Objekti filtrēti pēc datums: oktobris 2017

Salaspils Siltums iegūst pasaules izcilības balvu enerģētikā

SIA Salaspils Siltums ir pirmais Latvijas uzņēmums, kas ieguvis prestižo apbalvojumu “GLOBAL DISTRICT ENERGY CLIMATE AWARD” (Vispasaules centralizētās enerģijas klimata balva).

Reizi divos gados par šo augsto apbalvojumu sacenšas Eiropas, Ziemeļamerikas un Āzijas centralizētās enerģijas uzņēmumi, prezentējot izcilos sasniegumus un unikālus, inovatīvus projektus. Pirmo reizi balva tika pasniegta 2009.gadā. Deviņu gadu laikā vērtēšanai tika iesniegti 120 pieteikumi no ASV, Kanādas, Somijas, Ķīnas, Francijas, Dānijas un citām valstīm. Apbalvoti tiek vien pieci labākie projekti. Šogad starp tiem - uzņēmums no Salaspils.

Pašvaldības uzņēmumam Salaspils Siltums tika piešķirts apbalvojums kategorijā “Modernizācija”. Uzņēmuma panākumi ir pamanīti un atzīti ne tikai Latvijas un Eiropas mērogā, bet visā pasaulē. To nodrošināja inovatīva pieeja darbam, jaunāko tehnoloģiju izmantošana un drosme būt pionieriem savā jomā.

Salaspils Siltums rekorda īsā laikā ir spējis izaugt no ierindas postpadomju katlumājas līdz pasaules līmeņa siltumapgādes uzņēmumam. Tika paveikta vērienīga centralizētās siltumapgādes sistēmas modernizācija, kas ļāva samazināt dabasgāzes patēriņu, aizstājot to ar vietējo, atjaunojamo enerģijas resursu – šķeldu. Veikto pasākumu rezultātā uzņēmums ir spējis ievērojami samazināt siltuma zudumus, vienlaikus samazinot negatīvo ietekmi uz vidi.

Raimonds Čudars, Salaspils novada domes priekšsēdētājs: "Salaspils Siltums ir piemērs tam, ka arī pašvaldības kapitālsabiedrība var būt enerģiska, mērķtiecīga un efektīva, ka tā var būt paraugs citiem, ieviešot inovatīvas tehnoloģijas. Mēs lepojamies ar mūsu uzņēmumu gan Latvijā, gan tagad arī starptautiskā mērogā."

Uzņēmumam ir ambiciozi nākotnes plāni. 2018. gadā Salaspils Siltums paredz uzstādīt saules kolektorus ar akumulācijas tvertni, kas ļautu siltumenerģijas ražošanai izmantot saules enerģiju. Šobrīd projekts ir iesniegts apstiprināšanai ES struktūrfondu līdzfinansējumam.

Papildu informācija par apbalvojumu “GLOBAL DISTRICT ENERGY CLIMATE AWARD”: https://www.districtenergyaward.org/

 

Lasīt vairāk...

EEE dienasgrāmata. Energoefektivitāte – ieguvums vienmēr

Pirms gadiem Latvijā daudziem šķita pašsaprotami, ka atkritumus varēja izgāzt mežā vai dedzināt pagalmā un energoresursus tērēt, nerūpējoties par dabu un nedomājot par izmaksām. Šodien gribam būt konkurētspējīgi, vienlaikus dzīvot tīrā vidē un samazināt enerģijas izmaksas. Lai to sasniegtu, ir jāpieņem lēmumi un jārīkojas gan katram savās mājās, gan iestādēs un uzņēmumos.

Ko nozīmē izmantot enerģiju efektīvi?

Aizvien biežāk sadzīvē un darba vietās sastopamies ar jēdzienu «energoefektivitāte» jeb «enerģijas efektīva izmantošana». Sākotnēji šo terminu bieži vien jaucām ar vārdu “taupība”, bet tagad lielākajai daļai iedzīvotāju pamazām kļūst skaidrs, ka energoefektivitāte nav taupība, bet gan laba saimniekošana, kas ļauj dzīvot komfortā, samazinot izmaksas par enerģiju. Turklāt šādi var dot ieguldījumu vides saglabāšanā un ietaupītās finanses ieguldīt, piemēram, īpašuma renovācijā. Rūpēm par enerģijas atbildīgu izmantošanu ir jākļūst tikpat neatņemamai ikdienas sastāvdaļai kā rūpēm par savu fizisko formu, jo abi šie faktori paaugstina dzīves kvalitāti.

