Objekti filtrēti pēc datums: decembris 2016

Žurnāla "Būvinženieris" decembra numurā lasiet interviju ar inženieri Andreju Bočkarjovu

AR SAPNI PAR JAUNIEM, TEHNISKI IZAICINOŠIEM PROJEKTIEM. ANDREJS BOČKARJOVS

Ar AS LATVIJAS TILTI galveno inženieri projektu vadītāju Andreju Bočkarjovu tiekamies saulainā oktobra dienā, kas nebūt vairs nelutina ar siltumu. Naktī bijuši pirmie mīnusi, bet Bočkarjova kungs cer, ka aukstums tomēr atkāpsies. Vēl šogad jāpabeidz darbi vairākos būvobjektos, un laikapstākļu kaprīzes var izjaukt precīzi saplānoto grafiku.

Lasīt vairāk...

Laureāti kopā ar Knauf

«Vācijā tikai šodien beidzās vasara un sākās rudens,» – tā ļoti siltajās un saulainajās 2., 3. un 4. novembra dienās Būvindustrijas lielās balvas laureātiem teica Latvijas delegācijas sagaidītāji Franfurtē, Iphofenā un Štutgartē, kuri centās parādīt visu labāko, kas ir pie viņiem.

Lasīt vairāk...

Vai Latvijā atdzims romāncements?

Restaurējot arhitektūras pieminekļus, svarīgi izmantot autentiskus vai analogus būvmateriālus. Viens no tādiem ir javu saistviela dolomīta romāncements, kas Latvijā tika plaši izmantots būvniecībā 19. un 20. gadsimta mijā. Mūsdienās romāncements komerciālai izmantošanai faktiski nav pieejams, taču vēsturisko ēku atjaunošanā šāda ar oriģinālo materiālu saderīga saistviela ir būtiski nepieciešama.

Lasīt vairāk...

Gaidot ID kartes būvniecībā

Līdz šā gada beigām Latvijas Republikas Ekonomikas ministrija (EM) plāno iesniegt izskatīšanai Ministru Kabinetā (MK) ziņojumu par elektronisko identifikācijas karšu (ID) ieviešanu visiem būvniecības nozarē strādājošajiem. Par to, kāda ir pašreizējā situācija attiecībā uz ID kartēm, uz sarunu aicinājām Latvijas Būvnieku asociācijas prezidentu Normundu Grinbergu un Latvijas Būvinženieru savienības valdes priekšsēdētāja pirmo vietnieku inženierzinātņu doktoru Raimondu Eizenšmitu.

Kas nepieciešams šādas visaptveroša datubāzes izveidei? Mums jau ar grūtībām ir tapusi Būvniecības informācijas sistēma (BIS), kas joprojām rada daudz sarežģījumu.

Normunds Grinbergs: Nepieciešams, lai par nozari atbildīgā ministrija pieņemtu atbilstošus lēmumus. Pēc Eiropas valstu parauga būtu pareizi veidot atsevišķu datubāzi, kas aptvertu informāciju par visiem būvniecībā strādājošajiem atbilstoši viņu kvalifikācijas līmeņiem. Kad šāda datubāze būtu gatava, to varētu sasaistīt ar jau esošajām datubāzēm. Mēs darba grupā ar Ekonomikas ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, Finanšu ministriju, Valsts ieņēmumu dienestu un Valsts darba inspekciju esam secinājuši, ka patlaban nebūtu racionāli veidot vēl vienu datubāzi, bet jau pie esošās BIS pievienot moduli, kas ietvertu šos darbaspēka datus. Turklāt, runājot par ID karšu ieviešanu, uzskatu, ka tieši darbaspēka kvalifikācijas identificēšana ir pamatā veiksmīgai šīs sistēmas ieviešanai.

Raimonds Eizenšmits: Skaidrs, ka ID karšu ieviešana nebūs vienkārša un prasīs lielus līdzekļus, bet samilzušās problēmas būvniecībā, manuprāt, neatrisinās. Droši vien kādam ID karšu ieviešana būs labs bizness. Neviens dokuments pats par sevi nevar kvalitāti ne celt, ne nodrošināt. Būvniecībā, tāpat kā, piemēram, apkalpojošā jomā, vienmēr būs kāds ēnu ekonomikas īpatsvars, kas nekur reāli netiek uzskaitīts un netiek arī kontrolēts...

Visu rakstu lasiet žurnāla "Būvinženieris" decembra numurā.

Antra Veļķere

Lasīt vairāk...

Pasniegta Gunta Boles balva

22.decembrī jau 25.reizi notika ASV dzīvojošā latviešu būvinženiera Gunta Boles prēmijas piešķiršana RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes studentam, kuru starp pārējiem pretendentiem, izvēlējās arhitekta Jura Monvida Skalberga vadītā komisija. Laika gaitā G.Boles prēmijas apmērs pieaudzis līdz 3000 eiro.

Komisija vienprātīgi lēma  šā gada prēmiju piešķirt “Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas” maģistratūras studentei Kristai Kapūnei. Līdztekus izcilajām studiju sekmēm, Krista ir sevi apliecinājusi kā laba organizatore, būdama  savas bakalauru studentu grupas vecākā. Viņa ir iekļauta 2015/2016. gada RTU studentu “Zelta fondā”. Komisija tāpat ņēma vērā  Kristas aizraušanos ar volejbolu, spēlējot arī RTU komandā, un mūziku – viņa ir beigusi Liepājas mūzikas skolu čella klasē.

 

LBS valdes loceklis,

Raimonds Eizenšmits

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei