Bauskas baseins mainās būvēšanas laikā

Ilgi gaidītais peldbaseins Bauskā uzcelts līdz spārēm, būvniecības gaitā piedzīvojot izmaiņas pamatu plānojumā, celtnes elementu apjomā un apdares detaļās.

Objektu Būvinženierim izrādīja Bauskas novada bērnu un jaunatnes sporta skolas direktore Biruta Grantiņa un SIA Abora projektu vadītājs Aigars Vērdiņš.

Taupīs enerģiju

Ēkas apjoms projektēts kompakts, lai maksimāli izvairītos no siltuma zudumiem. Galvenajā apjomā pirmajā stāvā ir divi baseini – sporta peldbaseins un bērnu baseins. Ēkas ventilējamās fasādes un jumts apšūti ar alumīnija plāksnēm kapara krāsā. Tās būvobjekta teritorijā septembrī sagatavoja uzlikšanai atsevišķā nojumē. Dienvidu fasāde stiklota ar speciālām energoefektīvām vitrīnām.

Lielajā peldbaseinā būs ar elektronisko ierīci aprīkoti starta paaugstinājumi. Te varēs rīkot oficiālas jaunatnes sacīkstes, uzsver Grantiņa. Peldbaseinā būs iekārta cilvēku ar funkcionāliem traucējumiem ielaišanai ūdenī. Ievilkts elektrības pievads tablo, kuru iegādāsies un uzstādīs, tiklīdz būs tāda iespēja, skaidro sporta skolas vadītāja.

Grunts ar pārsteigumiem

Neplānotas pārmaiņas baseina cēlājus sagaidīja jau pašā sākumā. Rokot būvbedri, atklājās kas cits, nekā bija noskaidrots ģeodēziskajā izpētē. Iepriekš nebija noteikts izdedžu patiesais apjoms, kas padomju laikā biezā slānī bija ierakti zemē izolācijai, jo konkrētajā vietā atradās apsildāmas siltumnīcas. Irdenā izdedžu kārta atklājās tur, kur cerētajā smiltī un šķembu kārtā bija jābalsta metāla kolonnas. Taču grunts bija pārāk irdena, to vajadzēja atrakt. Atklājās akas, kas nebija norādītas nevienā plānā, būvbedres dziļumā bija pārmērīgs mitrums...

Visu rakstu lasiet žurnāla "Būvinženieris" oktobra numurā!*

*Žurnālu “Būvinženieris” var abonēt http://buvinzenieriem.lv, Latvijas Pastā, LBS birojā - Kr.Barona ielā 99.

Žurnālu var iegādāties LBS birojā - Kr.Barona ielā 99 un SIA “Preses serviss” piegādes vietās Rīgā, Siguldā, Dobelē, Mārupē, Daugavpilī, Cēsīs, Liepājā, Jelgavā, Ventspilī, Ogrē, Bauskā, Ādažos, Madonā, Salaspilī, Jūrmalā, Iecavā, Ķekavā un citur.

Antra Ērgle

Foto: Sarmīte Livdāne