniecības gaitā piedzīvojot pārmaiņas pamatu plānojumā, celtnes elementu apjomā un apdares detaļās, risinājumus meklējot arī kaimiņvalstī Lietuvā.

“'Ilgtspējīgas būvniecības process ''Akropolē''. Pēc BREEAM kritērijiem Rīgā top tirdzniecības centrs ''Akropole'', jau būvniecības gaitā taupot resursus, saudzējot vidi, darbiniekus un kaimiņus. Neliels papildu ieguldījums ar zaļās būvniecības standartiem nozīmē finanšu ieguvumu, pārliecināti dalībnieki.

''Plūdi nav tikai stihijas vaina''. Latvijas Lauksaimniecības universitātes profesori zina, kas darāms, lai mazinātu pārmērīgu lietavu kaitējumu gan laukos, gan pilsētā. Modeļu simulācijā uzskatāmi redzams, kā novēršama ceļu caurteku aizsērēšana. Savukārt pilsētā lietus ūdeni var krāt un izmantot saimniecībā.


ClimateLaunchpad ir Eiropas lielākas cleantech  (tīro tehnoloģiju) biznesa ideju konkurss, kas notiek 35 valstīs. Programma piedāvā uzņēmējdarbības uzsācēji mentoringa atbalstu, lai varētu pārvērst idejas veiksmīgos uzņēmumos. Konkursu ClimateLaunchpad Latvia organizē Zaļo tehnoloģiju inkubators un Climate-KIC. Klasteris apvieno Latvijas tīro tehnoloģiju uzņēmumus un pētniecības iestādes, kas savstarpēji pastiprina viens otra konkurences priekšrocības. Zinātnieki, studenti un uzņēmēji tiek aicināti tur pieteikt savas biznesa idejas. Pamatkritēriji ideju vērtēšanai ir biznesa idejas ietekme uz vidi, attīstības potenciāls, pieteicēju komandas kompetence un entuziasms. Šī gada augustā risinājās ClimateLaunchpad Latvija 2017 fināls, kura laikā izvirzīja dalībniekus Eiropas finālam, kas oktobrī notiks Kiprā. Vairākas finālā prezentētās cleantech tehnoloģijas bija saistītas ar to tālāku izmantošanu būvniecības nozarē.

Nosvērtība, viedums, sirsnība, možums un dzīves spars. Tā Latvijas Lauksaimniecības universitātes Vides un būvzinātņu fakultātes darbinieki raksturo savu kolēģi, docentu Kārli Siļķi, iesakot viņu augstākajam apbalvojumam būvniecības nozarē Būvindustrijas lielajai balvai “Pamatakmenim”. “Pamatakmens” ir pievienojies Zemkopības ministrijas medaļai “Par centību”, Ministru kabineta atzinības rakstam par mūža ieguldījumu hidroinženierzinātnes attīstībā, pedagoģisko un sabiedrisko darbību, Latvijas Būvinženieru savienības atzinības rakstam un medaļai “Par mūža ieguldījumu būvniecībā”, kā arī Latvijas Būvinženieru savienības zelta nozīmītei. 56 gadi nozarē.

Zigis Ostelis, AS “UPB” ēku konstrukciju būvinženieris, metāla konstrukciju būvinženieru nodaļas vadītāja vietnieks, pērn saņēma Būvindustrijas lielo balvu kategorijā “Gada inženieris”. Viņš ir punktuāls, neatlaidīgs, ar tehnisku prātu apveltīts jauns inženieris, kam sirdī jau kopš bērnības mājo radošums un aizrautība ar futbolu.

Tuvojoties Latvijas valsts simtajai jubilejai, Latvijas Būvinženieru savienības (LBS) biedrs Jānis Lancers gatavo dāvanu valstij  - grāmatu "Būvniecība Latvijā", kas būs sava veida būvniecības vēstures enciklopēdija. Iepriekšējos divos "Būvinženiera" numuros tika publicēti fragmenti no grāmatas pirmās un otrās daļas. Šajā reizē Lancera kungs dalās pārdomās par nupat aizritējušām desmitgadēm atjaunotajā Latvijas republikā.

Visu rakstu lasiet žurnāla "Būvinženieris" oktobra numurā!*

*Žurnālu “Būvinženieris” var abonēt http://buvinzenieriem.lv, Latvijas Pastā, LBS birojā - Kr.Barona ielā 99.

Žurnālu var iegādāties LBS birojā - Kr.Barona ielā 99 un SIA “Preses serviss” piegādes vietās Rīgā, Siguldā, Dobelē, Mārupē, Daugavpilī, Cēsīs, Liepājā, Jelgavā, Ventspilī, Ogrē, Bauskā, Ādažos, Madonā, Salaspilī, Jūrmalā, Iecavā, Ķekavā un citur.

Lasīt vairāk...

Noticis trešais seminārs jaunajiem būvspeciālistiem par patstāvīgas prakses tiesību iegūšanu

Š.g. 9.oktobrī Latvijas Būvinženieru savienībā (LBS) notika trešais seminārs jaunajiem būvspeciālistiem par patstāvīgas prakses tiesību iegūšanu. Seminārā piedalījās 25 jauni speciālisti, kuri aktīvi darbojas nozarē un tuvākajā laikā plāno iegūt būvspeciālistu patstāvīgas prakses sertifikātu.

LBS speciālisti divarpus stundu semināra laikā sniedza informāciju par: plānotajiem  jauno  būvinženieru  pilnveides  procesiem, Būvniecības  likumu, Vispārīgiem  būvnoteikumiem (MK – 500) un Ēku  būvnoteikumiem ( MK – 529), būvspeciālistu   kompetences  novērtēšanas  un  patstāvīgās  prakses  uzraudzības  noteikumiem (MK-610), datu  ievadīšanu Būvniecības  informatīvās  sistēmas  būvspeciālistu  reģistrā  (BIS BR), kā arī informēja par iespēju jauniem speciālistiem abonēt žurnālu „Būvinženieris” 2018.g. ar 60% atlaidi un atbildēja uz dalībnieku individuāliem jautājumiem.

Nākamie semināri notiks 6. un 13.novembrī, kā arī 11. un 18.decembrī. Dalība semināros ir bez maksas.

Provizoriski semināra laikā tiks sniegta sekojoša informācija: vispārēja informācija par plānotajiem jauno būvinženieru  pilnveides  procesiem, Informācija  par  datu  ievadīšanu  Būvniecības  informatīvajā  sistēmā  Būvspeciālistu  reģistrā  (BIS  BR), žurnālu “Būvinženieris”, tiks apskatīts Būvniecības  likums, Vispārīgie  būvnoteikumi (MK – 500), Ēku  būvnoteikumi (MK – 529), Būvspeciālistu   kompetences  novērtēšanas  un  patstāvīgās  prakses   uzraudzības  noteikumi  (MK-610).

Pieteikšanās pie jauno speciālistu uzraudzības programmas koordinatores: Tatjana Titareva, 29382555, tatjana.titareva@lbs.bssi.lv.

           

  

Lasīt vairāk...

Jelgavā 13. oktobrī aicinām uz praktisko semināru par ventilējamām fasādēm un logu montāžu

Šā gada 13. oktobrī Ekonomikas ministrija un Attīstības finanšu institūcija Altum organizē semināru “Ventilējamās fasādes un logu montāža. Prakse”, kurā aicinām piedalīties ēku renovācijas projektu vadītājus, māju apsaimniekotājus, projektētājus un būvkomersantus.

Šobrīd aktīvi noris projektu gatavošana un iesniegšana atbalsta saņemšanai energoefektivitātes pasākumu īstenošanai daudzdzīvokļu, valsts un industriālajās ēkās. Semināru organizējam ar mērķi, lai ēku renovācijas projektu īstenotājiem palīdzētu izvēlēties sev piemērotākos risinājumus fasāžu atjaunošanai un logu nomaiņai, kā arī sekmētu kvalitatīvu renovācijas procesa vadību un ēku atjaunošanu.

Pasākuma dalībniekiem būs iespēja vērot klātienē korektu ventilējamās fasādes sistēmas montāžu, kā arī logu montāžu. Seminārā lektori pastāstīs par siltumizolācijas materiālu un apdares materiālu izvēli, kā arī kronšteinu un profilu izvēli un montāžu.

