Būvinženieru savienības valdes sēdē runā par prioritātēm

Latvijas Būvinženieru savienības (LBS) valdes sēdē 22.janvārī Latvijas Būvniecības padomes priekšsēdētāja, Būvuzņēmēju Partnerības vadītāja Baiba Fromane stāstīja par svarīgākajiem uzdevumiem, kas padomei būtu veicami. Tiesa, daudz atkarīgs no tā, cik spēcīga būs politiskā vide, kā tiks virzīti prioritārie uzdevumi 2019.–2022.gadam. Tikai tad kādam no uzdevumiem ir vērtība, ja tie ir realizējami, piemēram, būvkomersantu klasifikācijas nozīme publiskajos iepirkumos. Svarīgi pabeigt iesāktās lietas: ģenerālvienošanos par minimālo algu, darba spēka pieejamību. Daudz jautājumu ir par izglītību no strādnieka līdz inženierim. Svarīga digitalizācija, elektroniskā darba laika uzskaite, būvprojektu saskaņošana, sertificēšanas sistēma u.c. Baiba Fromane Būvniecības padomē apspriešanai piedāvās definējamus un pēc tam “izmērāmus” darbus.

LBS valde lēma, ka definēs savas prioritātes, uzdevumus, un ar šiem priekšlikumiem LBS valdes priekšsēdētāja vietnieks Artis Dzirkalis Būvinženieru savienību pārstāvēs Būvniecības padomē.

Valdes sēdē piedalījās Valdis Birkavs. Viņš bija aicināts pastāstīt par Madrides kluba, kurā uzņemti bijušie dažādu valstu prezidenti un premjerministri, aktivitātēm Ķīnā, Austrumu Timorā, Ziemeļāfrikā un citur. Valdes locekļi secināja, ka globāls skatījums ir ļoti noderīgs un vērtīgi būtu ar Valdi Birkavu satikties biežāk, lai ieklausītos un diskutētu par Latvijas vietu pasaulē. “Ja ir daudz prioritāšu, tad to nav,” secināja Valdis Birkavs, vērtējot mūsu valdības deklarāciju un kā piemēru minot Igauniju, kur savulaik Lennarts Meri neļāva nevienam valdības pārstāvim iziet no telpas, līdz nebūs definēta viena vienīga un pati svarīgākā valsts prioritāte. Pēc sešu stundu debatēm viņš, atverot durvis, koridorā gaidošajiem žurnālistiem pateica tikai divus vārdus “Digitālā Igaunija”. Tā līdzi sev uz attīstību aizveda arī pārējās nozares.

LBS valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Straume informēja par Būvspeciālistu sertificēšanas institūcijas aktualitātēm. Valdes locekle Mārīte Šperberga iepazīstināja ar LBS sabiedriskajiem projektiem un aktivitātēm.