Aicina pieteikties iniciatīvai “Ierēdnis ēno uzņēmēju”

Ekonomikas ministrija (EM) aicina uzņēmējus pieteikties iniciatīvai “Ierēdnis ēno uzņēmēju”, kas pirmo reizi Latvijā notiks šī gada 16.septembrī. Kā vēsta EM Sabiedrisko attiecību nodaļa, tās laikā uzņēmēji varēs saņemt valsts iestādes pārstāvja bezmaksas konsultāciju un ieteikumus par problēmas risinājumu.

Uzņēmēji, kuri pieteiksies dalībai iniciatīvā, aicināti norādīt, kādas valsts iestādes pārstāvi vēlas aicināt uz uzņēmumu, minot – kāda problēma risināma uzņēmējdarbības vides uzlabošanai, kā arī pastāstot par savā uzņēmumā īstenotu labo praksi, ko ieteiktu valsts pārvaldes procesu uzlabošanai. Pieteikties iniciatīvai var līdz 16. augustam, aizpildot anketu tiešsaistē vietnē https://ierednieno.org/ .

Uzņēmējs varēs rosināt uzlabojumus regulējumā, Latvijas un Eiropas Savienības tiesību aktu izstrādē un pilnveidošanā. Savukārt ierēdņiem būs iespēja novērtēt radītā regulējuma darbību tieši pie lietotāja, apmainīties ar pieredzi un paplašināt redzes loku.

“Publiskajā telpā mēs ne reti redzam uzņēmēju stāstus par dažādu pieeju tiesību normu interpretācijā un uzraugošo iestāžu attieksmē. Iniciatīva “Ierēdnis ēno uzņēmēju” ļaus ierēdnim gūt jaunu pieredzi, paplašināt savu redzes loku, “iekāpt uzņēmēja kurpēs” un novērtēt, kā attiecīgais regulējums tiek piemērots praksē un ko nepieciešams pilnveidot turpmākajā darbā. Tā arvien vairāk nostiprinās “Konsultē vispirms” principu uzraudzībā, uzlabos dialogu starp valsti un uzņēmēju un samazinās administratīvo slogu,” pauž ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro.

Iniciatīvu “Ierēdnis ēno uzņēmēju” organizē Ekonomikas ministrija sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru, Latvijas Darba devēju konfederāciju un Junior Achievement Latvia. Iniciatīvas prototips izstrādāts Valsts kancelejas valsts pārvaldes administratīvā sloga mazināšanas inovācijas laboratorijā, līdzdarbojoties iesaistīto pušu ekspertiem. Iniciatīvas mērķis ir tiesību aktu izstrādātājam, kā arī īstenotājam novērtēt sevis un savas iestādes radītā regulējuma darbību tieši pie lietotāja.