Aicina uz diskusiju „Kas ietekmē mūsu maksājumus par siltumu un kā tos kontrolēt?”

Piektdien, 2. novembrī, notiks diskusija „Kas ietekmē mūsu maksājumus par siltumu un kā tos kontrolēt?”, ko enerģētikas jautājumu diskusiju cikla ietvaros organizē Sorosa fonds – Latvija.

Eksperti un politikas veidotāji analizēs un skaidros faktorus, kas ietekmē maksu par centralizēto siltumenerģiju, namu apsaimniekotāju, regulatora un siltumapgādes uzņēmumu lomu, kā arī iespējamo rīcību, lai mazinātu maksājumu pieaugumu nākotnē, tajā skaitā ēku energoefektivitātes paaugstināšana.

Diskusijā par siltumenerģiju kā runātāji piedalīsies Rīgas Tehniskās universitātes profesors Gatis Bažbauers un profesore Andra Blumberga, Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs Vilnis Ķirsis, Rīgas enerģētikas aģentūras vadītāja Maija Rubīna, Latvijas bioenerģijas asociācijas pārstāvis, uzņēmējs Edgars Vīgants, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas Padomes loceklis Rolands Irklis, uzņēmuma „Fortum Jelgava” valdes priekšsēdētāja Ginta Cimdiņa, dzīvokļu īpašnieku biedrības „Rigondas 7” valdes locekle Irisa Simanoviča un Latvijas Pašvaldību savienības padomnieks Paulis Barons. Diskusiju vadīs sabiedriskās politikas centra Providus eksperts Reinis Āboltiņš.

Sorosa fonda – Latvija programmas direktore Ieva Morica norāda: „Diskusijas par siltumenerģiju bieži vien nonāk strupceļā, jo lielākā uzmanība tiek pievērsta iedzīvotāju parādiem par siltumu. Tomēr ir pozitīvie piemēri, ir veiksmīgas pašu iedzīvotāju iniciatīvas un arī projekti, kas ilgtermiņā var risināt iedzīvotājiem un namsaimniekiem sasāpējušās problēmas. Kas šobrīd ietekmē maksājumus par siltumapgādi? Vai to ir iespējams mainīt? Kāda ir ēku energoefektivitātes paaugstināšanas loma? Kādus risinājumus ir atradušas aktīvas iedzīvotāju apvienības? Mēs ceram, ka diskusijā izdosies līdzsvarot problēmas un iespējamos risinājumus, kas aktuāli visām iesaistītajām pusēm.”

Diskusija veidota tā, lai par siltumenerģijas jautājumiem var sarunāties gan jomas profesionāļi un politikas veidotāji, gan iedzīvotāji, kas ikdienā saskaras ar enerģētikas politikas īstenošanu. Pirms pasākuma ir pieejams diskusijas dokuments, kurā apskatītie galvenie siltuma enerģijas jautājumu aspekti, pēc iespējas atsakoties no sarežģītiem terminiem un uzskatāmā veidā atspoguļojot galvenos problēmjautājumus.

Šī ir otrā no Sorosa fonda – Latvija organizētajām diskusijām par enerģētiku. Diskusiju cikla mērķis ir veicināt labas pārvaldības principu iedzīvināšanu enerģētikas politikas veidošanas procesā un neatkarīgas, profesionālu sarunu platformas veidošana par jautājumiem, kas skar plašāku sabiedrību, bet līdz šim apspriesti šaurākā lēmumu pieņēmēju, pārvaldes, uzņēmēju un pētnieku lokā.

Diskusija „Kas ietekmē mūsu maksājumus par siltumu un kā tos kontrolēt?” notiks 2. novembrī plkst. 14:00 Birojnīcā (Berga Bazārā, Dzirnavu iela 84 k-2). Ikviens interesents ir aicināts apmeklēt diskusijas klātienē, iepriekš piesakot savu dalību pa e-pastu laura@sfl.lv.

Diskusijas tiešraidi nodrošinās projekta informatīvais atbalstītājs portāls Delfi.lv. Tiešraides skatītāji ir aicināti uzdot savus jautājumus ekspertiem komentāros pie tiešraides vai tviterī, izmantojot birku #energodebates.

Papildu informāciju par diskusiju ciklu var saņemt, sazinoties pa e-pastu ieva.morica@sfl.lv.

Informāciju sagatavoja:
Liena Muraškina
Sorosa fonds – Latvija, 26300702, Liena.Muraskina@sfl.lv

Mārītes Šperbergas foto