Seminārs “Ventilējamās fasādes un logu montāža. Prakse” notiks š.g. 13. oktobrī plkst. 10.00 Jelgavas tehnikumā (Jelgava, O.Kalpaka iela 37). Pasākuma dienas kārtība un pieteikšanās anketa publicēta Ekonomikas ministrijas mājaslapā. Dalība seminārā - bezmaksas. Dalībnieku skaits pasākumā - ierobežots. Papildu informācija par semināra saturu un norisi pieejama Ekonomikas ministrijā (Inese Bērziņa, e-pasts: dzivosiltak@em.gov.lv, tālr.: 67013240).

Seminārs tiek organizēts informatīvās kampaņas “Dzīvo siltāk” ietvaros. To organizē Ekonomikas ministrija un Attīstības finanšu institūciju Altum sadarbībā ar Būvmateriālu ražotāju asociāciju, Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padomi, Latvijas Minerālvates ražotāju asociāciju un Latvijas Logu un durvju ražotāju asociāciju, tajā piedalīsies arī Patērētāju tiesību aizsardzības centra pārstāvji. Seminārā būs iespēja uzdot jautājumus SIA “Saint Gobain Celtniecības produkti”, SIA “Paroc”, SIA “Rockwool” un Profine, SIA “WindowsFactory”, SIA “Sika Baltic”, SIA “AS Fasādes”, SIA “Reaton”, SIA “ZULAK WOOD LATVIA”,  uzņēmumu pārstāvjiem.

Aktuālajai informācijai par ēku renovāciju un energoefektivitātes jautājumiem aicinām sekot informatīvās kampaņas “Dzīvo siltāk” Facebook lapā: www.facebook.com/dzivosiltak.

Lasīt vairāk...

“Ideju konkurss Master Plan 2030” – labākas idejas Tallinas ostas renovācijai

2016. gadā Tallinas osta tika izsludināts ideju konkurss Master Plan 2030, lai izveidotu ģenerālplānu, kura mērķis ir padarīt ostu funkcionālāku, ērtāku un pievilcīgāku iedzīvotājiem, kā arī rast vienotu risinājumu, kas veidos pamatu nekustamā īpašuma attīstībai ostas teritorijā un apvienotu pilsētas un sabiedriskās teritorijas ar ostas funkcijām. Ideju konkurss izraisīja interesi gan Igaunijas, gan starptautisko arhitektūras biroju vidū, pavisam konkursam tika iesniegti 30 projektu pieteikumi no 15 dažādu valstu arhitektūras birojiem.

 

Konkurss norisinājās vairākos posmos. Pirmajā posmā tika izvēlēti seši dalībnieki, kuru uzdevums bija iepazīstināt ar savu kopējo redzējumu par ostas teritorijas nākotni. Otrais posms noslēdzās 2017. gadā sākumā, par tā finālistiem kļuva - Kavakava arhitektuuribüroo, Zaha Hadid Architects un Alver Arhitektid, ar tiem tika turpināts detalizētāks darbs.

29. augustā konkurss noslēdzās, no trim finālistiem par uzvarētāju tika pasludināts Zaha Hadid Architects, sadarbībā ar reģionālo arhitektūras biroju no Latvijas REM PRO, kā arī konsultantu pilsētu plānošanas jomā Tyrens UK. Aiz starptautiskā arhitektu biroja Zaha Hadid Architects muguras ir tādi darbi, kā itāļu Salerno Maritime Terminal, Bilbao Zorrozaure Port Spānijā, beļģu Antwerpen Port House, Shanghai Sky SOHO Ķīnā un Singapūras One North Masterplan.

Žūrija nosauca šo projektu par pašu labāko konkursa darbu un uzsvēra, ka arhitektiem izdevies vienlaikus ņemt vērā vairākus aspektus: projekta realizācijas iespēju apkārtējās vides apstākļos, praktiskumu, harmonisku pilsētas telpas uz ostas teritorijas apvienojumu un svaigu nestandarta dizainu.

Visa teritorijas apbūve ir plānota 4 posmos. Līdztekus prāmju terminālim un apkalpošanas zonai, tiks būvēts parks, trošu ceļa stacija, viesnīca, biroji un dzīvojamie kvartāli.

Līdz gada beigām, Zaha Hadid Architects kopā ar saviem partneriem, pabeigs projekta Mаster Plan 2030 izstrādi, un uzsāks tā realizāciju. 

10.-11. oktobrī notiks “Atklātais piejūras pilsētas forums “Vecpilsētas Osta””, kuru organizē Igaunijas Arhitektūras centrs sadarbībā ar Tallinas ostu un Tallinas pilsētas plānošanas biroju. Foruma ietvaros notiks Zaha Hadid Architects projekta pilna mēroga prezentācija, tiks organizētas ekspertu un arhitektu publiskas uzstāšanās, kā arī diskusijas.

Lasīt vairāk...

Lielajiem būvniekiem no šā gada 1.oktobra jānodrošina elektroniska darba laika uzskaite

Ekonomikas ministrija atgādina, ka, lai mazinātu ēnu ekonomiku būvniecības nozarē, sākot ar 2017. gada 1. oktobri elektroniska darba laika uzskaite jāievieš 3. grupas jaunu būvju būvlaukumos un tādu būvju būvlaukumos, kur būves vērtība ir viens miljons EUR vai vairāk.

Elektroniskā darba laika uzskaite ieviesta saskaņā ar šā gada 22. jūnijā Saeimā pieņemtajiem grozījumiem likumā “Par nodokļiem un nodevām”.

Likumā noteikts, ka būvniecībā nodarbinātai personai, kura veic būvdarbus būvlaukumā, uz kuru attiecas šī norma, elektroniskās darba laika uzskaites sistēmā jāreģistrējas ikreiz, kad tā ierodas būvlaukumā un atstāj to. 

Tāpat noteikts, ka norobežotos būvlaukumos elektroniskās darba laika uzskaites sistēmā jāreģistrē dati gan par būvlaukumā nodarbinātām personām, gan par personām, kas atrodas būvlaukumā, bet nav tieši nodarbinātas būvdarbu izpildē, piemēram, materiālu piegādātāji vai autoruzraugs. Savukārt nenorobežotā būvlaukumā elektroniskās darba laika uzskaites sistēmā jāreģistrē dati tikai par būvniecībā nodarbinātām personām.

Par elektroniskās darba laika uzskaites ieviešanu būvlaukumā atbildīgs ir galvenais būvdarbu veicējs. Apakšuzņēmēja pienākums ir nodrošināt, lai viņa darba ņēmēji reģistrētu uzturēšanās laiku būvlaukumā nodrošinātajā elektroniskajā darba laika uzskaites sistēmā.

Elektroniskajā darba laika uzskaites sistēmā reģistrētos datus izmantos Valsts ieņēmu dienests darbaspēka nodokļu administrēšanai, Valsts darba inspekcija darba tiesisko attiecību reglamentējošo normatīvo aktu ievērošanas uzraudzībai un kontrolei, un Būvniecības valsts kontroles birojs, kontrolējot būvspeciālistu klātbūtni būvniecības būtiskajos posmos. Šo iestāžu darbinieki ir tiesīgi pieprasīt un saņemt elektroniskās darba laika uzskaites sistēmā reģistrētos datus gan atrodoties būvlaukumā, gan attālināti.  

Likumā arī noteiktas tehniskās un drošības prasības būvlaukumos ierīkojamajiem tehnoloģiskajiem risinājumiem, kas nodrošinās elektronisko darba laika uzskaiti.

Tāpat likumā noteikts, ka reģistrētajos datos par būvlaukumā nodarbinātas personas darba stundām pieļaujamā novirze no faktiski uzskaitītajām darba stundām kalendārā mēneša ietvaros ir 10%. Šāda novirze noteikta, ņemot vērā objektīvus apstākļus un būvniecības specifiku, lai strādājošie varētu ierasties būvlaukumā pirms darba laika sākuma, piemēram, lai pārģērbtos un sagatavotos darbam un pēc darba laika beigām nebūtu steidzami jāatstāj būvlaukums, bet būtu iespējams, piemēram, pārģērbties un sagaidīt transportu.

Sākot ar 2019. gada 1. janvāri būvlaukumu elektroniskajās darba laika uzskaites sistēmās uzkrātie dati būs jānodod vienotajā elektroniskās darba laika uzskaites datu bāzē.

Papildu informācijai – saite uz XIV nodaļu likumā “Par nodokļiem un nodevām”.

Lasīt vairāk...

Ar krāšņu balonu salūtu svinīgi atklāta t/p “Alfa” paplašināšanās

Vakar, 3. oktobrī, tirdzniecības parka (t/p) “Alfa” teritorijā ar krāšņām dekorācijām, vērienīgu balonu salūtu un stūrakmens svinīgu ielikšanu oficiāli uzsāka t/p “Alfa” paplašināšanos. Projektu plānots pabeigt 2019. gada rudenī, bet jau tagad, paplašināšanās atklāšanas ceremonijā, iezīmējās galvenie gaidāmo pārmaiņu vadmotīvi – sirsnība, ģimeniskums un aizraujoša izklaide.

Svinīgajā t/p “Alfa” stūrakmens ielikšanā piedalījās Linstow Center Management valdes priekšsēdētājs Frode Gronvolds (Frode Grønvold), Multi Corporation Korporatīvās attīstības direktors Gaveins Minks (Gawein Minks), Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks, Nīderlandes vēstnieks Pīters Jans Langenbergs (Pieter Jan Langenb), Swedbank Latvija Lielo uzņēmumu apkalpošanas daļas vadītājs Lauris Mencis, kā arī SIA Merks valdes loceklis un celtniecības direktors Jānis Šperbergs, savukārt ceremoniju klātienē vēroja vairāki lūgtie viesi, tostarp t/p “Alfa” uzticīgie klienti un sadarbības partneri.

“Vēlamies, lai ģimenes pēc iespējas vairāk pavada laiku kopā un lai šis kopā pavadītais laiks būtu krāsains, aizraujošs un daudzpusīgs. Tieši tāpēc, ņemot vērā klientu pieprasījumu un nomnieku plašo piedāvājumu, t/p “Alfa” ir gatava pārmaiņām. Nākamo divu gadu laikā esam ieplānojuši virkni interesantu pasākumu, lai arī apmeklētāji varētu iesaistīties un būt daļa no t/p “Alfa” ģimenes šajā pilnveidošanās procesā. Tāpēc arī paplašināšanās atklāšanas ceremoniju veidojām tādu, lai gaisā virmotu draudzīga atmosfēra, krāsainība un prieks par pārmaiņām – jo tie patiešām ir svētki,” atzīst t/p “Alfa” vadītāja Irīna Toropova.

Paplašināšanās ceremonijas atklāšana bija īsta dzīvespriecīgu sajūtu pērle – pasaku tēli, bērnu čalas, tūkstošiem košu balonu salūts, ritmiska mūzika un daudz krāsainu zīmējumu. Par jautru noskaņojumu rūpējās atraktīvais pasākuma vadītājs Renārs Zeltiņš, savukārt muzikāli viesus izkustināja Andžeja Grauda Bungu skolas audzēkņi un DJ Zane Stocka. Kā solis pretī spožākam un lielākam t/p “Alfa”, tika ierakts laba vēlējumos apgleznots stūrakmens. Savukārt klātesošie viesi, tai skaitā bērni, uzrakstīja uz baloniem vēlēšanos, ko pēcāk palaida gaisā, lai vēlēšanās piepildās.

Pasākumu kuplināja arī audžuģimenes no visas Latvijas. “Latvijas nākotne ir stipras un spēcīgas ģimenes, kā arī bērni, kuri uzaug ģimeniskā vidē. Ikdienā labdarības organizācija “Palīdzēsim.lv” palīdz daudzbērnu un audžuģimenēm, kā arī sniedz atbalstu tām ģimenēm, kurām šobrīd ir krīzes situācija. Tā, kopīgiem spēkiem palīdzot, padarām tās par laimīgām ģimenēm.  Vieniem mums to nepaveikt, tādēļ jo īpaši novērtējam sadarbības iespējas. Būt kopā tirdzniecības parka “Alfa” paplašināšanās darbu uzsākšanas ceremonijā, kuras laikā vairāk nekā piecdesmit bērniem bija iespēja piedalīties dažādās radošajās aktivitātēs un saņemt jaukas dāvaniņas, bija liels prieks. Šis īpašais notikums padarīja krāsaināku bērnu ikdienu!” – Ilze Skuja, labdarības organizācijas “Palīdzēsim.lv” vadītāja.

Kā vēsta Frode Gronvolds, Linstow Center Management valdes priekšsēdētājs: “Jaunais projekts paredz to, ka ģimenes varēs ne tikai iepirkties, apmeklēt kino, bet arī sportot un, kas pats svarīgākais, – kopā ieturēt maltīti plašajā ēdināšanas zonā, kas tiks izbūvēta jaunā korpusa trešajā  stāvā. Tāpat arī t/p “Alfa” pieguļošā teritorija tiks labiekārtota un apzaļumota, sniedzot apmeklētājiem papildu iespējas nesteidzīgai un mierīgai atpūtai.”  

Par gaidāmajām pārmaiņām SIA Merks valdes loceklis un celtniecības direktors Jānis Šperbergs vēsta: “Mēs ticam, ka arī t/p “Alfa” paplašināšana būs viens no tādiem darbiem, ko redzēs un novērtēs gan apmeklētāji, gan nomnieki, gan apkārtnes iedzīvotāji, un ar šo veikumu mēs varēsim lepoties vēl daudzus gadus. “Merks” ir pozitīvo pārmaiņu būvkompānija, tāpēc es novēlu būvniecības laikā saglabāt optimismu, raitu darba gaitu un nedaudz pacietības, lai radītu patiešām skaistu rezultātu, kas dos gandarījumu mums visiem.

Paplašināšanās projekts palielinās tirdzniecības parka „Alfa” platību par 30 000m2, kopējai tirdzniecības centra platībai sasniedzot 100 000m2, savukārt nomnieku skaits no pašreizējiem 170 tiks palielināts līdz 250. Projekta kopējās investīcijas sasniedz 55 miljonus eiro un to plānots pabeigt 2019. gada augustā. Swedbank Latvija ir projekta finanšu partneris, sniedzot 40 miljonu eiro lielu aizdevumu būvniecībai.

Par Linstow Center Management

SIA Linstow Center Management, Galactico tirdzniecības centru (Alfa, Origo, Galerija Centrs, Mols un Dole tirdzniecības centri) attīstītājs un nekustamo īpašumu apsaimniekotājs darbojas Latvijā jau 20 gadus.  Kopējā LCM apsaimniekojamā tirdzniecības centru platība Latvijā ir vairāk nekā 230 000 m², bet visā Baltijā 329 000 m². LCM apsaimnieko arī t/c Ülemiste – lielāko tirdzniecības centru Igaunijā. www.linstow.lv

 

Par Multi

Multi ir augstas klases tirdzniecības centru īpašnieks, apsaimniekotājs un attīstītājs Eiropā un Turcijā. Kā veiksmīga un uz izaugsmi orientēta Eiropas mazumtirdzniecības platforma Multi galvenais mērķis ir veicināt, pārvaldīt un uzlabot ilgtspējīgus ienākumus no nomas. Multi projekti norāda uz ekonomisko izaugsmi un sociālo attīstību pilsētās un reģionos, kur tie tiek īstenoti. Kopš dibināšanas 1982. gadā Multi ir aktīvi piedalījies vairāk nekā 190 projektu attīstīšanā un pašlaik uzņēmumam pieder un tas apsaimnieko vairāk nekā 130 tirdzniecības centru. Multi darbojas 13 valstīs, tajā skaitā Nīderlandē, kur atrodas tā galvenais birojs, kā arī Apvienotajā Karalistē, Beļģijā, Īrijā, Itālijā, Latvijā, Polijā, Portugālē, Slovākijā, Spānijā, Ukrainā, Vācijā un Turcijā. Vairāk informācijas: www.multi.eu.

Papildu informācijai:

Ginta Martini

Projektu vadītāja, Nords Porter Novelli

T.: +371 28622680

E-pasts: ginta.martini@porternovelli.lv

Lasīt vairāk...

Jubilāri 2017.gada oktobrī

Latvijas Būvinženieru savienības biedru dzimšanas dienas

2017.gada oktobrī

Dainis Šēlis - 1.oktobrī, Juris Kantiševs - 4.oktobrī, Aija Rijniece - 5.oktobrī, Antons Jastržemskis - 7.oktobrī, Aivars Lipskis - 8.oktobrī, Māris Lipe - 12.oktobrī, Zaiga Upeniece - 14.oktobrī, Anatolijs Šaronovs - 19.oktobrī, Albīns Skudra - 23.oktobrī, Gunārs Asars un Ivans Timofejevs - 25.oktobrī, Dainis Zauers- 26.oktobrī.

 

Lai vienmēr dvēsele Tava kā brīnumsvecīte zied,

lai ziedi, zvaigznes un sapņi tur savākti vienuviet!

Lai vienmēr ir radoša doma, kas apvāršņa tālumos skrien,

lai esi kā jūra, kā joma, kas dzintara pilna arvien!

/Kornēlija Apškrūma/

 

Lasīt vairāk...

2017.gada balvu Rīgas arhitektūrā saņem Pullman viesnīca Jēkaba ielā 24

Pirmdien, 2.oktobrī, Pasaules arhitektūras dienā jau divpadsmito reizi tika pasniegta Gada balva Rīgas arhitektūrā. 2017. gada balva Rīgas arhitektūrā ir piešķirta “Pullman Riga Old Town” viesnīcai un tās autoriem: Mārtiņam Hermansonam, Robertam Valdmanim, Olafam Ieviņam, Norai Saulespurēnai, Kristapam Grundšteinam, Aldim Blicsonam un Tomam Kokinam – “Par apjomīgas publiskās ēkas mūsdienīgu un emocionāli izteiksmīgu risinājumu vēsturiskajā vidē”.

Papildus gada balvai skates žūrija piešķīra vienpadsmit atzinības par izcilību, piemēru un sasniegumiem atsevišķu objektu arhitektūrā.

„Šī gada balva atspoguļo aktuālo viesnīcu būvniecības tendenci vēsturiskajā centrā un Vecrīgā, tostarp izsvērtu un kvalitatīvu projektu īstenošanā. Tāpat Rīgā parādās vērienīgi īres namu projekti, kas savukārt iezīmē jaunu tendenci nekustamo īpašumu tirgus nozarē,” uzsver Rīgas pilsētas arhitekts Gvido Princis.

“Tāpēc lēmums piešķirt – 2017. gada balvu Rīgas arhitektūrā Pullman Riga Old Town viesnīcai un tās autoriem nebija grūts. Tā nav tikai “kārtējā” viesnīca, bet arī pasākumu centrs un jauna tikšanās vieta vecpilsētā, tas ir apjomīgs un kvalitatīvi īstenots projekts, tas uzrunā gan sabiedrību, gan profesionāļus, un to raksturo autoru kolektīva un pasūtītāja spēja īstenot ambīcijas un rast kompromisu dažādos jautājumos, tostarp ievērojot pietāti pret Vecrīgu un apkārtējo arhitektūras mantojumu,” akcentē G.Princis.

Jāatzīmē arī sabiedrības aktīvā iesaiste pretendentu vērtēšanas procesā un tāpēc arī šogad jau tradicionāli tika pasniegtas arī „Sabiedrības atzinības” būvēm, kuras pozitīvi novērtējuši visvairāk apmeklētāju Rīgas pilsētas arhitekta biroja Facebook vietnē. Šogad “Sabiedrības atzinību izpelnījās divi objekti – trīs daudzstāvu dzīvojamo (īres) namu pārbuve Ģertrūdes ielā 121 (projektētāja Agnese Lāce) un daudzfunkcionāla daudzstāvu ēkas jaunbūve Sporta ielā 11 (projektētājs – SIA “Diānas Zalānes projektu birojs”).

Kā pēdējos gados ierasts, balvas pasniegšana simboliski notika iepriekšējā gadā par labāko atzītajā būvē – Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā Torņakalnā. Pērn 2016.gada balva Rīgas arhitektūrā “Par inovatīviem tehniskajiem un iekštelpu organizatoriskiem risinājumiem, radot studēt vēlmi veicinošu un mūsdienīgu vidi” tika piešķirta būves autoriem arhitektiem Vitai Polkovņikovai, Inai Kuļikovskai, Kristapam Bautram, Dacei Zariņai, Raivim Liepiņam, Madarai Plāciņai, Alisei Jēkabsonei un ainavu arhitektei Ingūnai Rozentālei.

Skatē tika pārstāvētas būves no biroju ēku, daudzdzīvokļu ēku, izglītības iestāžu, muzeju un baznīcu, ražošanas būvju, tirdzniecības ēku, transporta infrastruktūras, veselības aprūpes iestāžu, kā arī viesnīcu kategorijām. No 725 aizvadītajā gadā ekspluatācijā nodotajiem būvobjektiem Rīgā balvas dalībnieku reģistrā tika iekļautas un tālākai izvērtēšanai izvirzītas 29 būves.

Arhitektūras sasniegumu skati organizē pašvaldības aģentūra „Rīgas pilsētas arhitekta birojs” sadarbībā ar Rīgas domes struktūrvienībām un partneriem. Dalībniekus – būves un to autorus – skatei varēja izvirzīt Rīgas pilsētas arhitekta birojs, valstiskās un nevalstiskās institūcijas un organizācijas, kā arī jebkura juridiska un fiziska persona.

  1. gada balva Rīgas arhitektūrā

ATZINĪBAS

Sabiedrības atzinība:

Trīs daudzstāvu dzīvojamo māju pārbūves Ģertrūdes ielā 121

- projektētājai Agnesei Lācei

- pasūtītājam SIA “Rentējas”

- būvētājam SIA “Millers & Gabrilovičš”

Sabiedrības atzinība:

Daudzfunkcionālās daudzstāvu ēkas jaunbūves Sporta ielā 11

- projektētājam SIA “Diānas Zalānes projektu birojs”

- pasūtītājam IPAS “INVL Asset Management”, Hanner Group

- būvētājam SIA “Alfa Construction”

Atzinība:

Daudzfunkcionālās daudzstāvu ēkas jaunbūves Sporta ielā 11

- pasūtītājam Hanner Group

“Par pasaulē atzītu ēku ilgtspējas standartu iekļaušanu projektā”

Atzinība:

Saeimas komisiju ēkas pārbūves Jēkaba ielā 6/8

- projektētājam SIA “Projektēšanas birojs Arhis”

- būvētājam SIA “Velve

“Par arhitektoniskās koncepcijas precīzu īstenojumu”

Atzinība:

Divu daudzstāvu dzīvojamo māju pārbūves Krāsotāju ielā 28

- projektētājiem Agnesei Lācei un Naurim Piļānam

- pasūtītājam SIA “PTS28”

“Par tipiska Rīgas centra īres nama atjaunošanu un pielāgošanu mūsdienu īrnieku vajadzībām”

Atzinība:

Rīgas Doma torņa pārbūves Herdera laukumā 6

- projektētājam SIA “Būvinženieru konsultāciju birojs”

- pasūtītājam Latvijas evaņģēliski luteriskai Baznīcai

- būvētājam SIA “Arčers”

“Par Rīgas silueta – Eiropas kultūras mantojuma zīmes – būtiska elementa atjaunošanu”

Atzinība:

Impregnēšanas ceha jaunbūves Finiera ielā 6

- pasūtītājam AS “Latvijas Finieris”

“Par mērķtiecīgu koka būvizstrādājumu izmantošanu ražošanas ēkā”

Atzinība:

Mēbeļu salona pārbūves Čiekurkalna 1. līnijā 6/8

- pasūtītājam SIA “Kate”

“Par būtisku ieguldījumu Čiekurkalna apkaimes revitalizēšanā”

Atzinība:

Viesnīcas pārbūves Pasta ielā 3

- pasūtītājam SIA “Arktika Nord”

“Par atbildīgu ieguldījumu Vecrīgas nogabala sakopšanā”

Atzinība:

Saeimas komisiju ēkas pārbūves Jēkaba ielā 6/8

- projektētājam SIA “Projektēšanas birojs Arhis”

“Par augstvērtīgiem vides pieejamības risinājumiem”

Atzinība:

Dzīvojamā mājas ar restorānu Jāņa ielā 18

- projektētājam SIA “Arhitekts Druvis Dobelis”

“Par iejūtīgu laikmetīgu pienesumu vēsturiskajā vidē”

Atzinība:

Saieta nama Lāčplēša ielā 71

- projektētājam SIA “Sestais stils”

“Par veiksmīgiem ārtelpas un iekštelpas detaļu risinājumiem”

Atzinība:

Viesnīcas pārbūves Jēkaba ielā 24

- pasūtītājam SIA “Wisher Enterprise LV”

- būvētājam SIA“FFB Serviss

“Par apjomīgas publiskās ēkas mūsdienīgu un emocionāli izteiksmīgu risinājumu vēsturiskajā vidē”

  1. gada balva Rīgas arhitektūrā

Viesnīcas pārbūves Jēkaba ielā 24 autoriem Mārtiņam Hermansonam, Robertam Valdmanim, Olafam Ieviņam, Norai Saulespurēnai, Kristapam Grundšteinam, Aldim Blicsonam un Tomam Kokinam

“Par apjomīgas publiskās ēkas mūsdienīgu un emocionāli izteiksmīgu risinājumu vēsturiskajā vidē”

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei