Aicinājums pieteikties uz balvu skates “2019. gada balva Rīgas arhitektūrā” ietvaros nominācijā “Būvakustika – par dzirdamu klusumu”

Rīgas pilsētas arhitekta birojs sadarbībā ar Knauf akadēmiju aicina Jūs pieteikties uz balvu skates “2019. gada balva Rīgas arhitektūrā” ietvaros nominācijā “Būvakustika  par dzirdamu klusumu”.

Par arhitektūru saka, ka tā ir sastingusi mūzika. Bez šaubām, arī pati mūzika un skaņa ir būves būtiska arhitektūras sastāvdaļa, noteikums un sniegums, kuru vajag novērtēt. Šis vērtējums ir reizē būves funkcijas īstenojuma novērtējums, kas tomēr prasa vairāk par neapbruņotu aci vai ausi. 

Apbalvojuma mērķis ir sniegt objektīvu novērtējumu ne vien ēkas akustiskajām īpašībām, bet arī būves kvalitātei kopumā. Pieredze apliecina likumsakarību – atbilstošas akustiskās īpašības ir kvalitatīvas būvniecības pazīme, bet ne otrādi. Ikviens spēj vērtēt ēkas vizuālo tēlu, zinātāji prot pārliecināties par būves tehnisko kvalitāti, tomēr objektīvam dažādu trokšņu līmeņa novērtējumam ēkā nepieciešams atbilstošs un sertificēts aprīkojums un standartizēta mērījumu metodoloģija.

Rīgas pilsētas arhitekta birojs sadarbībā ar Knauf akadēmiju un SIA CMB piedāvā pieteikt savu ēku akustisko rādītāju mērījumiem. 

Dalība šajā nominācijā ir brīvprātīga, un tā neietekmē ēkas vērtējumu citās gada balvas kategorijās.

 

Kā pieteikt dalību

Interesentus aicinām sazināties ar Knauf Akadēmijas vadītāju Andri Veinbergu elektroniski: veinbergs.andris@knauf.lv vai, zvanot uz tālruni 29225047, un vienoties par objekta apmeklējuma un akustisko mērījumu veikšanas laiku. Rezultātus novērtēs akustikas ekspertu žūrija, kuru vadīs Latvijas Lauksaimniecības universitātes profesors, teh. Dr. Raitis Brencis.

Individuālu mērījumu rezultāti netiks izpausti publiski. Nominācijas uzvarētājs papildus atzinībai saņems 2 dienu ceļojumu vienai personai 2019. gada martā uz Vīni. Programmā Vīnes operas koncerta apmeklējums, augstākās pasaulē koka jaunbūves HoHo (http://www.hoho-wien.at/) un protams pati  Vīne. Būsim priecīgi par  Jūsu atsaucību un dalību!

Gvido Princis
RPA „Rīgas pilsētas arhitekta birojs”
direktors-Rīgas pilsētas arhitekts,

 

Andris Veinbergs

Knauf Akadēmija vadītājs