Veids, kā paaugstināt konkurētspēju

Enerģija ir ekonomiskās un sociālās attīstības «pamatdegviela», un energoefektivitātes pasākumi veicina attīstību, palielinot no katras enerģijas vienības iegūtā produkta vai pakalpojuma apjomu. Galvenais investīciju virzītājspēks energoefektivitātē ir tās spēja samazināt enerģijas pieprasījumu un enerģijas izmaksu ietaupījums...

Visu rakstu lasiet žurnāla "Būvinženieris" oktobra numurā!*

*Žurnālu “Būvinženieris” var abonēt http://buvinzenieriem.lv, Latvijas Pastā, LBS birojā - Kr.Barona ielā 99.

Žurnālu var iegādāties LBS birojā - Kr.Barona ielā 99 un SIA “Preses serviss” piegādes vietās Rīgā, Siguldā, Dobelē, Mārupē, Daugavpilī, Cēsīs, Liepājā, Jelgavā, Ventspilī, Ogrē, Bauskā, Ādažos, Madonā, Salaspilī, Jūrmalā, Iecavā, Ķekavā un citur.

Inguna Ozoliņa,

energoefektivitātes eksperte,

Ekonomikas ministrija

Lasīt vairāk...

Latvijas Būvinženieru savienība savās rindās uzņēmusi jaunus biedrus

Š.g. 24.oktobrī Latvijas Būvinženieru savienības (LBS) valdes sēdē tika apstiprināts Latvijas Būvinženieru savienības Uzņemšanas komisijas 19.10.2017. protokols Nr.03/2017 ar kuru LBS tika uzņemti jauni biedri.

LBS biedri:

Didzis Grieze - SIA "Venteg" būvuzrauga palīgs;

Aigars Kenstavičs, VAS "Valsts nekustamie īpašumi" būveksperts;

Staņislavs Vusiks, SIA "BCS Consulting" līdzīpašnieks, projektu vadītājs, SIA "WUG" valdes loceklis;

Jānis Saušs, SIA "MMS Property Solutions" būvniecības projektu vadītājs;

Jānis Āva, SIA "Geo Consultants" būvinženiera palīgs;

Alīna Skobeļeva, VAS "Valsts nekustamie īpašumi" jaunākais būvprocesa vadītājs.

                     

Lasīt vairāk...

Bruno Otersona piemiņai

(1942. gada 17. augusts -  2017. gada 20. oktobris)

Bruno Otersons bija Latvijas Būvinženieru savienības atjaunošanas organizatoru grupas priekšsēdētājs un LBS biedrs kopš tās atjaunošanas 1989. gadā, pirmos piecus gadus – arī LBS valdes priekšsēdētāja vietnieks. No 1993. līdz 1995. gadam Bruno Otersons vadīja LBS izveidoto darba grupu, kas izstrādāja Būvniecības likuma projektu. Viņš bija viens no Latvijas Būvinženieru savienības Statūtu autoriem, tehniski labi sagatavots inženieris ar augstām darba spējām, kurš neielaidās kompromisos, savu nostāju prata argumentēt,  „dzelžaini” pastāvēja uz savu viedokli.  Ļoti aktīvs LBS Izglītības sekcijas dalībnieks.

Būvinženieris Bruno Otersons 1960.gadā absolvēja Rīgas Celtniecības tehnikumu un 1969. gadā – Rīgas Politehniskā institūta Celtniecības fakultāti, bet 1974. gadā pabeidza Centrālā lauku celtniecības Zinātniskās pētniecības un eksperimentālās projektēšanas institūta aspirantūru ar pētījumu par līmētu koka konstrukciju pielietošanas lietderību lauksaimniecības ēku būvniecībai Latvijā. No 1969. gada līdz 1993. gadam institūtā „Lauku projekts” viņš bija vecākais inženieris, grupas vadītājs, projektu galvenais inženieris un nodaļas vadītājs. Pirmajos gados kā konstruktors Bruno Otersons izstrādājis darba zīmējumus vairākām lauksaimniecības ēkās tolaik plaši lietotām konstrukcijām, piemēram, kompleksajiem dzelzsbetona-fibrolīta pārsegumiem un koka-finiera sienu un pārsegumu paneļiem. Vēlāk, būdams projektu galvenais inženieris, viņš vadīja autoru kolektīvu, kurš izstrādāja daudzus sabiedrisko, dzīvojamo un ražošanas ēku eksperimentālos, tipa un individuālos projektus laukiem. Par Jāņamuižas lauku arodvidusskolas sabiedriskā un sadzīves korpusa projekta īstenošanu 1983. gadā Bruno Otersons saņēma Ministru Padomes prēmiju. No 1993. līdz 1998. gadam viņš bija Rīgas rajona padomes izpilddirektors, bet kopš 1998. gada ir Latvijas Pašvaldību savienības padomnieks. Viena no darbības nozarēm šajā amatā ir būvniecība. 

No 1989. līdz 1994. gadam Bruno Otersons bija Rīgas rajona padomes deputāts. 

Atvadīšanās no BRUNO  OTERSONA notiks sestdien, 28. oktobrī, pulksten 12.00 no 1. Meža kapu kapličas.

Lasīt vairāk...

LBS valdes sēdē runā par apvienoto projektēšanas un būvniecības iepirkumu

Latvijas Būvinženieru savienības valdes sēdē viesojās advokātu biroja MPKV juristi Mārtiņš Grīnbergs un Sintija Siliņa. Viņi pastāstīja par priekšlikumiem apvienotajiem projektēšanas un būvniecības iepirkumiem, kuri pašlaik izstrādāti kā metodikas/rokasgrāmatas projekts pēc Latvijas Būvuzņēmēju partnerības pasūtījuma. Pēc  prezentācijas, LBS valdes locekļi  izteica vairākus priekšlikumus, dalījās savā līdzšinējā pieredzē tādos iepirkumos, kas Latvijā jau ir pielietoti.

LBS valde apstiprināja jauno LBS biedru  uzņemšanas komisijas sēdes lēmumu par vairāku jaunu biedru uzņemšanu. Vēl LBS valdes sēdē tika runāts par Eiropas Civilo inženieru padomes sēdi, kura notika 5. un 6. oktobrī un, kurā piedalījās Vija Gēme un Helēna Endriksone, kā arī par būvindustrijas aktualitātēm, par paveikto saistībā ar  RTU, LLU absolvējušajiem jaunajiem būvinženieriem,  žurnāla “Būvinženieris” aktivitātēm un par LBS XXX kongresa sagatavošanas pasākumiem.

Mārīte Šperberga

Lasīt vairāk...

Jēkabpilī, Rēzeknē, Daugavpilī un Preiļos notiks semināri par pieejamo atbalstu daudzdzīvokļu ēku renovācijai

Daugavpilī būs arī seminārs būvvalžu ekspertiem.

Šā gada 1. un 2. novembrī četrās Latgales pilsētās – Jēkabpilī, Rēzeknē, Daugavpilī un Preiļos - notiks semināri par energoefektivitātes pasākumu īstenošanu daudzdzīvokļu ēkās un pieejamo valsts atbalstu. Seminārus organizē Ekonomikas ministrija un Attīstības finanšu institūcija Altum informatīvās kampaņas „Dzīvo siltāk” ietvaros.

Uz semināriem aicinām namu pārvaldīšanas uzņēmumu, dzīvokļu īpašnieku biedrību un būvniecības uzņēmumu pārstāvjus, kā arī daudzdzīvokļu dzīvojamo māju vecākos.

Seminārā „Daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšana. Nosacījumi, renovācijas process un kvalitāte” klātesošie varēs uzzināt par ES fondu atbalsta programmas „Veicināt energoefektivitātes paaugstināšanu dzīvojamās ēkās” nosacījumiem, tehniskās dokumentācijas sagatavošanu, lēmuma pieņemšanas procedūru, kā arī līdzfinansējuma saņemšanu. Seminārā piedalīsies arī banku pārstāvji, kas informēs par kredīta saņemšanas nosacījumiem.

Semināri notiks š.g. 1. novembrī plkst. 11.00 Jēkabpilī un plkst. 17.30 Rēzeknē, bet š.g. 2. novembrī plkst. 11.00 Daugavpilī  un plkst. 17.30 Preiļos.

Detalizētāka informācija par semināru norises vietām un dienas kārtību pieejama Ekonomikas ministrijas mājaslapā. Semināram Jēkabpilī var pieteikties šeit, semināram Rēzeknē var pieteikties šeit, semināram Daugavpilī var pieteikties šeit, bet pasākumam Preiļos var pieteikties šeit.  Sīkāku informāciju par semināriem var saņemt Ekonomikas ministrijā (dzivosiltak@em.gov.lv, 67 013240). Jaunumiem par ēku energoefektivitāti var sekot līdzi arī twitter.com/siltinam un facebook.com/dzivosiltak.

Vienlaikus, š.g. 2.novembrī plkst. 11:00 Daugavpils novada domes telpās (Daugavpils novada dome, 1.stāvs, 8.kabinets) Ekonomikas ministrija un Labklājības ministrija organizē semināru "Būvniecības process un vides pieejamība”. Dalībai seminārā tiek aicināti Latgales reģiona būvvalžu eksperti. Pasākuma dienas kārtība publicēta šeit.

Kā zināms, 2016. gada 15. martā Ministru kabinets apstiprināja jauno atbalsta programmu energoefektivitātes paaugstināšanai daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkās. Atbalstam daudzdzīvokļu ēku renovācijai laika periodā no 2016. - 2023. gadam būs pieejami 166 470 588 eiro. Jaunās programmas ietvaros plānots atbalstīt aptuveni 1 700 ēku atjaunošanu, sniedzot iespēju gandrīz 13,5 tūkstošiem ģimeņu sasniegt būtisku enerģijas ietaupījumu. Atbalstu daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumiem sniedz Attīstības finanšu institūcija Altum. Sīkāka informācija par programmu ir pieejama  Altum mājaslapā un Ekonomikas ministrijas mājaslapā.

Lasīt vairāk...

Intervija ar Būvniecības valsts kontroles biroja vadītāju Svetlanu Mjakuškinu

Atbilstoši tirgus ātrumam.

Kopš 1. augusta Būvniecības valsts kontroles biroju vada Svetlana Mjakuškina. Žurnāls Būvinženieris iepazīstina ar jauno direktori.

Tikai retais būvniecības nozarē jūs pazina. Lūdzu, pastāstiet, no kādas jomas nākat?

Valsts pārvaldē strādāju kopš 2007. gada. Desmit gadu nostrādāju Patērētāju tiesību aizsardzības centrā. Sāku kā vecākā eksperte individuālo aizsardzības līdzekļu jomā, vēlāk vadīju patēriņa preču uzraudzības daļu, pēc tam tehniskās un metroloģiskās uzraudzības daļu. Pēdējo gadu vadīju departamentu, kura pārziņā ir nepārtikas preču uzraudzības daļa, bīstamo iekārtu uzraudzība un metroloģijas daļa. Viena no manām atbildības jomām bija arī būvizstrādājumu uzraudzība ne tikai tirgū, bet arī būvlaukumos.

Man ir maģistra grāds visaptverošās kvalitātes vadībā, patlaban studēju RTU doktorantūrā un strādāju pie promocijas darba, kas saistīts ar uzraudzības pilnveidošanu. Kandidējot uz šo amatu, ļoti labi apzinājos, ka mani vērtēs profesionāla nozare, skatīsies uz darbiem un gaidīs rezultātus. Nevarētu teikt, ka nozare man būtu sveša, jo būvizstrādājumu uzraudzība ir daļa no tās. Mana pieredze un zināšanas, vēlme tiešām pilnveidot, sadarboties un rast risinājumu bija motivators, kāpēc kandidēju uz šo amatu. Šķiet, tieši tas, ka nebiju tik ļoti iekšā nozarē, bija pamatīgs bonuss. Esmu atvērta diskusijām, gatava runāt ar visām iesaistītajām pusēm, man nav nekādu aizspriedumu, viedokļu par to, ko kurš domā. Varu neitrāli paskatīties uz visu un izdarīt secinājumus.

Kāds bija jūsu pirmais darbs, stājoties amatā?

Pirmām kārtām pārliecinājos par iekšējo procesu efektivitāti. Redzu, ka kontroles birojs ir uzkrājis milzīgu pieredzi – gan kā organizācija, gan katrs tajā strādājošais eksperts atsevišķi. Redzu arī lietas, ko, nedaudz pamainot, mēs varētu paveikt efektīvāk, lai palīdzētu nozarei attīstīties.

Viens no aktuālākajiem jautājumiem ir Būvniecības informācijas sistēmas (BIS) attīstība.

Attīstot BIS funkcionalitāti, ir svarīgi nodrošināt ērtu elektronisko būvniecības dokumentācijas apriti, veidojot BIS arī kā informēšanas platformu, kur būtu iegūstama visa nepieciešamā ar būvniecību saistītā informācija, tostarp metodiskie norādījumi, ieteikumi, ko sniedz ne vien Būvniecības valsts kontroles birojs, bet arī citas uzraudzības iestādes, piemēram, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs, Valsts darba inspekcija un tā tālāk...

Visu rakstu lasiet žurnāla "Būvinženieris" oktobra numurā!*

*Žurnālu “Būvinženieris” var abonēt http://buvinzenieriem.lv, Latvijas Pastā, LBS birojā - Kr.Barona ielā 99.

Žurnālu var iegādāties LBS birojā - Kr.Barona ielā 99 un SIA “Preses serviss” piegādes vietās Rīgā, Siguldā, Dobelē, Mārupē, Daugavpilī, Cēsīs, Liepājā, Jelgavā, Ventspilī, Ogrē, Bauskā, Ādažos, Madonā, Salaspilī, Jūrmalā, Iecavā, Ķekavā un citur.

Mārīte Šperberga

Lasīt vairāk...

EM aicina būvniecības NVO pieteikt pārstāvjus darbam Latvijas Būvniecības padomē

Ekonomikas ministrija aicina būvniecības nozares nevalstiskās organizācijas iesaistīties Latvijas Būvniecības padomes darbā un deleģēt organizācijas pārstāvi darbam padomē.

Biedrības un nodibinājumus, kuru statūtos noteiktais darbības mērķis ir būvniecības vai ar būvniecību saistīto profesionālo pakalpojumu attīstība vai laba pārvaldība, aicinām līdz šā gada 1. novembrim iesniegt Ekonomikas ministrijā iesniegumu par pārstāvja deleģēšanu darbam Latvijas Būvniecības padomē. Pieteikumus lūdzam nosūtīt Ekonomikas ministrijai pa pastu uz adresi Brīvības iela 55, Rīga, LV-1519 vai oficiālo e-pasta adresi: pasts@em.gov.lv

Lai deleģētu pārstāvi darbam padomē, biedrībām un nodibinājumiem jāiesniedz Ekonomikas ministrijā iesniegums, kam pievienots valdes (sapulces) lēmums par pārstāvja deleģēšanu, norādot pārstāvja kontaktinformāciju (adrese, tālruņa un faksa numurs, e-pasta adrese) un tā pieredzi pārstāvētajā jomā, kā arī biedrības un nodibinājuma darbības ilgumu un biedru skaitu, klāt pievienojot biedru sarakstu (ja biedri ir juridiskās personas), un informāciju par deleģētā pārstāvju pieredzi šajā biedrībā un nodibinājumā. Šie kritēriji ir būtiski, atbilstoši vēlēšanu rezultātiem, lemjot par konkrēta pārstāvja, iekļaušanu Latvijas Būvniecības padomes sastāvā.

Par Latvijas Būvniecības padomi:

Latvijas Būvniecības padome ir konsultatīva koordinējoša institūcija, kuras darbības mērķis ir veicināt sabiedrības līdzdalību būvniecības politikas izstrādē un īstenošanā. Padome atbilstoši sabiedrības interesēm sniedz Ekonomikas ministrijai un citām nozaru ministrijām priekšlikumus par normatīvo aktu, politikas plānošanas dokumentu, kā arī Eiropas Savienības starptautisko tiesību aktu projektiem, kas skar būvniecības nozari. Padome informē sabiedrību par aktualitātēm būvniecības jomā un veicina būvniecības jautājumu integrēšanu nozaru politikā, izskata sabiedrības pārstāvju iesniegtos priekšlikumus būvniecības procesa pilnveidošanai.

Padomes sastāvā ir pārstāvji no Ekonomikas ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Satiksmes ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas un Latvijas Pašvaldību savienības, kā arī ne vairāk 15 biedrību un nodibinājumu deleģēti pārstāvji. Padomes sastāvs tiek atjaunots katru gadu. Biedrības un nodibinājumi, kuru statūtos noteiktais darbības mērķis ir būvniecības vai ar būvniecību saistīto profesionālo pakalpojumu attīstība vai laba pārvaldība, patērētāju tiesības un ētikas normu ievērošana, var deleģēt savu pārstāvi darbam padomē reizi gadā līdz 1. novembrim.

Padomes locekļu personālsastāvu apstiprina ekonomikas ministrs.

Informācija par Latvijas Būvniecības padomes izveidošanas un darbības kārtību pieejama: http://m.likumi.lv/doc.php?id=268600.

Lasīt vairāk...

Klaušinieku māja valsts simtgadei

Gatavojoties Latvijas valsts simtgadei, VAS Valsts nekustamie īpašumi pērn uzsāka īpaši aizsargājamā kultūras pieminekļa Turaidas muižas kompleksa 18. gadsimtā celtās Klaušinieku mājas atjaunošanu. Projektu plānots pabeigt nākamā gada vasarā, kad vēsturiskajā mājā muzejs ierīkos ekspozīciju par klaušu laiku un zemnieku ceļu līdz Latvijas valstij.

Līdz mūsdienām daļēji bija saglabājušies ēkas pamati un neliela daļa ēkas, kas bija sliktā tehniskajā stāvoklī. Klaušinieku māju atjauno SIA RERE MEISTARI. 18. maijā nosvinēti Klaušinieku mājas spāru svētki. Pēc tiem Latvijas Būvinženieru savienības valdei RERE MEISTARI sagādāja patīkamu pārsteigumu – iespēju savām rokām izmēģināt, kā top Klaušinieku mājas māla kleķa sienas. Process iepatikās! Turaidas muzejrezervāta direktore Anna Jurkāne pastāstīja, ka muzejrezervāts izvirzījis Latvijas valsts simtgades atzīmēšanas mērķiem – aktualizēt Latvijas vēsturi un Latvijas valsts izveidi ietekmējošus notikumus – atbilstošu uzdevumu. Klaušinieku mājas atjaunošana ir nozīmīgs notikums.

Māja strādniekiem un lopiem

Turaidas muižas kompleksa apbūve ietver daudzfunkcionālas saimniecības ēkas. Viena no tām – Klaušinieku māja. Muiža bija lielsaimniecība, un tajā no Jurģiem līdz Miķeļiem ik dienas strādāja aptuveni 70–80 cilvēku. Ziemā ļaužu bija mazāk. Uz darbu klaušinieki ieradās pirmdienās ap pusdienlaiku un sestdienās ap to pašu laiku tika atlaisti mājās. Piecas naktis viņiem bija jāguļ ārpus mājas, kaut kur jānovieto zirgi, rati, darbarīki, pārtikas cibas, drēgnajā laikā jāžāvē drēbes. Klaušinieku mājas sienas veidotas no māla kleķa, un ēkai bijis četrslīpju jumts ar platām pārkarēm. Ēkas rietumu gals būvēts kā liela apkurināma telpa, kurā pārnakšņoja klaušinieki. Austrumu galā atradusies uz stabiem balstīta stadula ar plašu nojumi viņu zirgiem.

Lai mūri izžūtu pirms rudens slapjdraņķa, kleķa ēku būvēja sausā laikā vasaras pirmajā pusē...

Visu rakstu lasiet žurnāla "Būvinženieris" oktobra numurā!*

*Žurnālu “Būvinženieris” var abonēt http://buvinzenieriem.lv, Latvijas Pastā, LBS birojā - Kr.Barona ielā 99.

Žurnālu var iegādāties LBS birojā - Kr.Barona ielā 99 un SIA “Preses serviss” piegādes vietās Rīgā, Siguldā, Dobelē, Mārupē, Daugavpilī, Cēsīs, Liepājā, Jelgavā, Ventspilī, Ogrē, Bauskā, Ādažos, Madonā, Salaspilī, Jūrmalā, Iecavā, Ķekavā un citur.

Mārīte Šperberga

Foto: Mārīte Šperberga

Lasīt vairāk...

Noslēdzies fotokonkurss “Energoefektivitāte mums apkārt”

Fotokonkursa “Energoefektivitāte mums apkārt” laureāti – Māra Prindule, SIA “Salaspils siltums” un Jelgavas pilsētas pašvaldība

Ekonomikas ministrijas un žurnāla “Būvinženieris” izsludinātajā fotokonkursā “Energoefektivitāte mums apkārt” no 27 iesniegtajām fotogrāfijām konkursa žūrija izvēlējās trīs laureātus: Māras Prindules, SIA “Salaspils siltums” un Jelgavas pilsētas pašvaldības fotogrāfijas.

Konkursa “Energoefektīvākā ēka Latvijā” žūrijas vadītāja, žurnāla “Būvinženieris” galvenā redaktore Mārīte Šperberga “Šī gada energoefektivitātei veltītais konkurss iepriecināja gan ar daudzveidību, gan ar idejām, atraktivitāti un izdomu. Vieni fotogrāfijās apmācīja jauno paaudzi, citi stāstīja cik paši ir energoefektīvi gan darbā, gan mājās. Vēl kādi lepojās ar jaunajām un atjaunotajām būvēm, kurās dzīvo vai kuru energoefektivitātes risinājumu izstrādāšanā paši piedalījušies. Ļoti iepriecināja, ka foto autori veidoja stāstus: ikdienai, tuvākai un tālākai nākotnei un šos stāstus parādīja fotogrāfijās. Paldies par atsaucību! Varu vien mudināt visu gadu sekot līdzi aktivitātēm, lai nākamā gadā foto konkursam piedāvātu vēl interesantākus foto un oriģinālākus stāstus.”

Konkursa laureāte Māra Prindule konkursam iesniedzot savu fotogrāfiju uzsvēra, “Aitu vilna, kam piemīt izcila siltumizolācijas spēja, jau gadsimtiem tiek izmantota ēku siltināšanai. Arī latviešu etnogrāfiskie cimdi, kas adīti no vilnas dzijas, sasildīs ikvienu māju, un cimdos ieadītās rakstu zīmes aizsargās no visa sliktā, nesīs pārticību, laimi un prieku mājas saimniekam”.

Konkursa žūrijas vērtējumā 2. vieta piešķirta SIA “Salaspils siltums” iesniegtajai fotogrāfijai un 3.vieta – Jelgavas pilsētas domes iesniegtajam  attēlam.

Konkursa “Energoefektīvākā ēka Latvijā” žūrijas Simpātiju balva tika piešķirta Annai Paturskai.

Žurnāls “Būvinženieris” sveica arī savus favorītus – Katrīnu Sproģi un Arti Ramu.

Kā rakstījām iepriekš, š.g. 2.oktobrī Ekonomikas ministrija un žurnāls “Būvinženieris” izsludināja fotokonkursu “Energoefektivitāte mums apkārt” un aicināja ikvienu Latvijas iedzīvotāju dalīties ar fotogrāfijām, kurās fiksēta energoefektivitāte jebkādos tās aspektos. 

Konkursa žūrija vērtēja 27 iesniegtās fotogrāfijas. Fotokonkursa uzvarētājus noteica konkursa “Energoefektīvākā ēka Latvijā” žūrijas vērtējums. Primārais konkursa darbu vērtēšanas kritērijs bija fotogrāfiju atbilstība konkursa tēmai, mākslinieciskais redzējums un darba saturs jeb vēstījums.

Savukārt, laikā no 10. līdz 16. oktobrim ikvienam interesentam bija iespēja nobalsot par, viņaprāt, labākajiem konkursa darbiem Ekonomikas ministrijas informatīvās kampaņas “Dzīvo siltāk” kontā facebook.com (facebook.com www.facebook.com/dzivosiltak), spiežot pie konkursa darbiem pogu “Man patīk” (jeb Like). Facebook.com lietotājiem visvairāk simpatizēja Egila Maļinovska fotogrāfija un tās vēstījums. Viņam tiks pasniegta Ekonomikas ministrijas Simpātiju balva. 

Fotokonkursa mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par energoefektivitāti visos enerģijas izmantošanas sektoros  (ēkas, transports, iekārtas u.c.) un aspektos (ekonomiskie, sociālie, vides u.c.) un aicināt iedzīvotājus ik dienu īstenot energoefektivitātes uzlabošanas pasākumus.

Visi konkursam iesūtītie darbi ir publicēti informatīvās kampaņas “Dzīvo siltāk” kontā facebook.com (www.facebook.com/dzivosiltak), kā arī tie būs apskatāmi izstādes “Māja. Dzīvoklis” laikā (no š.g. 19.-22.oktobrim) informatīvās kampaņas “Dzīvo siltāk” stendā. 

Konkurss tika rīkots informatīvās kampaņas “Dzīvo siltāk” un konkursa “Energoefektīvākā ēka Latvijā” ietvaros.

Elita Rubesa - Voravko

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei