Aizvadīta oktobra LBS izbraukuma valdes sēde

2018.gada 16.oktobrī notika Latvijas Būvinženieru savienības (LBS) izbraukuma valdes sēde Jēkabpilī. 

Sēdes laikā Jēkabpils pārstāvji – Jēkabpils pilsētas Būvvaldes vadītāja Inga Līce – Vilciņa, Jēkabpils pilsētas pašvaldības Pilsētvides departamenta direktors Raits Sirmovičs un Būvniecības nodaļas vadītāja Anita Vanaga informēja par būvindustrijas aktualitātēm Jēkabpilī. 

LBS valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Straume un izpilddirektore Vaira Ronimoisa informēja par būvniecības  nozares nodrošinājumu ar būvspeciālistiem – projektētājiem, būvdarbu vadītājiem un būvuzraugiem, kā arī par gaidāmajām izmaiņām būvspeciālistu sertificēšanā.

LBS valdes loceklis, Dr. Sc. Ing. Raimonds Eizenšmits informēja par FIDIC līgumnosacījumiem – sarkano, dzelteno, zaļo, balto un sudraba  grāmatām. Praktiskos  jautājumus par  Būvniecības informatīvās sistēmas (BIS) izmantošanu un  gaidāmajiem pilnveidojumiem skaidroja Liene Duša.    

Valdes sēdē tika pieņemts lēmums par LBS pārstāvi Latvijas Būvniecības padomē deleģēt valdes locekli Arti Dzirkali. 

Sēdes laikā dalībnieki iepazinās arī ar Jēkabpils objektiem – pārbūvēto Jēkabpils Valsts ģimnāzijas stadionu un  Krustpils pils A daļas un fasādes atjaunošanas darbiem, Krustpils pils pagalma atjaunošanu, strūklakas un dārza pārbūvi.  Noslēgumā tika apmeklēts Likteņdārzs Koknesē, apciemojot LBS iestādīto priedīti.