Objekti filtrēti pēc datums: septembris 2016

Atbalstam centralizētās siltumapgādas energoefektivitātes paaugstināšanai un vietējo AER izmantošanai būs pieejami 53 miljoni eiro

Ekonomikas ministrija izstrādājusi un saskaņošanai nodevusi ES fondu atbalsta programmu energoefektivitātes paaugstināšanai un vietējo atjaunojamo energoresursu (AER) izmantošanai centralizētajā siltumapgādē. Atbalsta programmas kopējais finansējums ir 53 194 494 eiro.

Atbalstu granta veidā programmas ietvaros varēs saņemt siltumapgādes komersanti. Vienam projekta iesniedzējam un viņa saistītajām personām maksimāli pieejamais publiskā finansējuma apmērs ir 8 000 000 eiro. Būtiski atzīmēt, ka pašvaldības varēs sniegt papildu finansiālu atbalstu projekta īstenošanai (piemēram, galvojuma veidā) komersantiem, ja pašvaldība tiem deleģējusi siltumapgādes organizēšanu iedzīvotājiem un līdz ar to tas ir atzīstams par sabiedrisko pakalpojuma sniedzēju ar vispārēju tautsaimniecisku nozīmi.

Maksimāli pieļaujamā atbalsta intensitāte no projekta kopējām attiecināmajām izmaksām ir:

·         35%, ja tiks veikti ieguldījumi siltumavota efektivitātes paaugstināšanai,

·         40%, ja tiks veikti ieguldījumi siltumenerģijas pārvades un sadales sistēmas efektivitātes paaugstināšanai.

Programmas ietvaros komersanti varēs saņemt atbalstu šādu aktivitāšu īstenošanai:

-          siltumavota un pārvades, un sadales sistēmas rekonstrukcija un būvniecība, tai skaitā tehnoloģisko iekārtu iegāde un uzstādīšana;

-          koģenerācijas stacijas pārbūve par siltumavotu, kas tiek darbināts ar atjaunojamiem energoresursiem;

-          projekta tehniskās dokumentācijas sagatavošana;

-          projekta vadības un uzraudzības nodrošināšana.

Programmas ietvaros līdz 2023. gada 31. decembrim plānots sasniegt šādus rezultātus:

-          rekonstruēto siltumtīklu garums – 70 km;

-          siltumenerģijas zudumu samazinājums rekonstruētajos siltumtīklos – 49 000 MWh/ gadā;

-          atjaunojamo energoresursu izmantojošu siltumražošanas jaudu modernizācija un pieaugums centralizētajā siltumapgādē – 70 MW;

-          no atjaunojamiem energoresursiem ražotā papildjauda – 28 MW;

-          aprēķinātais siltumnīcefekta gāzu samazinājums gadā – 30 454 CO2 ekvivalenta tonnas.

Atbalsta programmu ieviesīs Centrālā finanšu un līgumu aģentūra, projekta pieteikumu atlasi plānots izsludināt 2017. gada februārī.

 Detalizēti ar atbalsta programmas nosacījumiem var iepazīties Ministru kabineta tīmekļa vietnē publicētajā Ministru kabineta noteikumu projektā „Darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība” 4.3.1. specifiskā atbalsta mērķa „Veicināt energoefektivitāti un vietējo AER izmantošanu centralizētajā siltumapgādē” īstenošanas noteikumi”.

Lasīt vairāk...

Svinīgi ieliek pamatakmeni jaunam dzīvojamo māju kompleksam Jūrmalā “JASMINE GARDEN”

Svinīgā ceremonijā, piedaloties gan projekta attīstītājam “LNK Properties” un arhitektam Jurim Mitenbergam, gan būvniekiem uzņēmuma SIA “Merks” pārstāvjiem, tika ielikts pamatakmens dzīvojamo māju kompleksam “JASMINE GARDEN” Jasmīnu ielā 10, Bulduros, Jūrmalā. 

Jaunajā ēku kompleksā, kas sastāv no četrām trīs stāvu ēkām ar kopējo platību 4600 m2, kopumā tiks izvietoti 48 dzīvokļi platībā no 42 līdz 100 m², no tiem lielākā daļa ir tirgū pieprasītie 3 istabu dzīvokļi (60 - 78 m²). Ēku komplekss, izstrādāts tā, lai organiski iekļautos Jūrmalas vidē, pieskaņojot to vēsturiskās apbūves stilam. Apdarē ir pielietoti divi dažādi materiāli – divi korpusi ir paredzēti ar iepriekš vecināta koka apdari un divi - ar „skujiņā” izvietotām augstvērtīgām flīzēm. Liela uzmanība projektā ir pievērsta maksimālai esošo koku saglabāšanai un augstvērtīgai apzaļumošanai. Projektā ir saglabāti vairāk kā četrdesmit esošie koki – tai skaitā teritorijas vidusdaļā – starp ēkas apjomiem. 

Ikviens “JASMINE GARDEN” iemītnieks varēs baudīt apkārtnes ainavas uz balkona, bet augšējā stāva dzīvoklim, kurš veidots divos līmeņos, pieejama plaša terase ar skatu uz kūrortpilsētu. Iedzīvotāju ērtībām izveidotas noliktavu telpas un pazemes auto stāvvietas, ierīkoti lifti, bet nožogotā, labiekārtotā teritorijā, kurā saglabātas kūrortpilsētai raksturīgās priedes, mazāko iemītnieku priekam un aktīvai atpūtai izmantojams bērnu laukums. Dzīvokļi tiek piedāvāti ar pilnu apdari un ierīkotām virtuvēm, ar iespēju izvēlēties no trīs dažādiem interjera dizainiem. 

Šis jau ir devītais holdinga “LNK Group” nekustamo īpašumu attīstītāja “LNK Properties” dzīvojamās ēkas projekts un jau septītais dzīvojamās ēkas projekts Jūrmalā. Būvniecības darbus SIA “Merks” uzsāka jau šā gada jūlija beigās. Paredzēts, ka kompleksa būvniecība tiks pabeigta 2017. gada rudenī. Projektā kopumā “LNK Properties” investēs 7 miljonus eiro.


Lasīt vairāk...

Izvēlies noderīgu sadarbības partneri – lasītāko žurnālu būvindustrijā „Būvinženieris”!

„Žurnāls „Būvinženieris” – tā ir rokasgrāmata profesionāļiem,” uzskata Lidija Kasjanova „Viacon Latvija” projektu vadītāja.

„Kvalitatīvākais un sakarīgākais žurnāls par būvniecību latviešu mēlē!” ir pārliecināts Edgars Kaplers.

„Žurnāls dod mums, Latvijas lauku uzņēmējiem – būvniekiem, iespēju ielūkoties Rīgā un citās lielajās pilsētās Latvijā, kā arī Eiropā notiekošajā,” ir gandarīti SIA „Jēkabpils PMK” darbinieki, kuri visi lasa „Būvinženieri”.

„Būvinženieris” mums asociējas ar jaunu, profesionālu inženieri, ar profesionāli, kurš spēj izvērtēt ēkas drošumu un piedāvāt pamatotus tehniskus risinājumus atbilstoši standartiem,” spriež Nelda Elsiņa un citi Būvniecības valsts kontroles biroja darbinieki.

„Man patīk mūsu žurnāls, tēmas, raksti, to dziļums,” vērtē RTU profesors Videvuds Ārijs Lapsa.

„Žurnāla formāts ir praktisks un ērti lietojams. Redzēts, ka inženieri žurnālu  skatās būvlaukumā, pārlasa,  pārrunā par reālām situācijām savā būvē,” tā Normunds Grinbergs, Latvijas Būvnieku asociācijas prezidents.

„Būvinženieris” ir praktisks ceļvedis būvindustrijā jau desmit gadus. Aktuāls, neatkarīgs, profesionāls žurnāls par būvindustrijas aktualitātēm. Nozares jaunumi, tehnoloģijas un konstrukcijas, apraksti, likumu un noteikumu prasības, atklājumi būvniecības zinātnē, arhitektūrā, intervijas, stāsti par būvēm un cilvēkiem Latvijā un ārzemēs, kļūdu analīze un risinājumi, ziņas no pirmavotiem, profesionāļu raksti un pētījumi – ikviens lasītājs atradīs sev tuvāko.

Žurnāls „Būvinženieris” ir lasītākais žurnāls nozarē, būvinženiera, projekta vadītāja, arhitekta, projektētāja, konstruktora, profesora un studenta sabiedrotais. Noderīgs būvlaukumos un birojos, pašvaldībās un valsts iestādēs, augstskolās un tehnikumos.

Reizi gadā sadarbībā ar „Lursoft” tiek publicēts pētījums par būvindustrijas nozari Latvijā – noteiktas tendences, analizēta firmu darbība novados, analizēts projektētāju kompāniju darba apjoms.

Regulāri tiek publicēti lasītāju aptauju rezultāti par aktuālām tēmām, piemēram, par  būvuzraudzību, autoruzraudzību, būvspeciālistu kompetences un kvalifikācijas novērtēšanu.

Visplašākais konkursa „Energoefektīvākā ēka Latvijā” atspoguļojums un unikāli energoefektivitātes risinājumi rubrikā „Energoefektīvākās ēkas dienasgrāmata”. Žurnāls ir viens no konkursa „Energoefektīvākā ēka Latvijā” organizatoriem.

Ekskluzīvi materiāli par skates „Gada labākā būve Latvijā” objektiem un norisi. “Būvinženieris” ir sadarbības partneris būvindustrijas nevalstisko organizāciju rīkotajai skatei “Gada labākā būve Latvijā”.

„Būvinženieris” jau piecus gadus ir „Būvindustrijas lielā balvas” organizētājs, godinot būvindustrijā  strādājošos inženierus un arhitektus kategorijās „Mūža ieguldījums” un „Gada inženieris/arhitekts”. „Būvindustrijas lielās balvas” patrons ir Latvijas Valsts prezidents. Augstāko apbalvojumu būvindustrijā, „Pamatakmeni” pasniedz Valsts prezidents, ekonomikas ministrs un VARAM ministrs.

“Būvinženieris” ir praktiski izmantojams ilgtermiņā, ko apliecina tie jaunie abonētāji, kuri abonē žurnālu nākamajam gadam un vēlas iegādāties arī visus iepriekšējo gadu numurus. Diemžēl ne visus vairs varam nokomplektēt drukātā versijā, tāpēc izlīdzam ar žurnāla elektronisko versiju.

Izmanto savu iespēju saņemt žurnālu „Būvinženieris” www.abone.lv, “Latvijas Pasts”, SIA “Bieriņmuižas projekti” un pie izdevēja – Latvijas Būvinženieru savienībā.

Žurnāla „Būvinženieris” abonements vienam gadam (žurnāls iznāk  6 x gadā – februārī, aprīlī, jūnijā, augustā, oktobrī, decembrī) maksā 30 eiro uzņēmumiem un 27 eiro privātpersonām.

Abonējot pie izdevēja, Latvijas Būvinženieru savienībā, Latvijas Būvinženieru savienības biedri „Būvinženiera” gada abonementu var iegādāties par 24 eiro. Šī izdevīgā cena, 24 eiro, ir pieejama ikvienam, kurš abonē vairāk par 10  žurnāla “Būvinženieris” eksemplāriem. Lieliska dāvana saviem darbiniekiem vai studentiem.

LBS rekvizīti

Reģ. Nr. 40008000225, PVN reģ. Nr. LV40008000225,

Norēķinu konts Nr. LV04UNLA0050016852783

AS „SEB banka” Vecrīgas filiāle, Bankas konts UNLALV2X001)

norādot mērķi - žurnāls “Būvinženieris” un adresi, kur žurnāls jāpiegādā.

Ja abonētājam nepieciešams rēķins to var iegūt LBS mājas lapā: http://www.buvinzenierusavieniba.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=111639

Pārdošanā žurnāls „Būvinženieris” ir tikai Latvijas Būvinženieru savienības birojā Rīgā, Kr. Barona ielā 99, lit. 1A. Tālrunis: 67845910.  Viena numura cena 2017. gadā – 7 eiro.

Žurnāla arhīvs ar anotācijām par saturu un iepriekšējo žurnālu pilns saturs (2006.- 2011. gads), pieejams:

http://buvinzenierusavieniba.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=91062&Itemid=60

Lasīt vairāk...

Uzmanību būvspeciālistiem!!! Lūdzu pārliecinieties vai BIS Būvspeciālistu reģistrā esat ievadījuši informāciju un veikuši gada uzraudzības maksu

ATGĀDINAM!!! Atbilstoši 2014. gada 07. oktobra Ministru kabineta noteikumiem Nr. 610 „Būvspeciālistu kompetences novērtēšanas un patstāvīgās prakses uzraudzības noteikumi”, (p.31 un p. 3) un atbilstoši 2016.gada 21. janvāra grozījumu p.1.11 precizējot noteikumu 31. punktu, būvspeciālistiem kontaktinformācija, kā arī informācija par būvpraksi un kvalifikācijas celšanu par iepriekšējo gadu līdz 2016. gada 01. aprīlim bija jāievada Būvniecības informācijas sistēmas būvspeciālistu reģistrā (BIS BR) www.bis.gov.lv un jāsamaksā valsts noteiktā patstāvīgās prakses uzraudzības gada maksa 67,00 EUR par katru profesionālās darbības sfēru.

Lūdzu pārliecinieties, ka esat veicis šīs abas darbības.

Darām Jums zināmu, ka par būvspeciālistiem, kuri nebūs veikuši iepriekš minētās darbības, atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 610 43.2 punktam, LBS BSSI oktobrī izskatīs jautājumu par patstāvīgās prakses apturēšanu.


Maksājums jāveic uz sekojošiem rekvizītiem:

Latvijas būvinženieru savienība

Kr.Barona iela 99, lit.1A, Rīga, LV-1012

PVN reģ. Nr.LV40008000225

LV74UNLA0050018462984, A/S „SEB bankas” Vecrīgas filiālē.

Elektroniski sagatavotu rēķina veidlapu Jūs varat atrast LBS Mājas lapā 

www.buvinzenierusavieniba.lv

Kontaktinformācija: tālr. 67 845 910 vai 25153353, e-pasts: - liene.dusa@lbs.bssi.lv


Cerot uz Jūsu izpratni,

Jūsu LBS BSSI


Lasīt vairāk...

Aicinājums LBS BSSI sertificētajiem būvspeciālistiem

A. god., kolēģi!

Saskaņā ar Būvniecības reglamentējumu sākot no 2016.gada 1.jūlija būvekspertīzi (Būvprojekta un būvobjekta ekspertīzi) drīkst veikt tikai Būvniecības Valsts kontroles biroja (BVKB) sertificētu būvspeciālistu vadībā.

Šai sakarā lūdzam LBS BSSI būvspeciālistus, kas vēlas piedalīties būvekspertīzes procesos, atbilstoši BVKB Nolikumam sertificēties BVKB.

Lēmums par būvekspertīzes procesu aktualizēšanu pieņemts 20.septembra Latvijas Būvinženieru savienības valdes sēdē.


LBS Valdes priekšsēdētājs,

Mārtiņš Straume


Lasīt vairāk...

Semināri par atbalsta saņemšanas nosacījumiem daudzdzīvokļu ēku renovācijai notiks rudenī 13 Latvijas pilsētās

Ekonomikas ministrija un Attīstības finanšu institūcija Altum informatīvās kampaņas “Dzīvo siltāk” ietvaros šā gada oktobrī un novembrī 13 Latvijas pilsētās organizēs seminārus par valsts atbalsta saņemšanas nosacījumiem energoefektivitātes pasākumu īstenošanai daudzdzīvokļu ēkās. 

Semināru laikā interesenti tiks informēti par atbalsta programmas „Veicināt energoefektivitātes paaugstināšanu dzīvojamajās ēkās” nosacījumiem, tehniskās dokumentācijas sagatavošanu, kā arī dzīvokļu īpašnieku lēmuma pieņemšanas procedūru un kvalitatīvu projekta īstenošanu. Pasākumos piedalīsies arī komercbanku pārstāvji, kas informēs par kredīta saņemšanas nosacījumiem. Tāpat semināros stāstīsim par risinājumiem fasāžu un siltumapgādes sistēmas renovācijai. Semināros piedalīsies arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvji, kas informēs par ugunsdrošības prasībām daudzdzīvokļu ēku projektēšanas un būvniecības procesā.
Uz semināriem aicinām namu pārvaldīšanas uzņēmumu, dzīvokļu īpašnieku biedrību un būvniecības uzņēmumu pārstāvjus, kā arī daudzdzīvokļu dzīvojamo māju vecākos.
Semināri par energoefektivitātes pasākumu īstenošanu daudzdzīvokļu ēkās un pieejamo ES fondu atbalstu notiks šādās pilsētās:
5. oktobrī – Kuldīgā un Saldū;
6. oktobrī – Liepājā;
19. oktobrī – Alūksnē un Limbažos;
20. oktobrī – Cēsīs;
25. oktobrī – Rīgā (tiešraide www.em.gov.lv);
26. oktobrī – Dobelē un Iecavā;
27. oktobrī – Aizkrauklē;
2. novembrī – Balvos un Līvānos;
3. novembrī – Daugavpilī.
Detalizētāka informācija par semināru norises vietām, dienas kārtību un reģistrēšanos dalībai tajos pieejama Ekonomikas ministrijas mājaslapā. Papildu informāciju var saņemt Ekonomikas ministrijā (dzivosiltak@em.gov.lv, 67 013 240). Jaunumiem par ēku energoefektivitāti var sekot līdzi arī twitter.com/siltinam un facebook.com/dzivosiltak.
Ekonomikas ministrija un Attīstības finanšu institūcija Altum kopā ar informatīvās kampaņas “Dzīvo siltāk” sadarbības partneriem piedalīsies arī izstādē “Māja. Dzīvoklis”, kuras laikā (13.-16. oktobris) interesentiem būs iespēja klātienē saņemt konsultācijas par ES fondu atbalstu daudzdzīvokļu ēku energoefektivitātes uzlabošanai, kā arī par dažādiem ēkas renovācijas tehniskiem risinājumiem.
Kā zināms, atbalstam daudzdzīvokļu ēku renovācijai laika periodā no 2016. līdz 2023. gadam kopumā būs pieejami 166 470 588 euro. Jaunās programmas ietvaros plānots atbalstīt aptuveni 1 700 ēku atjaunošanu, sniedzot iespēju gandrīz 13,5 tūkstošiem ģimeņu sasniegt būtisku enerģijas ietaupījumu. Papildu informācija par programmu ir pieejama Attīstības finanšu institūcijas Altum mājaslapā un Ekonomikas ministrijas mājaslapā.


Lasīt vairāk...

BVKB šogad kopumā izglītojis vairāk nekā 1700 profesionāļu

Būvniecības valsts kontroles birojs (turpmāk tekstā – Birojs) pēc nozares pieprasījuma nākamnedēļ uzsāk papildu informatīvo semināru ciklu, turpinot būvniecības procesa dalībnieku bezmaksas izglītošanu par aktualitātēm būvniecības jomā. Šogad Biroja organizētajos pasākumos un semināros izglītots vairāk nekā 1700 nozares speciālistu.

“Rudenim sākoties, Birojs atsāk informatīvo semināru ciklu būvniecības profesionāļu izglītošanā. Pēc būvniecības procesa dalībnieku izrādītās intereses līdz gada beigām turpināsim ar iesāktajām tēmām. Paralēli, balstoties uz Biroja darba pieredzi, pilnveidojam semināru saturu un metodiku, kā arī piesaistām ekspertus, lai nākamajā gadā varētu papildināt ar citām aktualitātēm nozarē. Nākamgad iecerētas vismaz trīs jaunas tēmas, tostarp arī par ugunsdrošības jautājumiem būvniecībā,” stāsta Biroja vadītājs Pēteris Druķis.

Šogad līdz maijam notikuši 12 semināri par četrām aktuālām tēmām. Līdz gada beigām plānoti vēl pieci semināri – par konstatētajām nepilnībām būvdarbu kontrolē, patvaļīgo būvniecību, būvekspertu sertificēšanu un būvekspertīžu organizēšanu, kā arī konstatētajām nepilnībām ēku ekspluatācijas kontrolē. Tuvākais seminārs norisināsies nākamnedēļ, 30.septembrī, Rīgā par konstatētajām nepilnībām būvdarbu kontrolē. Savukārt 14. un 28.oktobrī plānoti divi semināri par patvaļīgas būvniecības radīto seku novēršanu.

Tāpat veiksmīgi tiek turpināta arī uzsāktā sadarbība ar Latvijas Pašvaldību savienību. Pagājušajā nedēļā norisinājās jau trešā ceturkšņa tikšanās ar pašvaldību būvvaldēm, lai kopīgi pārrunātu būvniecības regulējuma aktualitātes, kā arī sniegtu metodisku atbalstu normatīvo aktu piemērošanas jautājumos. Kopā ar Ekonomikas ministrijas pārstāvjiem apspriesti arī jautājumi Biroja un būvvalžu sadarbības pilnveidošanai. 

Pēc nozares pieprasījuma Birojs turpina organizēt šogad uzsāktos specializētos bezmaksas seminārus organizāciju un uzņēmumu darbiniekiem, izstrādājot konkrētās mērķauditorijas specifikai atbilstošu saturu. Līdz šim notikuši gan teorētiski, gan praktiski semināri VAS “Valsts nekustamie īpašumi” un Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas darbiniekiem. 

Jūnija sākumā Rīgā norisinājās Biroja organizētā “Būvniecības nedēļa 2016”, kurā četru dienu garumā būvniecības procesā iesaistītie dalībnieki un eksperti diskutēja par aktualitātēm nozarē. Nedēļas ietvaros būtisks notikums bija valdības un būvniecības nozares sadarbības memoranda parakstīšana. 

Savukārt novembrī, lai atskatītos uz memoranda izpildi un runātu par nacionālās politikas lomu būvniecības kvalitātes nodrošināšanā Latvijā un Eiropā, 25.novembrī Rīgā norisināsies Biroja ikgadēji rīkotā starptautiskā Būvniecības kvalitātes konference. Tās ietvaros, 24.novembrī, vairāk nekā 20 valstu pārstāvji no Eiropas valstu būvniecības kontroles konsorcija šogad tiksies Rīgā uz ikgadējo biznesa konferenci par aktualitātēm būvniecībā. 

Tuvāko informatīvo semināru grafiks, plašāka informācija un pieteikšanās http://www.bvkb.gov.lv/lv/content/informativie-seminari

Lasīt vairāk...

20.septembra Latvijas Būvinženieru savienības valdes sēdes darba kārtība

Šodien, 20.septembrī notiks Latvijas Būvinženieru savienības (LBS) valdes sēde. Tās laikā LBS valdes sēdes dalībnieki lems par sadarbību ar Būvniecības Valsts kontroles biroju, iepazīsies ar Finanšu ministrijas izstrādāto projektu “Solidārā atbildība būvniecībā”, kā arī ar plānotajām izmaiņām 2014.gada 7.oktobra Ministru kabineta noteikumos Nr.610 “Būvspeciālistu kompetences novērtēšanas un patstāvīgās prakses uzraudzības noteikumi”.

Tāpat klātesošie atskatīsies uz 2016.gada 5.septembrī notikušo “Būvindustrijas Lielo balvu 2016” un Pasaules Kultūras padomes pasākumiem 2016.gada 13.augustā Rīgas Tehniskajā universitātē un 14.septembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, lems par žurnāla “Būvinženieris” oktobra izdevumu, kā arī zinātnes pētījumu veikšanu būvniecības nozarē.


Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei