BVKB: Deglava tilta atvēršanai vajag kvalitatīvu tehniskās apsekošanas atzinumu

Foto no Rīgas domes arhīva

Lai varētu atsākt satiksmes pārvada ekspluatāciju Augusta Deglava ielā Rīgā, Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) no Rīgas domes Satiksmes departamenta (RDSD) gaida sertificēta būvspeciālista sagatavotu tehniskās apsekošanas atzinumu (TAA), informē biroja sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Balgalve. Tam ir jāsatur informācija par bojāto konstrukciju izpēti un uz aprēķiniem balstīti secinājumi par tilta ekspluatācijas pieļaujamību.

TAA izstrādājams, ietverot konkrētas normatīvo aktu prasības. Ņemot vērā RDSD publiski pausto neizpratni par atzinumā nepieciešamo informāciju, BVKB pašvaldību rakstveidā informēs par sagaidāmā atzinuma saturu. Saņemot TAA, BVKB to nekavējoties izvērtēs un informēs Valsts policiju par tilta ekspluatācijas atsākšanas pieļaujamību. “Mūsu visu kopīgajās interesēs ir iespējami ātrāk rast risinājumu tam, lai tilts atkal būtu droši izmantojams un to varētu atvērt satiksmei,” uzsver BVKB Kontroles departamenta direktors Māris Demme.

Deglava tilta būvniecības darbi tika apturēti pēc tam, kad BVKB būvinspektors būvdarbu kontroles gaitā konstatēja neparedzētus pārvada nesošo konstrukciju bojājumus. Tā kā bojājumu novēršanu pilnā apjomā izstrādātā būvprojekta risinājumi neparedzēja, BVKB pieņēma lēmumu apturēt būvdarbus un lūdza Rīgas pilsētas būvvaldi izvērtēt tilta turpmākās izmantošanas pieļaujamību. Operatīva rīcība no būvvaldes puses nesekoja, tāpēc Valsts policija 25.aprīļa rītā tiltu slēdza.